Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől lehet alacsonyabb a...

Mitől lehet alacsonyabb a terheléses cukor vizsgálat utáni értékem az éhgyomrinál? Egyáltalán baj?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam kézhez a II. trimeszteri vérképem eredményét. Elég sok csillagot láttam, le is döbbentem... A cukorterhelésnél az éhgyomri érték 5,1 lett, 2 óra múlva 3,9. Közötti időszakban kb. 1 km-t sétáltam. Terhességem előtt 2 évig inzulinrezisztenciával kezeltek, Meforalt szedtem rá. A terhesség 12. hete után az orvosom elhagyatta a gyógyszert, mert a vércukrom mindig 4,5-5 körül volt. A kérdésem az volna, hogy probléma, ha a második eredmény alacsonyabb? Volt esetleg valaki hasonlóan?

2016. febr. 11. 05:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pont attól, ha a 120 perces érték alacsonyabb, az inzulinrezisztenciára utal.
2016. febr. 11. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A 2,5 évvel ezelőtti eredményem 4,6 volt, a második 6,0 . Akkor nem értem...
2016. febr. 11. 06:13
 3/11 anonim ***** válasza:
Várandósság alatt eleve könnyebben kialakul. Erdemes dietetikus, vagy az orvosod véleményét kikérni, bár ha már volt neked, akkor szerintem tudod, hogy most mi jön:) Csak az a kérdés, hogy ilyen értékek mellett hány g-os ch-diétát gondol neked személy szerint jónak a doki. Meforalt, úgy tudom, lehet terhesség alatt is szedni egyébként, bár ha van rá egy mód, én elkerülném diétával. Vagy nem eszel gyorsan felszívódó ch-t, és így is ennyi lett?
2016. febr. 11. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Konzultálj a dokiddal, ez ir még mindig valószínűleg, mondjuk ez a jobbik eset terhesen. Egyébként a séta nem volt jó ötlet, nálunk tiltják, mert fals eredményhez vezethet. Én terhességi cukros voltam, és én pl azzal tudtam csökkenteni.az ertekeimet, hogy sokszor étkezés után mozogtam,sőt mivel a reggeli értékekkel volt mindig gond, ezért külön ajánlotta a diabetológus, hogy reggeli után sétáljak.
2016. febr. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

terhelés alatt NEMN SZABAD sétálni, mozogni. ha megterhelnek, le kell ülni a fenekedre és kivárni a 2 órát.

pl ettől lehet alacsonyabb, hiszen a bevitt cukorból plusz energiát használtál fel sétálás közben.

2016. febr. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló eredményem volt, dokim furcsállta, de azt mondta, ez a jobbik eset. Nem kellett vele semmit csinálni.

(Én nem sétáltam közben, úgyhogy ez nem zavarhatott be, és IR-t sem diagnosztizáltak nálam soha.)

2016. febr. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megmondom őszintén csak azért mozdultam ki, mert nem szerettem volna kb 70 ember között üldögélni, akik össze -vissza köhögnek, meg ki tudja mi bajuk.
2016. febr. 11. 09:15
 8/11 anonim ***** válasza:
én is most voltam,nekem kifejezetten szóltak,hogy ne menjek el sehova,üljek le.Elakartam menni addig bevásárolni,de mondák,hogy a mozgás befolyásolja az eredményt
2016. febr. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A hasnyálmirigyed extra adag inzulint termelt, hogy a hatalmas adag cukrot fel tudja dolgozni a szervezeted. Nem vagy terhességi diabéteszes, ami nagyon jó hír, de az IR-ed visszatért (terhesség alatt enyhe mértékben majdhogynem élettani még azoknál is, akik azelőtt sosem voltak IResek). Ha ezzel kezeltek, akkor nyilván tudod, hogy ennek is vannak hátrányai, szövődményei, és kezelés nélkül egyenes az út a II. típusú diabéteszhez, tehát érdemes azért észben tartani, és időnként egyrészt ellenőrizni a cukrodat (terhesség előrehaladtával romolhat a helyzet), másrészt kerülni a fehér liszteket, cukrokat, és odafigyelni a gyakori, kis mennyiségű étkezésre.
2016. febr. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem is alacsony lett a terheléses, mert én is mozogtam, így a belgyógyász a biztonság kedvéért megismételtette a vizsgálatot.
2016. febr. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!