Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vastablettát kell szednem...

Vastablettát kell szednem eddig 1 szemet most már 2-t. Bevehetem egyszerre?

Figyelt kérdés
Reggelinél szoktam a vasat később a magnézium és egyebek, de este mindig elfelejtem.
2016. febr. 18. 07:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Inkább külön, de egyszerre is lehet, ha máshogy nem megoldható.

És a bevétel előtt-után fél-egy órán át se tej, se teljes kiőrlésű gabona, se tojás, mert ezek mind gátolják a felszívódást.

A C vitamin viszont segíti, így érdemes egy házi limonádéval bevenni.

2016. febr. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ne vedd be duplán, felesleges, néha én is elfelejtem. de azért ez nem inzulin...:)


reggel és délben szoktam bevenni napi 2X1-et, és gyümölcslével vagy c-vitaminnal, az segíti a felszívódását.


36hkm

2016. febr. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat ne is tudtam hogy tej gátolja a felszívódást pedig elé sokszor iszok reggel tejet, nem is mondta a védőnő :(
2016. febr. 18. 08:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az előzőek tanácsolták, a tejet félórás időintervallumban mellőzni a bevétel körül, és érdemes C-vitaminnal megturbózni. De nem lesz belőle gond, ha együtt veszed be, csak kevesebb szívódik fel, márpedig gondolom, azért emelték meg az adagodat is, mert több kell.


Azért érdemes két alkalommal bevenni, mert van, akinek gyomor-bélpanaszokat tud okozni a vas, székrekedést, hasmenést, hányingert (nálam pl. rendszeresen előfordul, és a vicc az, hogy néha székrekedés, néha hasmenés, de hogy kellemetlen, az tuti), viszont így mérsékelheted ezeket a tüneteket. De egyébként simán beveheted egyszerre a kettőt. :)

2016. febr. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A betegtájékoztatóját olvasd el, ott pontosabban leírják, hogy milyen ételeket mennyi ideig kell kerülni a vastabletta bevétele előtt-után.


Fejből írtam, mert régebben szedtem én is, de az a biztos, amit a betegtájékoztató ír.

2016. febr. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!