Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33 hetes kismama vagyok és 2...

33 hetes kismama vagyok és 2 hete műtöttek vakbélgyulladással. Találkozott már valaki ilyen esettel? Szülhetek simán vagy biztos a császár? Ha van olyan akivel ez történt, esetleg ismerősével, az hogyan szült?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 6. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem hallottam ilyet még, de írok, mert érdekel, hogy hogy vagy? Altattak? Nem volt a babára veszélyes a műtét?


33+5 hetes kismama

2010. ápr. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én tegnap pont ezen gondolkodtam, mi van ha..

Szerintem attól is függ, hogy mekkora és hogy gyógyul a sebed, beszéld meg a dokiddal.

Én el tudom képzelni, hogy kb. 9-10 hét után sima szülés lesz, de ez a sebed méretétől is függ.

Sok szerencsét!!!

2010. ápr. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Most már jobban vagyok. Sajnos varratszedés után szétnyílt a sebem, így lassabban gyógyul. Amúgy fájni nem fáj csak belülről nagyon érzékeny, amikor a baba mocorog és néha-néha odarúg. Altatásban csinálták. Nagyon féltem, mert még sohasem műtöttek és izgultam a baba miatt is.Persze minden műtétnek vannak kockázatai, de azt mondták az orvosok, hogy jó kezekben vagyok, ne aggódjak, minden rendben lesz velem is és a babával is. Bíztam és bízom bennük és a szaktudásukban, hogy tényleg minden rendben lesz a babával, ha megszületik. Sajnos a műtétet nem kerülhettem el,mert perforált a vakbelem és hashártyagyulladásom is lett. Azóta voltam többször ctg-n, csináltak uh-ot is és mindent rendben találtak. Sokat pihenek, hogy még véletlenül se jöjjön előbb a baba, legyen ideje begyógyulni a sebnek. Félek a császártól,hiszen az is egy műtét és hát most műtöttek. Kérdeztem már egy-két orvost (nincs fogadott), de azt mondták, hogy majd akkor fog eldőlni a dolog, hogy hogy gyógyul a seb.Tehát nem mondták konkrétan, hogy tuti császár. Van esély a sima szülésre.
2010. ápr. 7. 09:25
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is így voltam. Egy kérdés: Laporoszkópos műtét volt, vagy vágtak? Mert az sem mindegy. Nekem perforált a vakbelem 18 hetesen, megműtöttek laporoszkópiával, volt hashártya gyulladás meg minden. Kaptam egy E-Coli fertőzést, amit nem vettek észre, az szépen dolgozott a 21. hétig és akkor megrepedt a burkom. Én megszültem a kisfiamat. Szerintem simán tudsz szülni, ha "csak" pár "lyuk" van rajtad, ha vágás van akkor szerintem nem. De én nem vagyok orvos.

Erősödj meg minél hamarabb, és nagyon szorítok, hogy nálatok rendben menjen minden. (azért egy labort nézzetek, mert ez a Coli nagyon alattomos...fogalmam sincs hol szedtem össze, igaz a WC-t nem nagyon takarították a kórházban. ennyit a higiéniáról, Szegedi sebészet)


Sok sikert, és boldog babavárás még a hátralévő hetekre!

Én 27 hetes vagyok, nekem még kicsit több van hátra! :-)

2010. ápr. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok...

Úh, akkor te is úgy voltál mint én. Ahhoz a pokoli fájdalomhoz képest még a szülés is jobb. Bár már nem is emlékszem a fájdalomra. Csak a rengeteg kinlódásra utána. :-( Remélem te hamarabb talpra állsz mint én. Tényleg nagyon szorítok. amúgy sem egyszerű egy várandósság, hát még így. De nem lesz semmi gond! Már nagy babád, ő biztos rendben lesz! Mi anyukák meg mindent kibírunk, nem igaz??? :-)



27 hetes kismami

2010. ápr. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Megint én.. :-)


Az egyik sebem nekem is "szétcsúszott", nem a legmutatósabb, de ez van. Kb 2 cm hosszú mindkét seb a hasamon. Még sokáig érzékeny lesz belülről, nekem még most is viszket meg feszül néha. Ja, egy éve volt az én műtétem.


27 hetes kismami

2010. ápr. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató szavakat. Tényleg pokoli fájdalmam volt, azt hittem menten meg is szülök. Az egész hasam bekeményedett, felfújódott és egyfolytában görcsölt. Egy örökkévalóság volt mire kiért a mentő. Szó szerint fetrengtem a fájdalomtól. Szegény párom azt sem tudta mit csináljon velem. Nekem hagyományos műtétem volt, azaz vágtak.Szerintem azért, mert a méh teteje már köldök fölött van(de lehet hogy most hülyeséget mondok). Nem kérdeztem meg az orvost, hogy miért így műtöttek.
2010. ápr. 7. 10:43
 8/9 anonim ***** válasza:

szia!


Látod, ebben van valami! bizony ilyenkor már köldök felett van a méh! Az orvosok jobban tudják, mit miért csinálnak. De túl vagy rajta, és majd a szülésen is pikk-pakk túl leszel! :-) most már minden rendben lesz!


Még egyszer: nagyon sok boldogságot nektek, és minél simább, könnyebb szülést. Reméljük, a legfájdalmasabb részen már túl vagy! (én is a földön fetrengtem...:-()


Sok sikert és boldog babázást!


27 hetes

2010. ápr. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen kedves 27 hetes kismama. Én is kívánok erőt, egészséget nektek. Boldog babavárást és könnyű szülést!
2010. ápr. 7. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!