Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor és hogyan derül (t) ki...

Anneee25 kérdése:

Mikor és hogyan derül (t) ki a kisfejűség (mikrokefália)? Melyik terhességi hétben jelennek meg a tünetek? Miből lehet rájönni, hogy ez a betegsége a babának? Aggódó 37 hkm

Figyelt kérdés

Kicsit komplikált az eset.2 eres a köldökzsínorunk.A 33 . hétig teljesen rendbe volt a babám. 33 hétben kiderült, hogy lemaradt 2-3 héttel, akkor nagyjából egységesen : fej, has, combcsont.

Befeküdtem a kórházba, sok evés, köldökzsinór értágítás,fekvés.

Megdöbbentő módon most a 37 hétben a hasa 35 hetes, a combja 37 hetes, a feje viszont 32+2. 1 hónap alatt 5 mm-t nőtt, ebből az utolsó 2 hétben 1 mm-t.

Jelenleg 81 mm.

Orvosaim semmit se tudnak rá mondani, most először olvastam a kisfejűségről és levert a víz.

Minden tapasztalat vélemény érdekel!



2016. márc. 20. 11:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Otthon vagy már?
2016. márc. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Milyen érték alapján jött ki a 32 hét? Kifejtem. Ha a bpd-t nézte csak, és a hosszanti értéket nem, és a hosszanti meg nagyobb, akkor lehet normális, és ez fordítva is igaz. A fiamnak tojásforma volt a feje, nem kerek, ezért a bpd-je mindig kisebb volt a koránál, a hossza meg nagyobb. Vagyis körfogatra normális.
2016. márc. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Kórházban vagyok még.Nem kaptam választ arra,hogy mitől ennyire pici.

Bpd 81, Ofd 103, HC 293 mm.

2016. márc. 20. 19:39
 4/16 mandiga ***** válasza:

Szia. Valószinű az orvosok sem tudják, hogy mitől van. Tapasztalatom nincs, nem ismerek senkit aki így lett volna.

A neten láttam ilyen babákat, ha arra gondolok persze, ami a kérdésed is. A bpd valóban kicsi, 32 hetesnek felel meg.

Nagyon szorítok nektek, hogy minden a lehető legnagyobb rendben legyen.

2016. márc. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Igen, így valamivel kisebb, de egyáltalán nem biztos, hogy baj van. Mivel átlagosan is kisebb volt a baba keringési zavar miatt, én inkább ezt látom. A microcephalia más, emlékezetem szerint, bár nem mostanában tanultam.
2016. márc. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 mandiga ***** válasza:

Több méretet nem tudsz? Has, comb, hossz.

Nem lehet, hogy a baba pici és nem csak a feje?

Nagyon szorítok értetek.

2016. márc. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Nem feltétlenül azonos az esetünk, csak szeretném elmondani, hogy nem mindig utalnak ezek a mérések valami rettenetes dologra, vagy rendellenességre. Minket halálra rémisztgettek, a 32. héttől, hogy kicsi a feje. Kicsi a súlya. Nem fejlődik, 2 héttel le van maradva a testhossza, stb., majd a 38. héten már össze-vissza nézett boldog, boldogtalan UH-n, hogy mi mennyi, mi mekkora. Mondjuk én cukros voltam, utolsó héten szinte minden nap vizsgáltak. Szülés napján végre valahára egy nagy tapasztalattal bíró szonográfus nő vizsgált. Átnézte a korábbi eredményeket, hosszasan vizsgálódott. Majd egyszer felnézett, kissé felemelkedve a székéből, és rábökött a férjemre. Ön apuka? - Igen. Akkor nincs itt semmiféle probléma, ez csupán genetika. Gratulálok, az ön fejformáját örökölte.

Igazából tényleg elég jellegzetes, hosszúkás arca van a férjemnek. És aztán kiderült, hogy a férjem testalkatát is örökölte. 39+2-n indították, mikor megszületett akkor azt mondta a doki, hogy a fejlődési szakasznak tökéletesen megfelel. Ma már 9,5 hónapos tiszta apja, vékony, izmos gyerek.

2016. márc. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztató kedves válaszokat! Holnap császároznak,minden kiderül...remélem egészséges kisfiam lesz ís hamar megkapom, mert az intenzívre kerül, kivizsgálásra
2016. márc. 21. 23:24
 9/16 anonim ***** válasza:
Mi újság?
2016. márc. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Drukkolok nektek! :)
2016. márc. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!