Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A baba növekszik, vagy nyílik...

A baba növekszik, vagy nyílik a méhszáj?

Figyelt kérdés

Sokszor fáj az ágyékom és a hüvelyemben is érzek szurkálódást,néha pedig izomlázszerű érzésem van ott és a szeméremdombomnál is.35 hetes kismama vagyok,tehát nem sok van hátra,ő a harmadik babánk.Talán előbb jön a világra?Készülődik?A másik két terhességemnél nem volt ilyen kellemetlen a vége felé.Tudom,hogy most hízik igazán a baba,erre is gondoltam.Két héttel ez előtt voltam dokinál 3100 a méhszáj vizsgálatom,tehát egy ujnyira van a külső méhszáj nyitva,viszont a belső zárt,ha jól tudom.A dokit azért nem kérdeztem,mert csak a napokban jelentkeztek a "panaszaim".

Köszi a válaszokat előre is!


2010. ápr. 1. 15:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát ezt innen nem lehet eldönteni!

Azt tudom, hogy nekem a 3. trimeszter elején kinyílt a méhszájam, mert 30hetesen 1111 volt, tehát akkora már mindenem nyitva volt. Előtte jó párszor erősen fájta hasam 1-2 pillanatra. Azóta itthon vagyok, sokat pihenek. Nem is fájt úgy a hasam soha. 34hetesen kicsit tovább nyílt, de mondom, nem járt fájdalommal.

Mostanában én is érzem, amit mondasz, belenyilall odalent, feszít, érzem, hogy a csontok tágulnak. De hogy ez mennyire jár méhszájtágulással, azt nem tudom, mert 2hete nem látott orvos. Én úgy érzem csúszok szét, de hogy ez a méhszájra igaz-e, nem tudom.


Szóval jól elmondtam, hogy nem tudom, és vizsgálat nélkül nem is tudhatod, de én így jártam.

HA nyíllik is a méhszájad, ne aggódj, nekem legalább 6hete nyitva külső-belső, és még mindig szépen bent van Picurak! Valahol meg amgy is ki kell jöjjön! Legalább ennyi előnnyel indulunk!


36hetes

2010. ápr. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy válaszoltál!

Még a kórházi dolgokat nem vettem meg,majd jövő héten,valahol remélem,hogy hamar meg lesz a baba és nem lesz túlhordás,bár mindegyik gyerekem a 40.héten+2 napra született.Nagy baba lesz a doki szerint,talán ez is közrejátszik,hogy nyomhatja a súlya a méhszájamat.

Könnyű,gyors szülést kívánok neked!

2010. ápr. 1. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!