Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segitenetek? Terhes vagyok

Segitenetek? Terhes vagyok

Figyelt kérdés

Röviden : pénteken teszteltem halvanyat , ma mar erős pozitív , aminek nagyon örülök DE es most jön a csavar... Január 16-ai egyuttletbol lehetett a megtermékenyítés ,mert csak akkor voltunk együtt ... En január 18-ra nem vártam , kozepidoben nem is voltunk együtt kizárólag 16-ÁN ! 18-ÁN nem jott meg ! 20-ÁN teszt negatív .:( 22-en megjött kevés 3 napig tartó pirosas mensiszeru valami ... Legalábbis annak tudtam be ... 3 nap múlva elmúlt furcsallottam de nem foglalkoztam vele hiszem " megjött " DE es itt a második csavar ... Mellem nagyon fajt egész heten es ehet második felébe mar emelyegtem kicsit meg a hasam alja fajdogalt, ezért csináltam a tesztet! Ami pozitív lett !


A kérdésem : most akkor így hány hetesnek számítok ? Mikor menjek dokihoz ? December 22en volt meg es utana ez a január 3 napos . A ciklusaim 26-30 nap kb!


Első Baba lesz így ezért nem tudom hogy akkor most hogy számoljak !


Köszönöm a választ !



2016. febr. 7. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk sem középidőben fogant a babánk, hanem középidő után egy héttel.Így amikor mentem dokihoz nagy fityekkel, hogy már 8 hetes vagyok, a doki lehűtött, hogy 7 hetesnek is alig felel meg a baba, de szívhang már volt.Így amikor a 12 hetes UH-ra mentem, az alapján kalkulálták ki, hogy mikor foganhatott a baba, ugyanis a 12-14.hétig egyforma ütemben fejlődnek a magzatok, utána érvényesül a genetika!

Ha biztos, hogy 16.án foganhatott a baba, akkor azt a teszt kb rá 10-12 napra 26-28.-án mutatja ki először.Szóval ha te 5.-én teszteltél, akkor az már tényleg erős pozi kellett h legyen.

Az orvosnál mindenképp a dec.22.-ei mensest kell mondanod, csak elmondhatod a történetet, hogy későbbi p.é-ből foganhatott valószínű.

Így a te helyedben én azt csinálnám, hogy ha a mensi szerint 8 hetes terhes lennék, akkor mennék orvoshoz, így akkor igaz csak 7 hetes leszel, de már lesz szívhang, és a méret alapjján meg tud erősíteni a feltevésedben!Persze csak akkor, ha addig nincs semmi panasz./erős görcsök vérzés, szédülés stb...mert akkor tüstént doki!!!/

Ő majd a terhesség megállapításánál kiír egy időpontot a 12 hetes UH-ra, és ott majd pontosítja a szülés várható dátumát :) Ez nálunk is így volt.

A vérzés meg valószínű azért jelentkezett, mert a szervezet még "emlékszik" a mensesre, és igaz rövidebb, enyhébb formában de vannak nők akiknél jelentkezik, még a 3.hónapig is!

Szép, boldog babavárást kívánok!

3.babás, 14 hetes kismama

2016. febr. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors es kielégítő válaszod ... Abban vagyok biztos hogy abból az együttletbol lehetett a megtermékenyítés mert máskor januárban nem voltunk egyutt mert a párom külföldön dolgozik es minde hónapban egy hétvégenk van :( es januárban ez a 16-aki hétvége volt ! A tesztek mindkettő egyértelmű a pénteki halványabb volt a controll csinál a mai pedig mar egyszínű ! Tehát akkor azt mondod hogy mindenképp a decemberi mensit mondjam es jelezzem a januári verzest! A heten mar mehetnek akkor dokihoz?
2016. febr. 7. 16:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Szinte mindegy mit csinálsz, az orvos az utolsó menstruációd első napjától fog számítani.

Annyiból necces egyedül, hogy ne indítsák be a szülést előbb.


Az UH majd ad egy méretet, és LEHET, hogy azt veszik alapul, de lehet hogy nem.

Ha minden rendben megy, akkor ennek nincs jelentősége.


Az egyik gyerekemnél szülésig bizonytalan volt a "várható időpont", mi is csak a ciklusom 7. és 23. napján voltunk együtt, hiába mondogattam ezt, a menstruáció alapján számolták, ami pont a kettő közé esett fél úton (ugye a 14-15. nap)


Nem lett gond, sőt, nekem szerencsém volt, mert emiatt nem indították.

Az UH szerint nagy volt a baba, tehát elvileg a korai időpontban kellett fogannia (vagy ugye az után néhány nappal, amíg élnek a hímivarsejtek), de aszerint meg már rég meg kellett volna születnie...


Hogy mikor mész orvoshoz, annak sincs túl nagy jelentősége, én azt hittem, a 10. héten megyek, aztán mondta a doki, hogy betöltött 12. az UH alapján. :)


Túl korán ne menj, hogy legyen szívhang és ki lehessen zárni a méhen kívülit is.


Sok boldogságot!

2016. febr. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

[link]

Ez egy jó kalkulátor, ha beírod 28 naposra a ciklusid hosszát és az utolsó mensit, akkor 6 hetes és 5 napos vagy most.Szerintem jövő héten még ne, majd csak utána héten menj, és igen mindenképpen jelezd, hogy januárban volt az a pici vérzésed.

Remélem minden rendben lesz, majd írd meg mi volt, szorítok!

2016. febr. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat , így mostmár teljesen világos ! Akkor a heten meg nem se a jövőheten (15-ei) heten elmegyek dokihoz ! Természetesen megírom mi lett ! Nagyon izgatott vagyok , párom meg nem tudja ! Es egyenlőre meg nem is ujsagolom neki ... Talán várok a doki utanig ! Illetve hat pont a 15-ei heten jön haza , akkor pótoljuk majd a Valentin napot es valószínűleg ezzel egybekötve fogom ujsagolni a nagy hírt neki ! Tervezett Baba... Tehát tuti nagy lesz az orom !


Meg jelentkezem ! ;))

2016. febr. 7. 17:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Rendben, kiváncsian várom :)
2016. febr. 8. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!