Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy közöljem a főnökasszonyom...

Hogy közöljem a főnökasszonyommal szépen, hogy én már nem akarok dolgozni?

Figyelt kérdés
34 hetes vagyok. Mindenféle sértődés nélkül szeretnék elmenni szülni, ha minden ág szakad vissza tudjak majd menni oda dolgozni. 10 hetesen mondtam el neki, hogy terhes vagyok, illetve az is előre meg volt beszélve, hogy februárban én már nem dolgozok és el is búcsúztattak. Nem keresett helyettem senkit csak az utolsó 2 hetemben, akik vissza is mondták a munkát, így nem lett utódom. Most kitalálta, hogy menjek még be még dolgozni 36 hetesen pár napot, mert ő szabadságra szeretne menni és nem akarja bezárni a boltot és hogy akkor még úgysem fogok szülni. De egyáltalán nem hiányzik már nekem, még ha fél napról is lenne szó, ott az ideg, hogy nem hivatalosan ülnék ott, meg engem már csak a baba érdekel, nem unatkozom otthon...
2016. febr. 7. 23:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Kedves Gizi, az orvosom szigorú pihenést írt ki nekem, így sajnos nem tudom vállalni sem ezt a pár napot, sem semennyit. Bizonyára megérted, hogy nem akarok kockáztatni.
2016. febr. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2%
ha most, februárban akar szabadságra menni, és ilyen hirtelen, akkor valószínűleg kivan idegileg... az is rátehetett egy lapáttal, hogy nem talál helyettest, ráadásul ha ilyen későn kezdte el keresni, akkor anyagi gondok is közrejátszhattak. nem tudsz kicsit megértő lenni vele? ha becsődöl, neked se lesz hová visszamenned...
2016. febr. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, mert 2 embert akar helyettem, engem jól kihasznált az utolsó hónapokban, mivel 2 személyes munka és én terhesen egyedül csináltam mindent. A másik mi van ha akkor jönnek ellenőrök én meg szülési szabadságon vagyok és mégis dolgozom?
2016. febr. 8. 00:34
 4/15 anonim ***** válasza:
50%

Kerdezo, szerintem ne hazudj mint ahogy a 2. irta, hogy az orvos pihenest irt elo, azt akkor szoktak ha baj van, es az meg ne legyen!


En megmondanam hogy faradt vagy , nem birod fizikailag , keszulni akarsz, igy volt megbeszelve, nem tudsz bemenni , sajnalod, a gyereked az elso. Nem akarsz koraszulest pl a stressz miatt.


En korhazban betegek kozt dolgoztam 34. hetig , alig vartam a veget !

Kulfoldon lakom itt nem irnak ki.

2016. febr. 8. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
46%
Ez szerintem tök normális dolog hogy 34 hetesen már a szüléssel foglalkozol. Mond meg neki hogy nem tudod és nem is akarod ezt csinálni. A mai világban és főként a kereskedelemben rohadtul nem biztos semmi főleg az nem hogy visszavesz. Akkor meg minek szenvedsz és veszélyezteted a babád. Valószínűleg úgy fogja meghálálni hogy amikor vissza akarsz menni nem vesz vissza. Sajnos ez a magyar kiskereskedelm. Benne voltam tudom milyen
2016. febr. 8. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem elég önzö dolog a fönököd részéröl hogy 34 hetesen mčg dolgoztatni akar,mond neki hogy pihenésre itčltek.
2016. febr. 8. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Az a durva, hogy 36 hetesen akar dolgoztatni nem is 34. Azon a héten már fájásmérésem is lesz.
2016. febr. 8. 08:37
 8/15 anonim ***** válasza:
63%

Eszedbe ne jusson 36 hetesen más boltjában ácsorogni, ugrálni, pakolni (nem tudom, milyen boltról van szó. A 3. trimeszterben te már ne akarjál a magyar vállalkozónak profitot termelni. Oldja meg. Te már 2 ember egészségét veszélyzeteted, ha nem pihensz.


Mondd neki, h sajnálod, de fizikailag nem bírod. Hiába ígéri meg, h csak kíméletesen kell majd dolgoznod, hidd el, a terhesség végén a létezés is nehéz lesz, ha egész nap csak üldögélned kell, már az is nehezedre fog esni. sok sztorit olvasok itt is, h meg lett ígérve a terhesnek a könnyített munka, aztán még jól le is cseszték, ha mert szólni, h na akkor most ő pihenne egy kicsit.

2016. febr. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
46%
Nem kell megindokolni, hiszen a 36. hét elég indok, csak mondd, hogy sajnos nem tudod vállalni, ennyi. Ha megkérdezi, miért, csak mondd el újra, hogy nem tudod, ne indokold meg külön, esetleg a végén annyit hozzátehetsz, hogy ,,biztosan kitalálsz majd valamit". Nem kell azt sem mondani, hogy így volt megbeszélve, hiszen ezzel ő is tisztában van.
2016. febr. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%

8-as vagyok


Ha belemész, h 36 hetesen dolgozol, a beledet ki fogja nyomni a főnököd, mert neki a lényeg, ha bolt menjen, a vevők jöjjenek, fogyjon az áru, pörögjön a biznisz. Neki a te egészséged huszadrangú probléma, a gyerekedé meg nem is érdekli, mert nem hoz hasznot neki. Azzal se foglalkozik, h te majd idegeskedhetsz, h illegálisan vagy a boltban. Ő úgy van vele, h ez a te gondod, oldd meg, dolgozd fel., a lényeg, h legyen valaki a boltban. Hát ne te legyél az. Most van itt az ideje, h önző legyél és magatokat nézd, ne azt, h jaj, a főnöködnek bevételkiesése lesz.


Másképp beszélnék, ha ez egy korrekt, normálisan fizető, teljes munkaidőben bejelentő munkaadó lenne, de ez csak egy kis adócsaló, trükköző, kizsákmányoló kis szemét bolt, nem kell itt lelkizni ezen, a főnököd se lelkizik azon, te úristen, hát én egy 36 hetes terhes nőt akarok dolgoztatni.

2016. febr. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!