Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vitamin túladagolás?

Vitamin túladagolás?

Figyelt kérdés

Ilyen vitaminokat szedek, 3 napos periodusban: egyik nap femibion 2,ami ugye áll egy sokféle vitamint tartalmazó kapszulából+egy halolaj kapszulából. 2.nap egy vas tablettát eszek, 3. napon pedig magnézium napot tartok.

A vérképem szuper DE pocsékul van a gyomrom! Mint mikor sok aszpirint vagy antibiotikumot kellett szednem régen mikor beteg voltam. Biztos h a vitamintól van,marja a gyomromat,hiába eszem főétkezéskor. És ugye felváltva szedem őket,nem töményen egybe. Melyiket hagyjam el? A femibionban sok fontos anyag van de nincs vas, a vas jó,de nincs benne más, a magnézium meg lábgörcsre kell,így sem szünteti meg, de ha szedem,legalább nem ordítva kelek reggelente a görcstől. Vélemény?


2016. ápr. 29. 23:25
 1/5 Bella169 ***** válasza:

Én ugyan nem femibiont szedtem, hanem gravidát, de én minden nap szedtem mindegyiket (terhesvitamin, vas, magnézium.)

Milyen vasat szedsz? Matoferfolt?

Nekem a maltofer cseszte ki a gyomrom, annyira hogy folyton émelyegtem és étvágyam se volt.

Kiderült nem bírom beszedni a gyomorban felszívódó vasat. Aktiferint írt fel helyette az orvosom az a belekbe szívódik fel és így elmúlt minden gyomorpanaszom. Az aktiferin mellé viszont kell külön folsavat szedni, ami segíti a felszívódást. (A Maltoferfolban ugye benne van alapból)

2016. ápr. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem túladagolàs.


Én 3x2 magnéziumot, 3x vasat, 1x kalciumot, 1x terhesvitamint, 3x c vitamint, 2x folsavat szedtem,mindezt naponta. És ìgy voltam vérszegény meg vashiànyos, nagyon durvàn pedig többféle vasat is kipróbàltunk meg magnéziumot is,hogy hàtha jobb lesz vmelyik.


Neked is ezt kellene. A terhesvitamin okozhat ilyen gyomorpanaszokat. Most a gravidàt nem bìrtam elviselni,előző babànàl az elevittől fàjt a gyomrom. Kìsérletezz,jobb módszer nincs.

2016. ápr. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

vasat es magneziumot az orvos mondta ugye? vasat csak orvosi utasitra lehet szedned. mert ha a verkep nem indokolja felesleg sot veszelyes is lehet. magneziumot meg eros gorcsok eseten 1-2 dbot de napi szinten azt us teljesen felesleges!

a vas okozhat emelygest egyebkent, a maro erzes szerintem szimpla terhessegi gyomoreges lehet,.engem a lanyomnal az elso trimeszterben, most a kistesonal pedig 20. hete kinoz.

2016. ápr. 30. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én napi szinten szedek 1db femibion 800-at, 1 halolaj kapszulát és magnéziumot. Mindezt este lefekvés előtt és így semmi bajom tőlük.
2016. ápr. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mustármagot próbáljátok ki teli van vassal magnézium calcium. Ólcsó és használ.
2016. máj. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!