Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 19 éves vagyok,11 hetes...

19 éves vagyok,11 hetes terhes és ma mondjuk el apámnak. Nagyon félek, valami tanács?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak, anyukámmal élek, ő tudja és támogat minket. Örülünk a babának, mindenki jól fogadta, de apámnak még nem mondtuk el.

Sosem volt jó kapcsolatunk és nagyon félek hogy mit fog szólni. Attól félek hogy annyira kiakad hogy meg is üt. Neki 3 házasságból 5 gyereke van, az első neki is 20 évesen született, de biztosan nagyon mérges lesz.

Van valami tanácsotok? Nagyon félek!


2016. jan. 28. 18:09
1 2 3
 1/21 anonim válasza:

Szerintem ha soha nem volt jó a kapcsolatotok, és végülis anyukád nevel, akkor ne tulajdoníts neki nagy jelentőséget. Valószínű továbbra sem számíthatsz sok segítségre tőle.

Ha bántani akar, hagyjátok ott!

2016. jan. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Már van 4 unokája az első két gyerekétől, de még sosem látta egyiket se, és a gyerekeit se már több mint 20 éve, szóval nem hiszem hogy pont az 5. unoka fogja érdekelni. Csak pénzügyi segítség azért jól jönne, és anyukám szerint megéri megpróbálni beszélni vele. Maximum nem segít. De akkor is félek nagyon.
2016. jan. 28. 18:18
 3/21 anonim ***** válasza:

Hát ha ennyire görény, akkor max telón mondanám el neki...

Ha muszáj szemelyesen, akkir meg ne egyedul menj, bassus meguti a gyerekét? Megne egy kismamát, aki a saját gyereke?

Nagyon sajnallak... :'(

2016. jan. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Az ilyen "apának" smst írnék. Nem kockáztatnám hogy bánt. Nem èr annyit az egész. A stressz sem.
2016. jan. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Félek, hogy a stressz bántja a babát. Tegnap este rémálmom is volt, hogy eljött hozzánk, elmondtuk neki, és elkezdett törni-zúzni, nekünk meg ki kellett menekülni a házból. Éppen anyukám sincs itthon, csak én, félek, hogy mi lesz ha pont most jön.

Az a tipikus "apa", aki elintézi a nevelést azzal hogy havi egyszer bejön 10 percre odaadni a gyerektartást anyukámnak, és ezzel szerinte ő mindent megtett értünk.

2016. jan. 28. 18:27
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

szia. en is 19 evesen letten terhes, de apukammal nem egy orszagban eltunk. telon mondtam el neki.

ha mindenkeppen eloben szeretned, akkor ugy mond el, hogy nem kettesben vagytok, hanem mondjuk ott van anyukad is es/vagy a parod!

2016. jan. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Már bocs, de ha a meglévő gyerekei és unokái sem érdeklik, akkor miért gondolod, hogy a még meg sem született majd fogja? Az ilyen "apát" messziről kerülném, Te meg ingyen mész a pofonért... Nem kuncsorognék.
2016. jan. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Élőben akarom elmondani, mert sosem veszi fel nekem a telefont, és ma jön elvileg hozni a gyerektartást. De félek, mert anyukámnak el kellett mennie, és nem tudom mikor ér haza, egyedül meg élek neki elmondani. Amúgy is haragszik rám mostanában, mert nem mentem át hozzá karácsonykor (mert nem bírjuk egymást az új feleségével és annak a családjával).
2016. jan. 28. 18:38
 9/21 A kérdező kommentje:
Elég gazdag amúgy, egy saját cége van, rengeteg alkalmazottal, szóval tudna segíteni biztosan. És én sem kuncsorognék, ha nem lenne muszáj, de a baba érdekében meg kell próbálnom. Meg akarok neki adni mindent amit lehet, és ha ehhez kéregetnem kell, akkor legyen.
2016. jan. 28. 18:40
 10/21 anonim ***** válasza:
78%

Hát nem tudom...

Sosem kérnék pénzt az én hülyeségem miatt olyan embertől, akivel sosem volt jó a kapcsolatom.

Nem azt mondom, hogy hülyeség fiatalon szülni, mert én sem vagyok sokkal idősebb nálad, de mégsem várom el, hogy egy olyan ember támogasson anyagilag minket, akivel alig beszélek. Ez nekem lenne kellemetlen...

2016. jan. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!