Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitív lett a down vizsgálat...

Pozitív lett a down vizsgálat eredményem,1:180. Nagyon aggódom. Volt valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
17hetes terhes vagyok, 27éves, a családban senkinek sem volt hasonó betegsége egyik félről sem. Van egy egészséges 3éves kislányom, szóval második terhesség. Hétfőn megyek vérvételre, ami 100% pontossággal megmondja, mi is a helyzet valójában, péntekre meg kellene kapnom az eredményeket. De addig csak ez jár a eszemben...
2016. ápr. 21. 11:28
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Milyen teszten voltál? Én tegnap voltam Prena teszten, ez Magyarországon 180 ezer Ft-ba kerül, és 99,1 %-os eredményt ad. Két hét az eredmény. Keress rá, ott minden leírnak. Ne idegeskedj, nem segítesz vele. Én nem is csináltattam előtte mást, hogy ne aggódjak. Ha ez pozitív lesz,akkor még jön az amniocentézis, mert csak az ad 100%-os eredményt.
2016. ápr. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Jajj te draga, ne izgulj, mert nemsokara kiderul nincs gond, te meg vegig stresszelted magad. Nekem kicsit hm.... roszabb lett az eredmenyem down 1:6, trisomie 13 1:153

Nyakredovastagsag mennyi volt? Nekem is megcsinaltak a NIPT tesztet verbol (magyarul sztem nifty), 4! hetet vartam ra amig nagyjabol vegigbogtem, es fogalmam sem volt, hogy mi lesz akkor ha kiderul hogy beteg. Minden jart a fejemben, mint most a tiedben. Altalaban - a nipt tesztek eredmenye, mert akinek mas eltero eredmenye is lett az uh alapjan pl. tul vtg. nyakredo, akkan nem is javasoljak a nipt tesztet, hanem egybol a placentas es magzatvizes tesztet vegeznek. Pentekre milyen eredmenyeket kapsz meg? Egy baratnomnek down 1:2 es eredmenye lett, pedig azt hittem az enyemnel nincs roszabb. Egeszseges szep lanya van s nem down-os. Szoval ennyit a kombinalt teszt hatekonysagarol. Irj privatban ha gondolod!

2016. ápr. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
77%
Erről a kombinált tesztről én már évek óta azt hallom mindenkitől, hogy arra a legjobb, hogy ijesztegesse vele a kismamákat, nem pedig arra, amire használják..
2016. ápr. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
90%
13, igen arra van, meg persze arra is, hogy utana kifizessuk a baromi draga teszteket, nekem 850 euroba kerult a NIPT teszt Hollandiaban. (165 euro a kombinalt teszt, amit nagyon megbantam, hogy megcsinaltattam)
2016. ápr. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Kezd neken is ugy tunni a dolog... Ugy legyen!
2016. ápr. 21. 13:39
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

13-14: kockázati arányt ad, vagyis tájékoztat róla, érdemes-e továbbmenni kutakodni. persze, ebbe beleesik olyan, akinek hamisan lett magas a kockázata és olyan is, akinek 1:15000-rel is edwardsos lesz mondjuk a gyereke.


de a genetika sajnos még nem tart ott, hogy pontosan ismerjék pl. a magas free béta hcg érték okait, de ha magas, jó megnézni, van-e ismert oka. Dehát, az anyósom mikor gimibe járt, még egyáltalán nem is létezett genetika, durva, hogy ilyen gyorsan ekkorát fejlődött.

2016. ápr. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Ugye most arrol van szo, ha tenyleg 100 % ban megbizunk a kombinalt tesztben. Akkor a kovetkezorol van szo:

Adott 180 no, akinek olyan adatai vannak mint Neked, abbol 1 nonek down-os babaja fog szuletni.

Tehat annak az eselye hogy down-os a babad 0.55%, annak az eselye hogy nem down-os 99.44%

Az en esetemben (1:6) a kombinalt teszt jelentese: 17% volt hogy down-os, 83%, hogy nem. (1:6)

2016. ápr. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Pontosan. Megis szornyen remiszto...
2016. ápr. 21. 14:45
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Én is beállok a sorba nekem 1:61 volt downra,szeptemberben lesz 5 éves egészséges kislány.Ne aggódj nem lesz semmi baj.
2016. ápr. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Koszonom, bizom benne!
2016. ápr. 21. 21:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!