Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma voltam a vedonomnel azt...

Ma voltam a vedonomnel azt beszeltuk ne fogadjak orvost csak szulesz not. Mi a tapasztalatotok? Miskolcon tudtok valakit ajanlani?

Figyelt kérdés
Mindenkepp szeretnek valakit fogadni,szeretnem ha egy ismeros,megbizhato ember lenne ott a szulesnel akit ismerek.Szamomra ez nagyon fontos!O vele milyen gyakran kell talalkozni ,o mit csinalnak pontosan es mennyit adtatok neki?Nincs ebben tapasztalatom igy minden infot szivesen veszek!Elolre is koszonom!
2016. febr. 25. 11:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Ezzel a növel többet nem érdemes szóba sem állnod!


A szülésnél - amíg minden rendben van - , addig ugyan a szülésznö foglalkozik föleg veled, de attól a pillanattól kezdve, hoyg valami nem úgy megy, mint kellene, az orvos az, aki bármit is tud tenni. Éppen ezért feltétlen érdemes orvost fogadni - sokkal inkább, mint szülésznöt!

2016. febr. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én nagyon örültem, hogy volt orvosom.

A fiam szívhangja leesett, de nem voltam kitágulva.

És nem vittek műtőbe, hanem az ügyeletes tágított, a dokinőm meg a hasamat nyomta, hogy kint legyen a fiam.

Gátam szakadt ugyan, nem vágtak, de 4 öltéssel megúsztam, és másnap SEMMI bajom nem volt. Kicsit volt kellemetlen az ülés, de nem fájt!

Hálás vagyok a dokimnak, hogy nem császározott. Az ügyeletes biztos betolt volna a műtőbe.

2016. febr. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Bizony, már egy gátmetszést is csak orvos végezhet el. A problémamentes terhesség se garancia semmire. Nekem az volt, aztán a kitolási szakaszban beszorult a baba a szülőcsatornába. Ha nem egy megbízható, tapasztalt orvos van ott, akkor lehet, hogy oxigénhiányos lesz. Szerencsére gyorsan és profin közbelépett, így ki tudta szedni sérülés nélkül.

Utána a méhlepény se akart kijönni (rohadt kényelmes lehetek belülről...), azt végül műtőben kellett kiszedni, és még így is rengeteg vért vesztettem. Ráadásul, ha nem jó sebész, akkor a méhfalat is megsértheti a művelet közben. Utána folyamatosan ellenőrizte a teljes gyógyulásig a méhlepény helyét ultrahanggal, hetekig gyógyult.


Nekem szülésznőm is volt, de a fenti helyzetekben az együttérző pillantásokon és a doki keze alá dolgozáson (eszközök adogatása, dzsuva nagyjának eltakarítása) kívül mást nem igazán tudott csinálni. A szülést a doki vezette le.

2016. febr. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én biztos nem fogadok szülésznőt, mást se csinál, mint törülgeti a homlokod, ezért annyit adni mint egy orvosnak butaság... Arra viszont ott lesz a párom, ő majd támogat és orvost fogadok.
2016. febr. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mindhárom szülésemnél gyakorlatilag a szülésznő csinált mindent. Nekem volt fogadott orvosom, az első szülésnél csak annyit csinált, hogy odalépett amíg megejtette a gátmetszést. A másik kettőnél gátvédelemmel szültem, akkor a szülésznő csinált mindent. Szülés után a betapintást meg varrást persze már az orvosom csinálta. Egyébként úgy tudom, kórháza válogatja hogy lehet-e orvost és/vagy szülésznőt fogadni, nálunk például szülésznőt nem is lehetett volna.
2016. febr. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem mindig fogadott orvosom volt, és nem szülésznőm! A dokim csinált mindent, ő volt a lábam közt nem is tudom hogy a szülésznő miért is kellett oda... most a 3. Babámnál is a dokim fogadott! Ő mindig segítökész és elérhető volt akár még éjjel is 😊
2016. febr. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is ajánlom, hogy legyen fogadott orvosod, nem hátrány...sőt...

Melyik kórházban fogsz szülni Miskolcon?


Ha már minden kötél szakad, akkor doki mellé választhatsz szülésznőt is, sokszor a doki mondja meg, hogy kivel szokott/szeret együtt dolgozni szivesen, ha nem tudsz dönteni. Azt tudom, hogy a megyeiben saját orvos nélkül a vizsgálatok,a várakozás a tüleledés nagyon megterhelő lehet. Mondjuk a Semmelweisben is rengetegen szoktak lenni a rendelésen.

2016. febr. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"O vele milyen gyakran kell talalkozni ,o mit csinalnak pontosan es mennyit adtatok neki?


"Ő" alatt itt kit értesz? A védőnőt? Ő megmondja, mikor kell találkozni, és nem kell neki adni semmit sem. Nálam kétszer fog szülés előtt kijönni házhoz. Egyszer egy rövid felmérésre (van víz, gáz, áram, tisztaság, stb...). Egyszer pedig egy hosszabb időtartamra.

Én pedig akkor megyek hozzá, amikorra hív. Terhesség elején ritkábban, vége felé majd gyakrabban.

2016. febr. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
az elaönél volt fogadott orvosom. most nemlesz. Talàn szülésznöm igen. Az orvosom annyif3l3t t na nalt hogy beszurta a tüta karomba megegyszer megvizsgàlt. a szülésznö volt ott mikor leesett a szivjang akkor is hojagos vta az orvost az meg jött a föorvossal.A fö fö orvosegvizsgàlt aztmondta csàszàr. A sajàtom( aki amugyis müszakban volt) mehg megmütött egy masikkal.Utànna is csaka vizitekkor láttam meg varratszedésnél. Ezért kàr volt,mert abban a korhàzban egyetlen orvos van akiben nem bizom szakmailag. A többi meg teszi a dolgàt de nem élveztem elönyt hogy vol orvosom.Söt! a növérek nem h glalkoztak velunk. Nm szivesen segitettek semmiben( tisztelet annak eaz egy két kivételnek) a szülésznök is hasonloan...
2016. febr. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
na szoval,a sz.nö hivta az orvost mikor leesett a szivhang. Az orvos addig volt ott mig beszurta a tüt a karomba meg egyszer megvizsgált
2016. febr. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!