Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek is bunkó volt a doki?

Szerintetek is bunkó volt a doki?

Figyelt kérdés
Ma voltam uh-on.11 hetes vagyok.Alig találta meg a babát.Szívhangot is alig.Azt mondta hogy a szívhangot a holdról is lehetne már hallani.Minek szedek magne b6-ot?Mondtam neki mert kicsit görcsölgettem.Hagyjam abba,nem kell szedni.Úgy beszélt velem hogy majdnem bőgve mentek ki tőle.'0 nap múlva újra mennem kell.
2016. febr. 22. 12:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%
Nem.
2016. febr. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Biztos rossz napja volt, azért én sem örülnék, ha így beszélne velem, már miért ne szedhetnél magnéziumot? Én is szedek, és én is elvileg ma vagyok 11 hetes.
2016. febr. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
48%

Ennyiből én nem érzem bunkónak. Az tény, hogy nem csókolt körbe, de ez van.

Ha ennyitől majdnem bőgsz, akkor az kcisit gáz.

2016. febr. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
45%

En mindig ezt elem at ...Angliában elek es allandoan tapló mind. Főleg a recepción :)

Ez ilyen sajnos

2016. febr. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%
Igen, bunkó volt, mert ha nektek nem esett volna le, azt mondta, hogy minek szed erre a gyerekre bármit, mikor úgyse fog megmaradni? Igen, nagyon bunkó volt. Én is sírtam volna.
2016. febr. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
85%
Utolsó, te ezt miből szűrted le???
2016. febr. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Azt mondta szépen fejlődik.Crl 44 mm.pont egy 11 hetes magzat mérete.Csak az volt furcsa hogy a monitoron nem lehetett látni a szívhang görbét csak hallani.Nem értem hogyha minden rendben akkor minek kell 10 nap múlva megint mennem.
2016. febr. 22. 13:33
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

Jól értem, hogy azt mondta ezzel a dokid, hogy gyengék a szívhangok, tehát valami valószínűleg nem stimmel a babával? Vagy végül megtalálta, csak nehezen, de akkor már erős szívhangok voltak (nem a hang erőssége a lényeg, mert az attól függ, hogy mennyire hangosítja fel a gépet, ezért ezt a megjegyzését nem is értem, az UH képen a doki LÁTJA a szív pulzálást, illetve 11 hetesnél már a mozgolódást is, tehát egyértelmű, hogy élő magzat).


Én ebből azt szűröm le, hogy:

1. Ha baj van/lenne a babával, és azt így közölné, akkor az igen, bunkóság

2. Ha minden rendben van, de ő alig talál meg egy 11 hetes magzatot, az vagy az ő bénasága, vagy vacak a gépének a felbontása, vagy a magzat elhelyezkedése akadályozta. Egyik esetben sem jogos az a megjegyzés, ami megijesztheti a kismamát (hiszen minden rendben van végülis), ezért ez nekem sem tetszene, mindegy, hogy bunkóságnak hívjuk, vagy másnak


Egy kismama érzékenyebb, ebben semmi gáz nincs. Főleg, ha idegesen megy UH-ra, hogy megtudja, minden rendben van-e, és nem megnyugtatja az orvos, hanem kétségeket ébreszt benne, ok nélkül (ha okkal, akkor ismétlem, nem így kell közölni).


Mg-mal kapcsolatban: én is ismerek olyan dokit, aki szerint kisterhességben a mg-nak még nincs a méhizomzatra gyakorolt ellazító hatása, ő ilyenkor no-spat ajánl, és csak a terhesség második felétől magnéziumot. Más orvos meg egyáltalán nem engedi a no-spat. Ami biztos, ártani nem ártasz a mG-mal, és ha azt tapasztalod, hogy segít (még ha esetleg placebo is lenne), az már elég, nem?

2016. febr. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Meg ezt sem értem hogy miért nem kell szednem a magne b6-ot?Azt mondta hogy beárnyékolja valami a babát ezért találta csak meg később.
2016. febr. 22. 13:36
 10/21 A kérdező kommentje:
Most 10 napig tiszta ideg leszek hogy minden rendben van-e!
2016. febr. 22. 13:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!