Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vészes hízás? Valaki segítene?

Vészes hízás? Valaki segítene?

Figyelt kérdés

Nagyon aggódom. Pár hét alatt 6kg jott fel! Letettem a cigit, hormonokat es szteroidot kaptam a baba előtt es veszelyeztett vagyok, alig mozgok valamit. Még 10 hetes se vagyok. Megfogom kérdezni az orvost, viszont segítséget kérnék aki tapasztaltabb nálam, mit javasoltok? Ami egészséges a babának is es nekem is?

Nincs egészségügyi gondom, se cukor, se pajzsmirigy.



2016. ápr. 5. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Onmagaban amiatt is normalis lehet ez, hogy leraktad a cigit, vagyis ha nem is normalis, de vele jarhat.

En az elso gyerekkel voltam igy, a pozitiv teszt utan mar nem cigiztem, de mivel soha nem voltam rosszul, igy az evessel tereltem el a figyelmemet. En nagyon sokat hiztam szinten, a 20. hetre mar 12 kilo rajtam volt. Bantam is, meg nem is, egyreszt nyilvan ez sem volt egeszseges, masreszt orultem, hogy eltereltem a figyelmemet a cigirol, mert bizony en igen sokaig sovarogtam utana. De nem gyujtottam ra, inkabb ettem valamit. Jobb volt ez igy.

En vekony voltam, amikor teherbe estem, a vegere vizesedtem is, 25 kilot szedtem fel. Egeszsegugyi problemat nem okozott, a cukrom, vernyomasom vegig jo volt, inkabb engem bantott a dolog.

Szulessel 13 kg ment le (gondolom a viz miatt ilyen sok) es mire a fiam 4 honapos lett en a kezdosulyomnal voltam.


A masodik babanal viszont mar nagyon odafigyeltem. Nem dietaztam, normalisan ettem, amit foztem a csaladnak is, viszont a foetkezesek kozott igyekeztem nem enni ossze minden hulyeseget. Raszoktam az almara, repara, salatara, ezeket eszegettem, amikor csak ugy spontan ehetnekem volt. Meg aminek epp szezonja volt: eper, friss karalabe, stb.

Egyreszt jot tett ez az emesztesemnek, mert nem volt szekrekedesem, mint az elso terhesseg alatt, a gyomrom sem egett, masreszt igy a vegere 11 kilot hiztam csak, pedig ugyanolyan vekony voltam, amikor teherbe estem.

Sokkal aktivabb is voltam, a vegen is vigan jottem-mentem, az elso babaval az utolso hetekben pedig mar attol kifulladtam, hogy setaltam a kutyaval egy kort a haz korul.

2016. ápr. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igazából egyik felem bántja masik azt gondolja majd lemegy... Es az első hetek mentek siman cigi nélkül, most egy hete én is sovargok. Nyilván kibírom, csak iszonyú az étvágyam. Eleve 10kg toblettel indultam mire sikerült a lombik. Es ikrek, azon is aggódom milyen lesz a bőröm es a szervezetem leterhelem még a kg-kal is.
2016. ápr. 5. 09:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg erről a dokidat, de ha csinálnál egy cukrosoknak való diétát pl. a 180 CH-sat, akkor szerintem megállna a hízás.

Az előző terhességemmel 13 kg-ot híztam addig, mire kiderült hogy diabéteszem van, elkezdtem a diétát és onnantól szülésig már csak egy kiló jött fel.


MOst megint terhes vagyok, kezdettől ezt a diétát csinálom, és eddig nulla kiló jött fel.


Azért gondolom, hogy ez nem árthat, mert itt a megfelelő szénhidrátbevitel az megvan, csak többlet nincs, és persze minden fajta cukor tilos.


De, kérdezd meg az orvosodat, hogy jó ötletnek tartja-e!

2016. ápr. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem abban igazad van, hogy persze lemehet "majd", de a térdeidnek épp elég terhelés az ikerterhesség és a pocakod, és a bőrödnek is, nem kell még a durva súlynövekedés is.


Egyébként én 14 kilót híztam, mert kontrollálatlanul ettem. És nagyon bánom, mert 4 hete szültem, de még csak 10 kiló ment le belőle, amúgy vékony vagyok, ezért még nagyobbnak tűnik a megmaradt hasam, amíg nem sportolhatok:S Átadják a helyet a buszon, ha egyedül utazom...

2016. ápr. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ó köszönöm a tippet! Megkérdezem ezt akkor!

Semmilyen cukrot nem eszek amúgy, max havi 2* kakaót iszok, vagy 1 puding Havonta. Csak vizet iszok, sós ételt se eszek. El se tudom képzelni akkor mennyi jött volna fel. Nálam a szénhidrát bevitel lehet a gond!

2016. ápr. 5. 10:16
 6/6 anonim válasza:
azt azért ne felejtsd el,hogy az amit mutata mérleg nem mind jelent valós hízást ilyenkor a szervezet másképpen működik,
2016. ápr. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!