Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma kaptam meg az utolsó...

Ma kaptam meg az utolsó vérvétel eredményét. Hemoglobinszintem 99 lett, ami nagyon alacsony. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A háziorvosom egyáltalán nem foglalkozott az eredménnyel. A védőnőm mondta, hogy jelentkezzek be hematológiára, hogy megnézzék mi a baj. A házidokim még vasat sem írt fel, saját magam vásároltam az egyik patikában egyet, amit ajánlottak: Neo Ferro-folgammát. Ebből mennyit kell szedjek, hogy kicsit magasabb legyen az értékem?
2008. szept. 24. 12:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Hány hetes vagy? Egyébként a védőnődnek tudnia kellene, hogy azért alacsony, mert elszívja a baba!
2008. szept. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
19+2 hetes vagyok. A védőnő tudja, hogy terhesség alatt alacsonyabb a szintje, de nem ennyire. A normál tartomány 123-nál kezdődik. Néha érzem lüktetni a szívemet és hogy sűrűbben kell nagy levegőt vennem, vagy ásítanom. Ez azért van, hogy több oxigén jusson be a szervezetbe. Sokszor álmos és fáradt vagyok (még jó, hogy már nem dolgozom). Egyenlőre szedem a Neo Ferro-Folgamma vaskészítményt, aztán majd csak megmondja valaki hogyan tovább.
2008. szept. 24. 13:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Igyál egy fél deci vörösbort naponta.jó vérnevelő hatása van, kis mértékben egészséges.
2008. szept. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem ezt pont tegnap írta ki receptre a dokim és azt mondta, hogy 2*1-et.

2008. szept. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Igen, így már érthető. Kicsit korai még ez a vérszegénység. De a dokidnak kellett volna rá írni vasat! Nem is merem Neo-ferrofolgammát, de a betegtájékoztatóban biztos benne van. Nekem 30 hetesen volt 100 kb. a hemoglobinom, akkor azt mondta a doki, hogy ebbe a terhességi korba már belefér, de nekem is kell vasat szedni. Egyél sok sóskát spenótot, szedret, sötétpiros gyümölcsöket, májat, ezek is tartalmaznak vasat.
2008. szept. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én 2 naponta iszok Vas+C vitamin pezsgőtabit, a gyógyszertárban vettem. Nekem 119 volt az értékem 25 hetesen, de nem mondták hogy szednem kéne vmit, de én azért vettem pezsgőtabit.

Amit nekem a védőnőm még javasolt az a sok marhahusi, vöröshús, spenót evése.

A Neo Ferro-t nem ismerem így ebbe nem tudok tanácsot adni, esetleg olvass utána a neten hátha van vmi. Ártani biztos nem fog ha elkezded szedni. Még azt is megnézheted mik azok az ételek amiknek magas a vastartalma, csak azért figyelj oda nehogy sokat vegyél be vmiből aztán meg székrekedésed legyen.:(

Mindenesetre sok sikert!

2008. szept. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A vaskészítményt szedheted a szülésig és akár szoptatás alatt is, napi 1x vagy ahogy a betegtájékoztatóban van.Vegyél mellé folsavat segít a vérképzésben,neked is. Sajnos ma már az orvosok nem figyelnek úgy oda.
2008. szept. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem 87 volt és senki nem foglalkozott vele.
2008. szept. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem szedjél 2*1-et.
2008. szept. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!