Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt fogamzásgátló?!

Terhesség alatt fogamzásgátló?!

Figyelt kérdés
Az egyik barátnőm terhes, ez szemmel látható mivel az elmúlt 2-3 hónapban nagyott nőtt a hasa, és folyton rosszul van, fáradt hasonlók....ő nem ismeri el hogy az azt mondja csak meghízott.De mi tudjuk hogy az és biztos, hogy ő is tudja magáról.Azt is tudom hogy szedi a fogamzásgátló tablettáit folyamatosan.Befolyásol az valamit??Esetleg vetélést??Nem akarom hogy baja legyen....köszi!
2010. márc. 28. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt orvosnál? Gondolkodni nem tudtok helyette sajnos:( lehet hogy így akarja hogy elmenjen a baba.
2010. márc. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem csak a terhességtől nőhet a hasa...
2010. márc. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg a mai fogamzásgátlók már nincsenek káros hatással a babára, de én azért nem bíznék ebben. Attól, hogy meghízott még nem biztos, hogy terhes, még attól sem, hogy rosszul van. De ha ő ennyire felelőtlen, hogy tudja, hogy terhes és még szedi a tabit, hát gratulálok neki.

Esetleg vegyél egy tesztet és csináljátok meg közösen, ha pozi, akkor hízd el dokihoz. Ha nem akar menni, nem tudsz mit tenni ellene.

2010. márc. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs kóros hatása a babára... rövid távon. Ez azért van, hogy ha észreveszed, hogy tabi mellett lettél terhes akkor ne legyen gond, de a terhesség végig vagy hónapokig ezt nem lehet eljátszani. Súlyos fogyatékosságokkal születhet a gyermek és nem törvényszerű, hogy el fog vetélni.


Egyébként meg igaz, hogy nem csak terhességtől nőhet a hasa még akkor sem ha teljesen úgy néz ki mintha állapotos lenne.

2010. márc. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nem feltétlenül lehet terhes, valakinek 2 hónaposan még semmi sem látszik. tesztelni kellene.
2010. márc. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nemm csak a terhességtől nőhet a hasa, és nem csak attol lehet rosszul. de ha terhes akkor felelőtlen magával és a babával szemben is. ha nem akarja akkor sokkal humánusabb egy abortusz, ha meg akarja akkor nem értem mindek szedi a tabit - ha egyáltalán terhes.


de az ő élete, az ő teste, az ő gyereke- mi nem lehetünk okosak helyette, és nem cselekedhetünk helyette. sajnos.

2010. márc. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha a hasán látjátok, akkor nem tarthat már a legelején. Én is ismertem egy csajt (csop.társam volt fősulin), aki titkolta, nem vett róla tudomást, és mikor két másik csoptársam elment meglátogatni, mert sokat hiányzott, fetrengve találtál, azt hitték a gyomra görcsöl, bevitték a kórházba (kocsival voltak szerencsére), ott meg kijött a doki és közölte hogy 6 hónapos terhes. Senki nem vette észre, a csak csont és bőr volt már, annyira magába folytotta a dolgot és nem evett. Hála Isten úgy tudom nincs már baja a kicsinek, de összeszorított ököllel született.

Egy másik ismerősöm is szedte a tablettát (27 éve volt), fájt a gyomra, elment dokihoz, és kiderült hogy 5,5 hós terhes. Harmadik terhessége volt, de nem vette észre. Nem nőtt a hasa, szedte a tablettát, aztán kiderült azért lett a baba, mert kellett valami fertőzésre más gyógyszert is szednie a fogantatáskor, ami ütötte a fogamzásgátlót. Ő is egészséges hála Isten.

Szóval vannak ilyen esetek, de jobb volna azért ha nem szedné, és ha tényleg terhes minél előbb látná orvos. Nincs valaki, akire hallgat? Vagy aki tud hatni rá? Annak kéne elmondani a gyanutokat, és beszélni vele.

2010. márc. 29. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elvileg nem lesz baja a gyógyszertől.Az egyik ismerősöm 6 hónapos korában vette észre, hogy terhes (legalábbis ezt mondta), már mozgott a baba.Szedte a tabit, és az minden hónapban meghozta neki a vérzését.Igaz, kevesebb volt, de ezt ő nem vette észre.Egészséges, gyönyörű kislánya született.De nem azt akarom ezzel mondani, hogy hajrá, szedje a gyógyszert.Senki nem tudja pontosan, milyen hatással van a picire.Abból, hogy megnőtt a hasa és fáradt, még nem lehet arra következtetni, hogy terhes.Ha a barátnőd, akkor miért nem kérdezel rá?Én nem nyomozgatnék, hanem neki szegezném a kérdést.Vagy vennék egy tesztet, és mondanám, hogy csináljuk meg együtt.Ha ő tényleg tudja, hogy terhes, akkor nagyon felelőtlen.
2010. márc. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!