Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4 és fél hetes terhes vagyok,...

4 és fél hetes terhes vagyok, barnás folyásom van, olyan gyógyszert írtak, amely nem szedhető terhesen. Ha nem szedem elvetélhetek, terhesen lehet vérzés?

Figyelt kérdés
4 és fél hetes terhes vagyok, tegnap óta barnás folyásom van, ma erősebb és darabos is, írtak vérzéscsillapítót, de nem kezdtem el szedni, mert az van a betegtájékoztatóban, hogy terhesség alatt nem szedhető, a gyógyszer neve: Dicynone. Volt már valaki ilyen helyzetben, szedhető? Vagy ártalmas, olvastam már sokféle hozzászólást és inkább nem tanácsolják, akkor miért írták fel ezt? Válaszaitokat köszönöm

2016. márc. 28. 12:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy ha az orvos erre a problémára írta fel, akkor nem bírálnám felül. Ő végzett az orvosin. Elég baj, hogy már darabos is a barnázás.
2016. márc. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Mi ez a sok önjelölt orvos???

Már a múltkor is itt kérdezgetett valami elvetemült az orvosa által felírt gyógyszerről,hogy beszedje-e...

Én nem bírálnám felül a saját orvosomat,ha ezt megtenném,már nem lenne az orvosom,mert ugye én úgyis jobban tudom!

Te meg húzzál kórházba,mielőtt kümolyabb lesz a baj!

2016. márc. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
* komolyabb
2016. márc. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
voltam kórházban, kétszer is, csak tudod az a meglepő, hogy első alkalommal nem csináltak UH-t, majd a másik orvos csodálkozott is ezen, illetve online nődokitól érdeklődtem, hogy szedhető- ez a gyógyszer, mivle a leírásban ez áll és ő ista hogy semmi esetre sem, ezért is vagyok tanácstalan, egyik ezt mondja másik azt, oké hogy vérzek, de azt sem szeretném, hogy egy degenerált, sérült gyermekem legyen , mert olyan gyógyszert szedek amely nem szedhető, ha egyszer szó szerint az áll a leírásban első 3 hónapban nem szedhető, miért írják fel?
2016. márc. 28. 12:18
 5/10 anonim ***** válasza:

Lehet buta kérdés, de nekem nem egyértelmű a leírtak alapján....a saját orvosoddal beszéltél? Illetve annak a kórháznak a szülészet-nőgyógyászatán voltál, ahol majd szülni fogsz (előreláthatólag)?

4 és fél hét különben elég korai...megállapították már a terhességet UH-n?

Nekem az a fura, hogy az első trimeszteri vérzéseknél általában progeszteron pótlást írnak fel (pl. Utrogestan) és görcs esetén magnéziumot kell még szedni. Nyilván a dokinak meg volt az oka, hogy ezt írja fel.

2016. márc. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nem saját dokival 3-szor voltam már mert nyugtalan vagyok,és minden alkalommal más volt saját dokim nincs. Javasoltak egy illetőt, de a rendelési napján eddig nem találtam meg. Progeszteront is írtak fel napi 1 szemet, de a vérzés ellen a dicynone-t és azt sok helyen olvasom, hogy ártalmas lehet a magzatra, oké, hogy vérzek, de van aki azt írja, hogy volt orvosnál, vérzett, de nem lett baja a babának. Ezért vagyok tanácstalan, félek, ha elkezdem szedni, akkor baja lesz a magzatnak, de ha nem akkor is. Szedem a progeszteront, fekszek, illetve váltottam ki ma gravidát és azt szedem mert azt ajánlotta nemrég szült barátnőm. Vitamin ártani nem árthat és a jó istenre bízom magam. De ártani nem akarok a magzatnak, hogy olyan gyógyszert szedjek, amely nem szedhető.Azért van az a tájékoztató, hogy betartsuk, biztos nem írnák bele, hogy nem szedhető az első három hónapban, ha annyira jót tenne. De azért köszönöm a válaszokat.
2016. márc. 28. 14:14
 7/10 A kérdező kommentje:
Megállapították a terhességet, és pozitívak a tesztek is.
2016. márc. 28. 14:15
 8/10 anonim ***** válasza:
Mit írtak a papírra, amikor UH-n voltál? Mikor volt ez?
2016. márc. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tegnap volt az utolsó vizsgálat, de akkor még nem voltam UH-on, és vizsgálat után írta a papírra, hogy fenyegető vetélés, (egyébként azóta van ez mióta megvizsgáltak), aztán volt UH és ott látszott a helye a babának, így mondta az orvos. Csinált egy tesztet is a biztonság kedvéért, amely pozitív lett. DE a vérzéscsillapítót meg a progeszteront vizsgálat után írta fel. Egyébként most mintha jobb lenne, kicsit pöttyöket pecsételek. Remélem nem lesz több.
2016. márc. 28. 14:39
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem fogsz olyan gyógyszert találni szerintem egyáltalán, aminek a betegtájékoztatóján az lenne ráírva, hogy terhesen is nyugodtan szedheted.

Mindegyikre rá van írva, hogy ekkor vagy akkor nem lehet szedni, vagy egyáltalán nem lehet szedni, vagy nem javasolt, meg beszéld meg az orvossal, stb. Nos, neked egy orvos írta fel, innentől fogva én szedném.

Mert tudod most lehet pont az a tét, hogy egyáltalán megmaradjon a baba.

2016. márc. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!