Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitív 21-triszómia?

Pozitív 21-triszómia?

Figyelt kérdés
A 16 hetes vérvizsgálat eredményeként pozitív lett a 21-triszómia. Kockázata 1/37. A 12 hetes kombinált vizsgálaton minden rendben volt. Holnap megyek orvoshoz a lelettel, utánna még jön az uh, tudom, de szerintetek mi az esélye, hogy minden rendben van? (27 éves km)
2010. ápr. 8. 16:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Javasolni fogják a magzatvízvizsgálatot, azzal lehet 100%-osan kizárni a down-kórt. A vérvizsgálat nem 100%-os, várd meg a genetikait, és kiderül. Azért kitartás, drukkolok, hogy ne legyen baj.
2010. ápr. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Először számolnak ún. rizikót, aztán uh, majd chorionboholy, vagy magzatvíz-vizsgálat lesz. Csak ezután biztos bármi. Én is átéltem, hála Istennek minden rendben volt. Nálad is így lesz.
2010. ápr. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A kockázatot megadták. 37 ilyen paraméterekkel rendelkező babából egy Down-szindrómás. Ezt sajnos csak további vizsgálatokkal (magzatvíz vizsgálat) lehet megállapítani, hogy Down-os e a gyermeked. De mivel a magzatvíz vizsgálat is okozhat vetélést, így ez az egész olyan meri vagy nem meri dolog. Mindenesetre szurkolok, hogy egészséges legyen a babád!
2010. ápr. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Azt írtad, hogy a 16. heti vérvizsgálat, ez az afp-t jelenti vagy néztek mást is?

Azért kérdezem, mert ha csak az afp alapján számolták, akkor teljesen megbízhatatlan.

2010. ápr. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Tényleg? Ez miylen vérvizsgálat? Nálunk 16 hetesen csak apf van, aminek semmi jelentősége, csak felveszik érte a pénzt az oep-től...
2010. ápr. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
bocs: AFP
2010. ápr. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Afp volt, a "sima" 16 hetes vérvizsgálat. A hozzá tartozó uh még nem volt meg.
2010. ápr. 8. 17:16
 8/15 A kérdező kommentje:

Ezek vannak még a laborleleten:

AFP:O.65

hCG:4.04

SP1:3.08

PAPP-A:1.24

Ezek alapján néztek 21, 18-triszómia kockázatot és nyitott velőcsőzáródási rendellenességet. A 21-en kívül a többi negatív

2010. ápr. 8. 17:22
 9/15 anonim ***** válasza:
80%
Ha a kombinált teszted negatív, akkor az AFP eredménnyel egy orvos sem fog foglalkozni!!!! Ez tuti! Az Afp már csak egy felesleges és megbízhatatlan vizsgálat nem ér semmit, csak paráztatnak minket vele. Ne foglalkozz vele! Minden országban már a kombinált tesztet csinálják és már rég elfelejtették az AFPt. Egészségügyis vagyok. Nyugodj meg!!!! 26h KM
2010. ápr. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%

Tudom hogy nem tudlak megnyugtatni,de azért leírom az én esetemet.Nekem ennél a vérvizsgálatnál nagyon aalcsony volt a MOM értég és nekem a 18-as triszóma volt pozitív.Azt hittem összedől a világ és hogy nem élem túl hogy beteg a babám.Aztán az orvos sem nyugtatott meg túlzottan egyszerűen csak meg irta a beutalót a genetikushoz meg magzatvíz vizsgálatra.Ahigy hazaértem egyből kértem is időpontot és az interneten bujtam az oldalakat kerestem egy kis megnyugvást de nem igazán találtam.Elmentem a vizsgálatra ami simán ment nemvolt semmi baj.De aztán 4 hetet kellet várnom az eredményre ami egy kész gyötrelem volt de aztán megjött az eredmény,mondanom sem kell hogy remegő kézzel bontottam ki a levelet és volt benne vagy 6 papír,én meg lázasan kerestem hogy egyáltalán mit és hol kell nézni.Aztán megtaláltam a megfelelő sort:kromoszóma rendellenesség nem mutatható ki.Na hát akkor örömömbe zokogtam.Engem is itt nyugtattak hogy ezzel a vérvizsgálattal nemnagyon kell foglalkozni mert megbízhatatlan.Szurkolok neked hogy minden rendben legyen és kérlek ird meg itt majd az eredményt.

Üdv:37 hkm

2010. ápr. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!