Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitévő legyek egy olyan...

Mitévő legyek egy olyan helyzetben, hogy gyermeket szeretnék, de nem tudom alkalmas lenne e?

Figyelt kérdés

Vőlegényem most megy ki külföldre biztosított szállás és munkalehetőség által. Én még sulizok, csak decemberben végzek az egyetemen és utána mennék utána. Már csak a gyakorlati félévem hiányzik és a záróvizsga. Elég régóta foglalkoztat minket a gondolat, hogy gyermekünk legyen, az én szüleim még támogatják, csak végezzem el az iskolát. Az ő szülei korainak. Eleinte a szüleim támogatnának, pár hónapról lenne szó. Továbbá én itt maradnék egyedül, mármint a szüleimmel decemberig. Nekem is van jövedelmem valamennyi, de a párom küld majd haza, tehát megoldható. Vagy én megyek ki vagy ő jön haza, de inkább az előbbi. Mitévő legyek, érdemes bevállalni, nem szeretném az első gyermekemet 30 évesen szülni, továbbá 3-at tervezünk hosszútávon.?? Negatív véleményeket is meghallgatok, de kulturalt körülmények között.


23L



2016. ápr. 23. 21:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Te tudod. Ezt helyetted senki sem tudja eldönteni.


Én 23 évesen egyetem.alatt szültem,férjnél voltam akkor màr egy ève. Aztàn jött a csalódàs a férjem.meggondolta magàt,neki se gyerek se csalàd nem kell... Köszi. Ott mqradtam egyedül egy babàval,nagyon sz.a.r volt az utàna következő 5 év(anyagi szempontból) de a szüleim ahogy tudtak tàmogattak dolgoztam stb... Most màr van tesó, újra férjhez mentem.


Az első hàzassàgomat nagyon bànom és mindent amit akkor tettem,egy kivétellel ez pedig a kisfiam. Nagyon szerettem volna őt és azóta is úgy imàdom,mint amikor először nyomtàk a kezembe a kórhàzba.

2016. ápr. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

tehát 2 opció van, vagy most úgy belevágni, hogy nem is fogtok idén már találkozni, vagy majd 30 éves korod után?

miért is nem opció az, hogy elvégzed a sulit, majd összeköltöztök és ha minden szuper akkor teszem azt 25 évesen közösen vállaltok gyereket?


szerintem fura, hogy a szüleiddel tervezed a meg nem született gyermeked első hónapjait

2016. ápr. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Szerintem 30 éves korodig még 7 éved van... Szerintem fejezd be az iskolát, ha akarsz Gyedet akkor dolgozz is kicsit, közben eldöntitek, h Közösen hol fogtok élni, és akkor szépen belevàgtok...Alapvetően természetes, h egy összetartó csalàd tagjai segítik egymàst anyagilag, de szerintem döntő érv nem lehet az, h " úgyis segítenének. ". Váljatok először ketten egy csalàddá és akkor jöjjön a bővülés.
2016. ápr. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
56%

egy baba ne érkezzen ilyen zilált körülmények közé (szerintem): szülők támogatnak egy darabig, majd ő haza küld pénzt, majd te mész ki vagy ő jön haza...legyenek ezek a dolgok lezártak, eldöntöttek ....már maga a vőlegény dolog is miért nincs lezárva? :) ha már esküvőt szeretnétek miért nem vett még el?

Na ezért nem szeretem ha valakik évekig jegyben járnak. Vagy ne vegyen el éljetek élettársként mint sokan mások, vagy ha eljegyez az ne egy üres frázis legyen, akkor vegyen is el.

És ha van biztos lakás, állás, élet, hely ahova érkezhet, akkor hajrá...de így jelen helyzetedben még nem vállalnám.

Egyébként is rettentő fiatal vagy, nem támogatom én sem a 35 év felett 4 gyermeket akarókat, de azért akkor is van még csomó éved, még akkor is ha három gyereket akartok.

2016. ápr. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért 23 meg 30 között van még opció ;)

Kicsit próbáld ki a felnőtt életet. Dolgozz, menj ki te is, tanulj nyelvet, keressetek pénzt. Ráertsz még 1-2évet, és lesz mire babát vállalni.

2016. ápr. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
Én is egyetem alatt szültem, mire végeztünk, már beadhattam bölcsibe, így rögtön tudtam dolgozni. Volt jövedelmünk, de nehéz volt az első pár év. Azt vedd figyelembe, hogy a terhesség nem mindig zajlik simán, előfordulhat, hogy végig kell feküdnöd, ettől csúszol az egyetemen, kiesel a tanulásból, gyakorlatból. Inkább várj még, fejezd be a sulit, kezdj el dolgozni, határozzátok el, hol telepedtek le (a távkapcsolat nem ideális egyikőtöknek se), utána vágjatok bele a babaprojektbe. 25-26 évesen elkezdve 30-31 éves korodra már összejöhet mind a 3 tervezett gyerek, és még mindig fiatalok vagytok.:-)
2016. ápr. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket :) csak nehéz a gondolatról lemondani. majd ahogy az élet hozza!
2016. ápr. 23. 23:46
 8/16 anonim ***** válasza:
53%
miert lettem lepontozva? szerintem normalis korrekt valaszt adtam.4
2016. ápr. 24. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%
Tudom, hogy nehez, de gondolj bele, ha most vallalsz, nem tzdjatok rendesen csaladkent kezdeni az eletetek, a parod is kimarad mindenbol, a gyereknek us jobb lenne, ha talalkozna az apjaval surubben, mint amennyit haza tudna jonni, es neked is adna egy biztonsagot, hogy barmi van, van vegzettseged es munkatapasztalatod, el tudod latni a gyereket. Ha varsz egy kicsit, talan kisebb esellyel alakul ugy, hogy tul koran be kelljen adnod bolcsibe, es a paroddal kozosen tudjatok nevelni. Hidd el, jol jon a segitseg a kicsi gyerek melle. En munkatapasztalat megszerzese mistt vartam, nem tudhatom, hogy tenyleg igy volt-e jo, hiszen a gyerekkel egyutt toltott idot nem lehet sem penzben sem masban kifejezni, de igy most van hova visszamennem dolgozni. A ferjem segitsege pedig nagyon kell a mindennapokban, felvaltva vigyazunk a gyerekunkre, igy en is tudok egy kicsit pihenni.
2016. ápr. 24. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

En 25 evesen szultem az elso gyermekunket. Ugy, hogy addig en is diplomaztam, kulfoldre koltoztunk, dolgoztunk, normalisan alltunk anyagilag es ossze is hazasodtunk. Ez mind belefert az idobe es nem 30 evesen szultem. Most 33 vagyok, most vallaljuk a 3. babat, de ez a mi dontesunk volt, mert nekem semmi bajom sincs a 30 feletti szulessel. Ha akartuk volna, akkor belefert voltna a 3 gyerek is 30 eves koromig, de en jobbnak lattam "pihenni" kicsit ket gyerek utan.


En nem bantam meg, hogy igy dontottunk, nem csinalnam maskepp, ha ujra kellene kezdeni. Igy is volt egy ev, amit kulon toltottunk, mert mas orszagba koltoztunk es a ferjem ment eloszor, en a ket gyerekkel egy evvel kesobb mentem utana. Ez az egyetlen, amit maskepp csinalnek, mert nem volt jo kulon lenni, hiaba talalkoztunk rendszeresen, a ferjemnek nagyon sok minden kimaradt abban az egy evben a gyerekekkel kapcsolatban, sok esemenyrol, fejlodesrol lemaradt es ezt utolag nem lehet potolni. Jobb lett volna egymas mellett lenni abban az egy evben is, egyutt nevelni a gyerekeket, tamogatni egymast.

Epp emiatt en biztos nem kezdenek neki ugy az elso gyerek vallalasanak, hogy elote tudom, tervezem, hogy lesz ilyen idoszak, amit kulon toltunk.

Nyilvan ez a te dontesed es a parode, de 23 evesen en biztosan nem rohannek bele igy, fiatal vagy meg es van idod megvarni, hogy minden "kerek" legyen. Ez meg nem az az eletkor, amikor kompromisszumokat kell kotni csak azert, hogy megszulessen az elso gyerek, szerintem.

2016. ápr. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!