Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25 hetes magzat súlya?

25 hetes magzat súlya?

Figyelt kérdés
Kedves anyukák érdeklődnék, hogy 25 hetes magzatotok súlya mennyi volt?Én tegnap voltam vizsgálaton a dokim azt mondta, hogy 680 gramm. Kérdeztem az orvosomat, annyit mondott, hogy tökéletes a súlya és hogy nem lesz nagy baba.De ahogy utána olvasgattam 700-800 gramm körül kellene lennie.

2016. ápr. 26. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a dokid azt mondta jó, akkor nyugodj meg. Nem minden baba egyforma. Nekem 24 hetesen volt 700 gr. :-) Ma megyek újra dokihoz kíváncsi vagyok mekkora lesz így 28 hetesen.
2016. ápr. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igaza van az orvosnak, tökéletes a súlya. Egyáltalán nem kellene 700-800 g között lennie.

A magyar adatok alapján készült percentilis táblázat szerint a 25. gesztációs héten a magzatok 50%-a nagyobb, mint 600 g; és csak 25 %-a nagyobb, mint 750 g. Vagyis ha nagyon sarkalatosan akarjuk megfogalmazni, akkor 4-ből 2 magzat súlya a 25. héten kevesebb, mint 600 g, 1 magzat súlya 600 és 750 g közé esik, és csak 1 magzat súlya nagyobb, mint 750 g.

Az utalhatna (de még az is csak utalhatna!) problémára, ha 450 g alatti lenne a súlya a 25. héten.

Röviden összefoglalva, higgy az orvosnak, tökéletes a súlya, és ne aggódj feleslegesen!

2016. ápr. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem 26hetesen volt 920gramm a becsült súlya. Azt mondták teljesen jó,korának megfelelő.
2016. ápr. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!Kedves 2-es válaszoló köszönöm szépen a részletes leírást, így már nyugodtabb vagyok ☺
2016. ápr. 26. 13:30
 5/7 anonim ***** válasza:

olyan butaságon paráztál be nem tudják mennyi a súlya, nem tudják megmérni :) a faj körfogatából meg a combcsont nagyságából, meg talán a pocak átmérőjéből tippel egy súlyt a gép :)

enyém 22 hetesen volt 600 a gép szerint :D

én tudom, hogy magas lesz férjem is magas, én is, nagy gyerkőc is. őt 4,5 kilóra saccolták, 2800 volt :D de 56 centi! :)

szóval tiéd lehet nem lesz 190cm felnőtt korában, csak 175 ;)

felesleges ilyeneken aggódnod, ha azt mondja az orvos, hogy Tökéletes akkor az, a tiedből egy van, úgy jó ahogy van, így teljesen feleslgesen neten kutatni, mert az mások gyerekéről ír :)

2016. ápr. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdező én is ezen kattogok, mert 25 hetesen 803grammnak mérték. Viszont a haskörfogat alapján két héttel idősebb a terhességem. De úgy vagyok vele, inkább picit legyen kisebb, mert hát valahogy meg is kell szülni 😄.

Végül mekkora lett a babád, aki már nem is kicsike?

2023. nov. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó!Nálunk sajnos baj volt, de úgy gondolom ez a ritkább eset.33 hetesen hellp szindróma miatt 1470 grammal született a kisfiam.
nov. 21. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!