Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitivat teszteletem es...

Pozitivat teszteletem es elkezdtem Femibion 800at szedni, annyi mindent hallani/olvasni, szerintetek kell meg melle valami kiegeszites? Folsav, E vitamin?

Figyelt kérdés
Majd csak 7-8hetesen szeretnek dokihoz menni, ha kibirom :)
2016. febr. 25. 07:36
 1/9 Erős Krisztina válasza:
Szia!Hát szerintem is kezd azzal,hogy elmész dokihoz!!!Folsav,és Magne B6 szükséges terhesség alatt!!!De mindenképp menj el orvoshoz,hogy megnézzék a terhességet,minden oké-e???
2016. febr. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Elvileg folyavbol eleg van benne, legalabbis azt mondjak. De ha abbol szedsz meg melle, az nem baj, legalabbis nekem az orvos a legutobbi terhessegemnel azt mondta, hogy nem rossz dolog terhesvitamin melle meg folsavat szedni.

De pl az elso ket gyereknel nem szedtem pluszban es minden rendben van.


Az E vitamint nem ajanljak. A terhesvitaminban is van, annyyi eleg. Allitolag szivfejlodesi rendellenesseget okozhat, ha tartosan a szukseges mennyiseg felett szedi a kismama. De hogy ez igaz-e vagy sem, azt nem tudom, mert megerositve nincs.


Amit en szedek a terhesvitamin melle:

C vitamin (mondjuk ezt alapban is, nem csak terhesen)

Omega 3 (magas dha es alacsony epa tartalommal, ettol elvileg jobban fejlodik a magzat idegrendszere es agya). De en egyaltalan nem eszek halat semmilyen formaban, ezert vettem.

2016. febr. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem kicsit nyugodj le. :) nem gond ha szedsz vitamint, de először igazolják a terhességedet, egyáltalán jó helyen van e stb. Addig teljesen feleslegesnek tartom :) Menj el dokihoz majd ő mondja,hogy mit szedj és mit ne.
2016. febr. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Masodik vagyok.


Magneziumot en addig nem szedtem, amig nem kellett. Az elso babammal soha nem volt ra szukseg, a masodik terhessegem alatt szedtem, mert sokat kemenyedett a hasam.


A vasat en szinten megusztam, szerencsere nem volt ra szuksegem.


Orvoshoz menes: szerintem is raersz, 7 hetestol hamarabb en nem mennek, ha minden rendben, mert akkor mar biztosan van szivhang.

Egeszseges terhessegnel felesleges rohanni.

2016. febr. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

De meg csak 4 hetes vagyok, most derult ki, nem hinnem, hogy latna valamit!


Biztos nem fogom tudni a 8. hetig huzni a dokit, de akkor lenne jo menni, ha mar van szivhang :)

(volt mar egy vetelesem sajnos 7+4en, 6+4en mar latszodott, h vagy baj van, vagy kesobb fogant, de en tudtam hogy mi van, ereztem...)

Ezert is felek tul koran dokihoz menni.


Omega zsirsavakat gyogyszertarba tudok venni? Hat sajnos en se szeretem a halat.


Folsavat nem lehet tuladagolni?

2016. febr. 25. 07:49
 6/9 anonim ***** válasza:

Én Femibion 800-at szedtem, hányás miatt magne b6-ot (az amúgy sem árt, de később átváltottam másfajtára, a 2. trimben), szedtem még D-vitamint is pluszban, mert az az értékem nagyon rossz lett és amúgy is mentünk bele a télbe, nyilván neked ez más lesz így tavasszal, de nem árt a pótlás. A háziorvosom még a férjemnek is írt fel, mert a kispapáknak is egészségeseknek kell lenniük!:))


Vasat a 2. trim. vérkép óta szedek, mert ott nagyon rossz lett az érték, valószínűleg előbb is kellett volna.


37hkm

2016. febr. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! En a terhesseg elott kezdtem el folsavat szedni. Pozi teszt utan csak Femibion 800+amennyi gyumit, zoldseget birtam enni (hanyas miatt). Azt mondjak, ha kiegyensulyozottan taplalkozol, nincs szukseg nagy dozisu vitaminra. MagneB6-ot magamtol kezdtem el szedni kisebb mensi gorcsokre. Ezt azota is szedem, csak mar kevesebbet. Orvosnal 7 hetesen voltam, pedig mar volt egy missed ab-om. Kaptam utrogestant, ami segit megtartani a terhesseget. Lehet h te is fogsz kapni az elozmenyeid miatt. Addig is pihenj sokat! No para! :)

16 heteske

2016. febr. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia

Én azt tanácsolom, hogy minél hamarabb menj el orvoshoz, ultrahangozzanak meg,biztos is,hogy nem lesz szívhang még, (nekem 6 hetesen még nem volt), az a legfontosabb,hogy megállapítsák, hogy jó helyen tapadt meg, nincs-e méhen kívül, stb. És csináltass rákszűrést, hogy minél hamarabb legyen eredményed.

Úgyis utána visszarendelnek két hét múlva is, akkor már jó esetben nem csak a petezsák látszik majd.

Gratulálok a pozitív teszthez.

19hkm

2016. febr. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]


A folsav, mivel vízben oldódó, ezért szerencsére nem olyan könnyű túladagolni, de egy határon túl már nincs értelme, mert feleslegesen megy be és jön ki a szervezetből. Egészséges terhesség esetén a Femibion 800-ban található folsavmennyiség elegendő, a 3. hónaptól a Femibion 400-ban már csak fele annyi van, mert akkor már nincs akkora dózisra szüksége a szervezetnek. DE! A dokid tanácsa legyen mérvadó, ha van telefonos elérhetősége, én a helyedben felcsörögném, szerintem megéri, hogy megkérdezd és megnyugodj! Egészséges, boldog babavárást! :)

2016. ápr. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!