Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Külföldön élő kismamák, ti...

Külföldön élő kismamák, ti hol jártok terhesgondozásra, itthon vagy otthon?

Figyelt kérdés
Jelenleg Belgiumban élünk, határozott időre. Mostanra időzítenénk a gyermekvállalást, hiszen most úgysem dolgozom, mire hazamegyünk, mehet oviba a pici. Sokat gondolkodom, hol járjak terhesgondozásra. Magyarországra egyébként is megyek kb havonta egyéb dolgaim miatt, így plusz utakat nem jelentene, max időzítenem kellene az utazásokat. Egyszer már sikerült teherbe esnem, de sajnos vetélés és műtét lett a vége. Szerencse volt a szerencsétlenségben, hogy pont Magyarországon voltunk Húsvétolni. Nagyon jó volt, hogy értettem mindenkit, a beteghordótól a nővérig, értettem az orvosi kifejezéseket, tudtam értelmezni az UH leleteket, stb. Itt sajnos hiába beszélek angolul, a helyi nyelveket (holland, francia) nem beszélem, az átlag ember meg angolul nem nagyon beszél felénk. Persze orvos van magyar anyanyelvű, az nem lenne gond. Nem adtam fel a gyerekprojektet, most is ezerrel rajta vagyunk :)) Tanácstalan vagyok. Ti hogyan oldottátok meg?
2016. máj. 18. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

2 barátnőm van, akik külföldön szültek, ők ott is jártak t.gondozásra.

Belgium nem a szomszédban van... Azért a terhességet végigutazgatni... Hát nem tudom.

Meg ugye ha van vérvétel, akkor következő héten vissza kell menni a dokihoz, szóval nem betonbiztos a havi 1 alkalom!

2016. máj. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én itthon élek,és itt is jártam gondozásra.De azt ajánlom,jól gondold meg.Oké,hogy havonta jártál haza,de mivel volt egy vetélésed,ezért itthon alapból veszélyeztetett terhes lennél,és lehet 2 hetente járnod kellene dokihoz.Meg nem lehet tudni,hogy hogy bírod a terhességet.Lehet végig hányod,azzal elég kellemetlen utazgatni,és mi lesz akkor ha feködnöd kell,mert korán kezdesz például nyílni.Szerintem ha kint éltek,akkor járj kint gondozásra.
2016. máj. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Belgiumban merrefelé laktok? ...csak azért kérdezem, mert a mi tapasztalatunk meg az, hogy csak angollal is simán el lehet boldogulni.
2016. máj. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi is kulfoldon elunk, 3 terhessegem volt mar itt es ket gyerekunk szuletett itt.

Termeszetesen itt jarok terhesgondozasra, hiszen itt van a haziorvosom is es minden idekot. Ha barmi gond van, akkor hiaba tudnek konnyeden hazarepulni, sokra nem mennek vele, hiszen ugyis egybol lenne szuksegem ellatasra, nem biztos, hogy jo otlet pl verzes eseten meg orvoshoz repulni. Akkor viszont mar sokkal jobb, ha itt tudnak rolam, ismerik az elozmenyeimet, minden leletem, eredmenyem abban a formaban es azon a nyelven all rendelkezesre, amelyiken azonnal ertelmezni tudjak. Meg egyebkent is: ha szulni Belgiumban akarsz, akkor furcsan nezne ki, ha addig ott nem jartal volna tethesgondozasra.

A terhesseg utolso heteiben mar repulni sem igazan lehet, a legtobb legitarsasagnal a 28. hettol igazolas kell, de ugy emlekszem, hogy a 35. het utan nem is utaztatnak kismamat.


Ettol fuggetlenul amikor a terhessegeim alatt voltunk Magyarorszagon (evi 3-5 alkalommal megyunk), akkor elmentem 4d-s ultrahangra, vagy a regi orvosomhoz kertem egy idopontot privatban es megvizsgalt( mert az ottani arak az itteniekhez kepest apropenznek szamitanak. Tehat babamozizni inkabb ott voltam, ha ugyis utazzunk Budapestre.


De pl a veteles utan nehany vizsgalatot meg akartam csinaltatni, itt az allami ellatas nem fedezte, Magyarorszagon viszont privat orvosnal es laborban az itteni ar tizedebe kerultek ezek a vizsgalatok, mintha itt mentem volna privatban. (Meg igy is 150ezer forint korul lett vegul, tehat igen nagy volt az arkulonbseg.) Igy ezek miatt inkabb odarepultem, reggel mentem, masnap reggel jottem vissza tobb alkalommal is.


Szoval en azt javaslom, hogy parhuzamosan csinald, jarj Belgiumban rendesen, de ha Magyarorszagon vagy es idodbe belefer, illetve neked ez fontos, akkor menj el ott is egy-egy vizsgalatra.

2016. máj. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, lányok! Én is affelé hajlottam, hogy itt keresek egy dokit. Elég bonyolult ez a kétlaki élet :)) Még a szülésben sem voltam biztos, hogy itt akarom. Azt is gondoltam, hogy hazamennék szülni, már jóval előtte. Akkor meg a férjemmel nem vagyunk együtt. Szóval, agyalgok :) A vetélésem viszont megrémített, mert ha itt lett volna, és még orvosom sincs, abba belegondolni is félek! És igen, utolsó, az anyagiak is elgondolkodtatnak. Otthon magánban megcsinálom olcsóbban az összes vizsgálatot, mint itt önrésszel. Viszont igazatok van, első a biztonság és a baba egészsége!
2016. máj. 18. 12:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Nemrèg szültem ès Belgiumban èlünk. Eszembe se jutott volna a belga egèszsègügyre jellemzö profizmust ès magas színvonalat a magyarra cserèlni.

A terhessègem elött egy teljesen magyar nögyógyászhoz jártam, de egy barátnömnek rossz tapasztalata volt vele, így mire terhes letem lecserèltem egy magyar származású (ö már nem beszél magyarul) orvosra, aki jól tud angolul.

Nagyon profi és jó fej doktor, vele szültem az egyik legjobb belga magánkórházban. Teljesen fájdalommentes szülés, magán szoba, ahol a férjem benn aludt vègig, nagyon finom ètelek. Szó szerint kinyalták a fenekünket, ha hívtunk segítséget azonnal ott termett vki a szobábkban èjjel 4-kor is mèg, ha csak innivalót kèrtem vagy csak hogy segítsenek pelenkázni.

Ha rám hallgatsz, akkkor csak is Belgiumban csinálod végig a terhességet, szülést!

2016. máj. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elözö vagyok, azt elfelejtettem írni, hogy nem mindegy milyen biztosításod van, mert sok doki ettöl is függövé teszi, hogy vállalja-e a szülésed. A èn cèges biztosításom fedezte a szülès legdrágább verzióját (magánkörház, VIP) szoba. Az se mindegy melyik mutualiteit-nèl vagy, mert az enyèm utalt a szülèsemre ajándèkba 1600 eurót, meg egyèb apróbb dolgokat a babának. Plusz fedezte a szülèsfelkészítö kurzus árát is.
2016. máj. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!