Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vélemények Nyíregyházán Dr....

Vélemények Nyíregyházán Dr. Albert László szülész-nőgyógyászról?

Figyelt kérdés
Köszönöm
2010. márc. 29. 14:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Egy 7 hetes kismama vagyok, és nem régen jártam a doktorúrnál. Szerettem volna véleményt nézni én is fórumokon, de nem látok hozzászólást. Így megteszem én, hogy legközelebb másnak könyebb lehessen a választás.


Soha életemben nem láttam még ennyire aranyos, türelmes és segítőkész orvost. Hihetetlen nyugalmat sugároz a szeme. Én eléggé fiatal lány vagyok és nagyon nagy fóbiám van az egész egészségügytől. Rengeteg orvos kezei között kiszolgáltatottnak éreztem magamat. Illetve sokszor hisztizek, jajjgatok, értetlenkedek a dolgokon. Mégis a doktorúr abszolút jól vette az akadájokat, megpróbálta a rákszűrésnél elvonni a figyelmemet. Mosolygott ha kényeskedő hangon beszéltem zavaromba, illetve mindenről magyarázatott adott és pontos tájékoztatást adott minden várható vizsgálatról és hogy hova mikor menjek.Hiertelen a nagy homályból fényhez jutottam, és már tudom hogy pl a védőnőket nem a kórházban kell keresnem a ,,védőnőnészeten":D. A terhességem abszolút várt és a doktorúr velem együtt örült. Sőt a szívhangot többször is megnéztük hogy végre lássam hogy mi a szívhang, mert nem értettem meg hogy mi mutatja:) Ajánlani tudom minden lánynak,nőnek,kismamának. Legközelebb már nem fogok félni a vizsgálattól...

2011. jan. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Örülök h ennyi idő után válaszoltál kérdésemre. Azóta én is hozzá járok vizsgálatra és most jelenleg 33 hetes kismama vagyok és lelkiismeretesen végig kíséri a terhesség minden szakaszát. Én nem bántam meg, h őt választottam orvosomnak, és a férjemnek is rendkívül szimpatikus. Csak jót tudok mondani róla. További szép és probléma mentes babavárást kívánok Neked! :))
2011. febr. 4. 21:03
 3/22 anonim válasza:
Meg tudnád mondani, hogy mennyibe kerül egy vizsgálat a doktor úr magánrendelésén? Köszi
2011. júl. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Szia! 10000 Ft volt a végén, a rákszűrés ha jól emlékszem 12.000 Ft. De én nagyon meg vagyok vele elégedve. 4 hónapos baba anyukája
2011. júl. 27. 10:24
 5/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Lassan én is nála fogok szülni. Meg tudnád mondani, hogy mennyibe kerül ez nála?

Nem merem megkérdezni, mert félek, hogy ha nincs fix ár (Nyíregyházán van aki előre úgy indít, hogy ennyiért és ennyiért válalja..) akkor nem illő megkérdezni. Mivel a szülés utáni pénzt ,,hála" pénznek is hívják. Ő pedig fogadott, tehát azt is bele kell kalkulálni, hogy akár az ágybából kikelve kell majd becibáljam... Tehát ha így vesszük akkor meg jogos, hogy van ,,tarifa". Csak egy kicsit zavarban vagyok megkérdezni a ,,mennyi az annyit". Nem tudom, hogy ő emlékszik-e arra hogy még nem mondott árat, vagy nem is szokott. Sokat segítenél, ha meg tudnád súgni:)

Előre is köszi!

2011. júl. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Szia! A helyzet a következő. Anno én is gondolkodtam szülés előtt hogy rákérdezzek e de ismerősöm is nála szült 2 éve és ő nem kérdezett rá, hanem csak adott vmennyit. A beszédéből egyértelmű volt hogy nála akarok szülni. Nálam úgy alakult hogy pont konferenciára kellett mennie azon a héten és még volt pár nap kiírásig. Ő azt mondta h nagyon fent helyezkedik a gyerkőc és szerinte vissza ér addigra mire beindul, mert szerinte túl fogom hordani és megbeszéltük hogy ha mégis akció van megbeszélte Dr. Angyal Gézával hogy ő levezeti a szülést. Aztán hajnalban, 3-kor beindult a szülés :) Ö pont éjszakai ügyeletben volt én reggel 6kor mentem a sürgősségire. Még ő vizsgált meg és felvett szülőszobára, még utána is találkoztunk, leszervezett mindent Dr. Angyallal és a férjemmel is beszélt. Szóval nagyon rendes volt, de mondta hogy mivel egész nap dolgozott és éjszakázott így már szabály miatt nem maradhat de nyugodjak meg jó kezekben vagyok. Én úgy terveztem hogy 40.000 adok neki (ha megtehettem volna akkor adtam volna többet is). De a másik dokinak 30.000 adtam. Kérdeztem a szobatársaimat és azt mondták korrekt összeg. Szóval nekem tiszta a lelkiismeretem. Kontrollra Alberthez mentem, megköszönte hogy hozzá mentem vissza. Nagyon rendes volt, én a továbbiakban is hozzá fogok járni és a következő babával is hozzá fogok menni terhesgondozásra. Bocs kicsit hosszú lett :)Csak azért írtam le hogy ha úgy alakul hogy ő nem tud ott lenni Dr. Angyal nagyon rendes és tapasztalt doki és többször bejött hozzám szülés után megnézni. Könnyű szülést és jó babázást kívánok
2011. júl. 27. 16:35
 7/22 anonim ***** válasza:

Köszi nagyon!

Ezek szerint végig nem tett szót a szülés utáni pénzről? Mert így örülök, hogy nem kérdeztem rá és nem kerültem kellemetlen helyzetbe.

Érdekes, hogy 40-et gondoltál ki. Az az igazság, hogy én aktív fórumozóként rengeteg helyen olvastam hogy a szülés a vizsgálati díj 10x-ese lesz stb... meg hogy az orvos 10-ért vizsgált és 80-at illetve 90-et mondott. De olyat is, aki 50-60 körül.

Amíg nem találkoztam a vizsgálati díj 100szerese históriáról addig számításba vettem, hogy 40 körül írtak 2008-ban. így gondoltam az inflációt is belekalkulálva olyan 60 körüli összegbe bele tudnék törődni. Viszont azóta már kezdtem elhinni, hogy 100-et kell majd kipréselnem magamból. Akkor ez a dolog tényleg teljesen téves? nem ismersz véletlenül olyan kismamát aki úgy szült nála, hogy előre fogadott orvosa volt ő, vagy bárki olyan, aki olyanhoz járt és szült akinek a kezelési díja 10e volt??(Hogy az arányt lássam) Elismerem, hogy könyebb lenne kevesebbet fizetni, de szégyenbe se szeretnék maradni. Viszont ha azt mondaná maga az orvos, hogy ,,annyiért" vezeti le, akkor azt is elfogadnám, mert elég különlegesen félős lány vagyok és örülök, hogy ő megtud nyugtatni. eddig 3 kórházi uh-on vettem részt (mivel nem genetikus) és mindegyik alkalommal elég rossz szájízzel jöttem el... tehát egyszerűen ha Nyíregyházán akarok szülni úgy, hogy nem szeretném, hogy kellemetlenség érjen...akkor csak a fogadott doki + a fizetés marad (nyilván ha nem tudná levezetni és ő bízna rá valakire akkor az illető is rendes lenne mint veled is volt.)

2011. júl. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Szia! Ő rendszeresen ha nem tud jelen lenni szüléskor akkor a pácienseit Dr. Angyalhoz irányítja/adja át. Ez bevett szokás úgymond hogy megállapodnak egymás között. Szóval oda-vissza működik a dolog. Én úgy gondolom hogy így pl Ő tudomást szerzett arról hogy én pl mennyit adtam a másik dokinak, és ha túl kevés lett volna valószínűleg kontrollkor érezhető lehetett volna a hatása. De ilyen nem volt. Tudom hogy mások ilyen 80-100.000 Ft körül adnak, de én direkt kérdeztem az ismerősöm hogy anno ő rákérdezett e és ő nem tette. Figyelj ő nem mondta azt nekem a vége felé hogy akkor kismama ennyi és ennyi lesz ha szeretné hogy levezessem a szülést. Csak a tapasztalataimat tudom elmondani. Annyit tehetsz esetleg hogy amikor mész terhesgondozásra és a váróban vársz és látsz olyan anyukát aki szintén a vége felé jár rákérdezhetsz ő hogyan csinálja! A pénzt egyébként szülés után varratszedéskor szokták oda adni, mielőtt jössz haza. Minden jót!
2011. júl. 29. 08:10
 9/22 A kérdező kommentje:
Még annyi: Én úgy gondolom hogy ha megtehettem volna a 40.000 helyett olyan 50-60.000 között is adtam volna. Hidd el a többi pénznek lesz helye máshol is. Nekem pl nem volt fogadott szülésznőm, de annyira rendes volt aki mellettem volt,hogy ő neki adtunk ajándékcsomagot, ami szintén pénzbe kerül. Lesz kiadás utólag is bőven.
2011. júl. 29. 08:19
 10/22 anonim válasza:
Sziasztok én egyàltalalán nem voltam vele megelégedve !Ha valaki rám halgat messszire kerüljétek el , még egy ilyen pénzéhes emberrel nem talàlkoztam .A kedvességről sem híres .Mikor milyen kedve volt.Debrecenbe a leg korrektebbek a dokik .
2011. szept. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!