Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is furán éli meg a második...

Más is furán éli meg a második vagy többedik terhesség tényét?

Figyelt kérdés
Az elsőnél olyan öröm volt sz egész! Most meg itt a nagy, aki még csak 1,5 éves, telik vele a nap úgy mint eddig, mégis folyton azon jár az agyam, most már kettő lesz, és az öröm mellett sok a kétség is.

2016. ápr. 6. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Hasonlóan voltam (2 év van a gyerekeim között). Aztán megszületett a második és már annyira kimerültek vagyunk, hogy kétségekre se marad energiánk. Az esti szabad 3-5 percem töltöm épp, aztán folytatódik a "meló". Brutális a kis korkülönbség, nagyon kemény, készülj fel lelkileg!
2016. ápr. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Megerősítem, szintén kerek 2 év a korkülönbség :) Most a kidőlés előtti 10 percemet töltöm, ma éppen itt.... Még pár perc olvasás és annyi. Mindketten betegek éppen. Viszont nagyobb öröm sincs a gyerekeknél, már együtt játszanak (majdnem 2 és 4 évesek), együtt veszekszenek :D A kicsi még mindig éjszakázik, ha jó alvó lenne, szerintem nem lenne semmi gondunk.
2016. ápr. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%

Az elso gyerekemnel nem lattam tul a terhessegen (mondjuk eleg problemas terhesseg volt), csak azon izgultam, hogy minden rendben legyen a kovetkezo vizsgalaton, stb. A masodiknal (2 ev van koztuk), a terhesseg maga mar nem foglalkoztatott, sokkal inkabb azon agyaltam mit kene mashogy csinalni esetleg, milyen szemelyisege lesz, stb. Most a harmadikat varom es gyakorlitalag a pozitiv teszt ota azon porog az agyam, hogy a francba fogom osszelogisztikazni a 3 gyereket, csecsemovel 2 nagyobb ket kulonfele programjara cipelni mindenkit, amig a kicsi 2szer alszik a kozepso meg csak egyszer (a nagy mar nem is alszik), aaaa. Szoval a technikai reszletek. Meg hogy mikyen hatassal lesz a csaladra, a gyerekekre, nalunk a masodik gyerkoc iszonyu hasfajos volt, 3-4 honapos koraig 10 orakat uvoltott egy nap, egesz nap szopott volna, 1,5 eves koraig orankent kelt ejjel is, a nagyteso meg a hisztikorszak duhongo szakaszaban volt, tenyleg baromi nehez volt, az iszinyu kialvatlansag azert megviselte a kapcsolatunkat is, turelmetlenek, faradtak voltunk, stb. Most meg mar epp sokkal jobb, nagyon osszenottek a gyerekek, szerencsere mar a kicsi is honapok ota atalussza az ejszakat (igaz koran kel), szoval van bennem tartas, hogy felborul ez a rend.

Tehat egyertelmuen nem olyan felhotlenek a tobbedik terhessegek nalam sem.

De azert az onbizalmam is nagyobb, en tenyleg ugy erzem, hogy ugyesedem az anyasag teren, ez erot ad. :)

2016. ápr. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%

2,5 ev van a gyerkoceim kozott.

En is folyton azon agyaltam terhesseg alatt, h Ur Isten, hogyan fogom megoldani a ket gyerekkel a dolgokat.

Aztan a terhesseg vege fele az az erzes fogott el, h mennyire sajnalom a pici fiamat, hogy nem volt eleg ez az ido amit csak vele toltottem. Szornyu volt a korhaz is, nagyon hianyzott a fiam.

Aztan az eleje itthon sem volt konnyu. Sokszor hallottam ejszaka h sír utanam (parom nyugtatgatta, mivel en a picivel foglalkoztam).

Aztan ezek persze elmultak es hala Istennel a lanykam abszolut beleillik a csaladba, teljesen alkalmazkodott a fiam napirendjehez. Egyutt is alszanak (a pici most 4 honapos). :-)

Szoval vegyes erzelmeim voltak.

2016. ápr. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A màsodik terhesség màr nem újdonsàg, hanem viszonylag természetes àllapot. Meg egy gyerek mellett nemnagyon ér rà az ember lànya az egésznapos pocaksimire. Aztán megszületik a kisebb is, és úgy fogod érezni, mintha mindig is ketten lettek volna :)

Az iràntuk érzett szeretet pedig nem fejeződik, hanem duplàzódik.


4 éves, és 1 hónapos legények anyukàja

2016. ápr. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!