Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudom hogy szornyu de valakine...

Tudom hogy szornyu de valakinek valami tippje? Terhesseg alatti dohanyzas

Figyelt kérdés
Nyugodtan lehet szidni megertem, nincs ra mentsegem gyenge ember az aki nem tudja letenni a cigarettat foleg terhesseg eseten. 6 honapos vagyok. Probtaltam tapasszal, rago, sport stb nem jott ossze. Stresszes a munkam igaz, nem hagyhatom ott mert a tappenz kb 40 ezer lenne igy pedig 450 ezret keresek. ( egyeni vallalkozas)... nem lehet erre fogni tudom es gyulolom magam de nem mrgy, olyan ideg van bennem amikor probalom letenni ( eddig max ket napot birtam vegig gorcsolt a hasam ...) es nagyon sajnalom a babat. Valakinek valami ötlet ? Nyilvan nrm egy dobozzal szivok el de 6 szal megvan sajnos
2016. márc. 11. 14:45
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
77%

Ha magadtól nem tetted le,akkor az itteni válaszok nem fognak segíteni!

Legyél már felnőtt,felelősségteljes ember,mert eddig nem sikerült annak lenni...

Sajnálod,sajnálod,de azért csak odadurrantasz napi 6 szálat annak a szegény gyereknek! Ki a fontos??? A gyerek vagy a cigi??? Azt hittem ez nem kérdés...

2016. márc. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
A gyerek a fontos, de olyan stresszhelyzetekbe kerulok hogy ugyerzem képtelen vagyok rá. gyulolom magam. amikor probalom elhagyni nrm mrgy olyan szinten ideges vagyok hogy elmondani nem tudom.
2016. márc. 11. 14:57
 3/41 anonim ***** válasza:
48%

Biztos mindennek el leszel mondva, én viszont megértelek. Ha le tudtad csökkenteni napi 6 szálra és ezt tudod tartani, máris sokat tettél.

Barátnőm két terhességét dohányozta végig, amennyire csak tudta, csökkentette az adagot, és mindkétszer teljesen egészséges babát szült.

Ha valaki NAGYON nem tudja letenni, annak orvosilag sem javasolják, mert a leszokás okozta stressz még károsabb a babának, mint napi hat szál cigi.

2016. márc. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
orvos nikotin ragot mondott nem valt be. probalom magam nem tulhergelni de nem megy egy bizonyos ido utan
2016. márc. 11. 14:58
 5/41 anonim ***** válasza:
49%
Sajnos nem tudok semmit mondani erre, ha 6 hónapig szívtad akkor már elég sokat ártottál szegény babának így is, szóval nagyjából mindegy, hogy leteszed-e vagy sem, max. még egy kicsit kiszúrsz szerencsétlennel. Miért vállaltál babát, ha ennyire stresszes vagy?
2016. márc. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
42%

Pont erre van szüksége a gyereknek,egy idegbeteg,kényszeres,gyenge anyára...

Hjaj,majd mikor rágyújt a gyereked,ugye milyen hiteles leszel előtte a dohányzás káros hatásairól szóló monológoddal...jah nem,te olyat nem fogsz mondani,hanem megveszed neki a doboz cigijét 12 évesen

2016. márc. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:

mármint mire tipp? egy szóval nem írtad, hogy le akarod tenni, csak mentségeket írtál, hogy miért szívod. szóval én se látom ennek a kérdésnek az értelmét, hisz te nem akarod letenni!

én tudom milyen letenni a cigit, már 2x letettem terhesen, nehéz igen, de hidd el, ez a legkevesebb amit meg kell tenned a gyerekedért

2016. márc. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:

Fogod magad és nem szívod. Ez a legjobb, amit tehetsz.

Te döntesz. Viszont egy dolgot jegyezz meg, hogy jelenleg te döntesz a babád helyett is. Te szeretnél cigit lógni látni a szájában? Mert kb. most ezt csinálod.

Amikor rá akarsz gyújtani, gondolj arra, hogy ezzel most mérgezed a gyereked. És ezt nyilván nem akarod, tehát nem gyújtasz rá. Ennyire egyszerű.

Én is dohányoztam a terhességem előtt, szülést követően kb. 2,5 évvel visszaszoktam, viszont se terhesség alatt, se utána 2,5 évig még egy szálat sem. Szóval tudom, hogy milyen érzés dohányosan letenni a cigit.

De tudod, mivel babát terveztünk, így nem jelentett gondot. Nem voltam önző a gyerekemmel szemben.

Hisz ezzel az erővel akkor kint is mérgezhetnéd mindennel, mégsem fogod ezt tenni, nem? Akkor így se tedd, hogy odabent van.

Meg aztán tudod majd ha beteg lesz a babád, vagy netán később, akár felnőttkorában lesz az pont ezért, akkor vajon a szemébe tudsz majd nézni, hogy ez mind-mind miattad lesz?

Állj már a sarkadra, ha már ahhoz volt elég felelősséged, hogy gyereket vállalj, akkor ehhez is legyen!

2016. márc. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
61%

Nincs tipp erre te dohányozni akarsz és nem akarod letenni a cigit kész.

Nincs olyan hogy akaratgyenge vagyok, meg nem tudom.

Gondolom az hogy fuldoklik a magzatod miközbe szívod azt a szart, hogy elöregedik a méhlepényed ami koraszülést és halált okozhat ezek nem hatnak meg akkor semmi.

Ha megszületik és a képébe fújod a füstöt ugyanazt éred el mint amit most csinálsz, csak most jobb homokba dugni a fejedet és magadat sajnáltatni hogy neked milyen szar és stresszes az életed. Ennél jobban nem is imádhatnád magadat, szinte sajnálom előre a meg nem született gyereked hogy az anyja nem fogja előtérbe helyezni a saját maga önimádata miatt.

Lehet ezek kemény szavak, de nem tudnék a helyedbe tükörbe nézni..

Mondom ezt úgy hogy 12 évig dohányoztam és napi másfél doboz ment el, és leraktam a gyerekem miatt mikor még terveztük már akkor , mert féltem nehogy esetleg mikor még nem mutatja a teszt már ártok neki !

Lehet 3 napot végig sírtam, rajtam így jött ki, nem mondom hogy nem volt iszonyú nehéz mert az volt, de érte megérte, és bármikor megtenném és végig szenvedném újra ha tudnám hogy ezzel egészséges lesz a gyermekem.

És sürgősen olvasd el Allan Carr könyvét is, nekem rengeteget segített.

2016. márc. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:

Ha a gyermeked egészségéért nem vagy képes ennyire... De legalább lesz pénzed orvosra ha valami baja lesz ez miatt! A legkönnyebb módja a leszokásnak ha nem teszed a szàdba a cigit! Mikor gyújtanád meg csukd be a szemed és képzeld el hogyan jut el a babához...

Szerintem ha eddig nem sikerült leszoknod màr nem is fogsz

2016. márc. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!