Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem szabad szénsavasat...

Miért nem szabad szénsavasat inni terhesen?

Figyelt kérdés
Nagyon hányingeres vagyok mostanában és olyan jól esne jó hideg szénsavas vizet inni, de nem ajánlják, miért?
2016. márc. 17. 11:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Én csak szénsavas vizet tudok inni, 2 gyerekem van, terhesség alatt is szénsavasat ittam.

Én azt olvastam, hogy nem nem szabad, hanem az esetleges puffadás miatt lehet kellemetlen.

2016. márc. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért? Nem szabad?
2016. márc. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ha jól esik, szabad. Kissé túl van dramatizálva a terhesség.
2016. márc. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Jaa, értem, köszönöm. Hálistennek egyáltalán nem puffadok, így akkor nyugodtan fogok inni.
2016. márc. 17. 11:33
 5/18 anonim ***** válasza:
én se hallottam még hogy nem szabad, de nekem a bubis víz pl hányást okozott.
2016. márc. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Évek óta nem ittam szénsavasat. Amióta terhes vagyok csak a szensavas vizet tudom meginni. 20 hetes vagyok!
2016. márc. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nem ártalmas, csak azért nem ajánlják, mert jellemző, hogy egy terhes eleve gyomorégéssel, savasodással küzd, annak meg nem használ, ahogy a csípős, fűszeres sem,

(illetve a szénsavas a fogzománcnak se használ, ami pedig gyengébb lehet terhesen).


De nyilván, ha nincs ilyen problémád, nyugodtan ihatod.


Rám azért néztek kikerekedett szemekkel, mert még utolsó trimeszteresként is vígan ettem a rettentően csípős ételeket, mert azt kívántam.

2016. márc. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

nem tudtam, hogy nem szabad inni. hupsz, most már 2 hetes a babám, ha tudtam volna...!:D


hányingerre a kóla nekem bevált, sőt, székrekedésre is, sőt, gyomorsavra is (furcsa módon). szóval hajrá!

2016. márc. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Na vegre! Most ezt meg fogom mutatni a paromnak ,aki ha meglátja hogy szensavasat iszom egybol ram szol! 😃(Mert hat azt nem lehet!)

Egyebkent nem bírnám ki ha nem ihatnek szensavasat. En puffadok,de nem nagyon,es igazából nem is zavar,szoval :)

2016. márc. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Védőnőm is ezt mondta ma, vettem is vizet is, meg kólát is a hányingerre, hát ez a víz nagyon jól esik :D
2016. márc. 17. 18:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!