Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5+4 hetes vagyok, nagyon...

5+4 hetes vagyok, nagyon gorcsolok, delelott megyek dokihoz, mit fog latni ilyenkor?

Figyelt kérdés
2016. márc. 8. 07:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Jo esetben egy petezsákot
2016. márc. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Megvastagodott méhnyálkahártyát, a többi a géptől, a vizsgálati helyzettől és az orvos tapasztalatától, a teherbeesés pontos helyétől, idejétől függ.

Magyarán, hogy lát-e petezsákot, vagy sem.

Valószínűbb, hogy lát petezsákot:

-minél jobb felbontású ultrahang géppel nézi

-hüvelyi ultrahangfejjel vizsgál hasi helyett

-minél idősebb terhes vagy (pár nap is sokat jelenthet, nekem három nap különbséggel pl már egyértelműen látszott a petezsák, amit addig felritkulásnak írt le az orvos, ami akár lehet petezsák is..)

-ha tapasztaltabb az orvos, nomeg türelmes, hogy végignézzen mindent, esélyesebb, hogy meglásson bármi pluszt is a méhnyálkahártyán kívül..


Szikzacskót ilyen idős terhesnél még nem szoktak látni, szívpulzációt meg még kevéssé, ha ilyet lát, akkor idősebb terhes vagy.


Illetve bőven benne van, hogy nem lát semmi egyebet a vastag nyálkahártyán kívül, és még ott van az az eshetőség is, hogy ne adj isten, nem jó helyen ágyazódik be a petezsák, vagy nem is vagy terhes, más okozza a tüneteket-de ne így legyen.


Jah, és nem utolsósorban azt is láthatja, ha több petezsákod van-tehát ikerterhességról van szó :)

2016. márc. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem ennyi idősen már látszott a petezsák, benne a szikhólyaggal.
2016. márc. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Lelet:

Petezsak atmeroje: 13.6 mm

Grav s. 5+2


Ez nincs a papiron, de mintha lett volna a petezsakban valami, nezegette is, de csak annyit mondott meg nagyon fiatal a terhesseg, semmise biztos meg ilyenkor!


Holnap megyek vissza a dokihoz a lelettel, addig vettem Magnerotot.

2016. márc. 8. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!