Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Okozhat súlyos károkat a...

Okozhat súlyos károkat a babának a terhesség alatti dohányzás és alkoholfogyasztás?

Figyelt kérdés

A válasz nyilvánvalóan az, hogy igen és nem kellene, de az a helyzet, hogy tegnapelőtt tudtam meg, hogy 5hetes terhes vagyok. De előtte dohányoztam, de nem kimondottan rendszeresen, volt, hogy egy nap egy dobozzal is elszívtam, volt, hogy napokig egy szálat sem de olyan is, hogy csak pár szálat egy nap. Voltak persze görbe estéim is, hétvégéken a csajokkal, amikor megittam néhány pohárral.

Nos, mióta tudom, hogy jön a baba azonnal letettem a cigit, nem is kívánom, az alkoholt is elhagyom természetesen, de most nagyon bűntudatom van és szégyellem magam, aggódom, hogy bármi baja lehet a picinek emiatt :(

Ti mit mondtok erre?

Természetesen orvos véleményét is kikérdezem majd de azért a ti véleményetek is érdekek



2016. ápr. 19. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Beágyazódás előtt nincs kapcsolat az anya és az embrió között, ez kb. a 4. hét eleje. Ilyen kis terhesség esetén ha az embrió károsodik, akkor egyszerűen nem marad meg a terhesség.


Ne marcangold magad, a legtöbb amit tehetsz, hogy innentől elhagyod ezeket.

2016. ápr. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem ártott ilyen korai szakaszában a terhességnek, ha ezután nem szívod és nincs több görbe este sem.
2016. ápr. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én egy igencsak görbe este után tudtam meg hogy terhes vagyok, nem kicsit voltam másnapos amikor pozitív lett a teszt. Azt hittem rosszul látok :-) most 4 hónapos a fiam, semmi baja. Természetesen terhesség alatt nem ittam, a cigit már 1 évvel előtte letettem.
2016. ápr. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom ahogyan az első.
2016. ápr. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

semmi baja nem lesz.

én a pozitív teszt utáni napon még rágyújtottam, annyira ideges voltam. igaz, akkor már csak 2-3 szálat. aztán következő napon már nem. és már 6 éve nem.


inni is ittam néha. 1-2 sör vagy pohár bor nem árt meg a babának.

2016. ápr. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
amig pozitiv éesz a teszt nem árt babának csak mikro nagyobb lesz akkor lesz baja
2016. ápr. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nyaraláson voltuk, volt minden, ami a csövön kifért, két hétig. Még allergia miatti antihisztamint is szedtem. Amikor hazaértünk, akkor kezdtem számolgatni, hogy 2-3 napja meg kellett volna jönnie.

A doki lazán vállat vont, hogy ennyi idős terhességnél kukkmindegy, nem szokott ártani.

Már két éves és semmi baja.


Pedig két hétig minden nap mattrészeg voltam és napi két doboz cigi ment el, mégse ártott.

A 7-8. héttől veszélyes, mert akkor már összekapcsolódik az anyai szervezettel az embrió, így át tudnak jutni a káros anyagok is. Előtte elvileg még a heroin se árt. (Nem ajánlásnak mondom :))

2016. ápr. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Iszonyatosan nagy kő esett le a szívemről, köszönöm a válaszokat :) már ezen sem kell görcsölnöm :) hála az égnek :) nemsokára megyek az első uh-ra, nagyon izgatott vagyok :)
2016. ápr. 19. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!