Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesegi toxemias kismamák,...

Terhesegi toxemias kismamák, és akinek az volt hogyan végződött a. szülés? Többi lennt

Figyelt kérdés
Sziasztok 38 hetes vagyok És úgy néz ki hogy terhességi toxemiam van. Itt vagyok a kórházba ma reggel 136/80 volt a vernyomasom.A.vizeletembe szinten találtak fehérjét a dokim azt mondta h nem sokat. Én nem szeretném megvarni míg baja lesz a kislányomnak szerintetek mert vár az orvosom?igazából simán szerettem volna szülni de sokat olvastam h toxemia alatt inkább jobb a.császár.Csak azt nem értem meddig akar várni a.dokim míg élet halál között leszünk? Legyszi segítsetek adjatok tanácsot.Nagyon elvagyok keseredve. Ja és hozzateszem h eddig nem volt magas a vernyomasom és a vizeletembe se volt fehérje csak kedden jöttem NSTre és akkor derült ki. A vernyomasomra kaptam gyógyszert amit reggel délbe este és éjfélkor kell szednem.

2016. máj. 19. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:

35 hetesen kerültem be toxémia miatt. 150 feletti vérnyomás (gyógyszerrel ment 140 körülire), vizesedés. minimális fehérjevizelés. 4 hetet húztam így le a kórházban, amikor már gyógyszertől sem ment 160 alá a vérnyomásom (naná, hogy nem, hiszen aznap reggel közölték, hogy a héten mindenképpen baba lesz).

akkor mondta az orvosom, hogy ha már így alakult, akkor másnap reggel...


oxitocinnal indították, burokrepesztés, viszonylag rövid vajúdás után végül császár lett. nem a toxémia miatt, egyéb probléma lépett fel (elhúzódó kitolás, rövid köldökzsinór)


ne parázz rá. kórházban vagy, ha baj van, azonnal segíteni tudnak. de ha meg nincs baj, akkor a legjobb kivárni, hogy magától induljon.

2016. máj. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát köszi a.választ csak ugye én már bennt vagyok abba a hétbe hogy már meglehetne. De szted jobb ha megindul simán? Ha baj van akkor észreveszik és akkor egyből császár lenne ugye de ha túl későn veszik észre akkor mi van?
2016. máj. 19. 11:34
 3/8 anonim ***** válasza:
40. héten nst-n túl magas vérnyomás, befektettek egyből. Előtte mindig tökéletesek voltak az értékeim. Aznap este fájások,reggel lefolyt a magzatvíz, délelőtt természetes úton szültem. Talán másnap szintén fektettek be valakit magas vérnyomással, ő is megszült. A legjobb helyen vagy, és bízz abban, hogy tudják mit miért csinálnak.
2016. máj. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem 136/80 szokott lenni általában..most délelőtt mértek 150/108-at azonnal hívtam a vèdőnőt aki azt mondta nem kell megijedni, ilyen kilengés szokott lenni, pláne meleg frontkor.Azt mondta hogy ha 3-szor mérek 140/90 feletti értéket akkor hívjam a dokit, hogy jelezzem neki de akkor sem kell rohanni a kórházba.Eddig jó volt a vérnyomásom, a vizeletemben sem volt soha fehérje, lábdagadás/vizesedés a 20. héttől van. Szerintem bízz az orvosodban, biztosan tudja mit miért csinál.
2016. máj. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg,folyamatosan ellenőriznek benneteket s tudjàk mit kell tenni.

Nekem is hirtelen38.héten 180/100 lett a vérnyomàs s ràadàsul súlyos formàja màjenzimek egekben.

Minden nap többször volt vérvétel, nst,vérnyomáskontroll.

Megvárták az idejét de el is folyt a magzatvíz.

Császár lett de màs ok miatt.

Elvileg sima szülésnek indult.

Keress valakit aki szimpatikus s tedd fel a kérdéseidet.

Nekem mondtàk hogy a baba nincs veszélyben .

Próbàlj megnyugodni.

2016. máj. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem is mondták h nincs veszélyben tegnap reggel 127 /80 volt ma pedig megint 147 :/ Ma arra készültek hogy megcsaszaroznakAz apolonok bejottek kerdeztek az apuka nevét h a kislánynak mi lesz a neve ugye felvettek az adatokat bekotottek a.branurt behoztak a kórházi haloinget hogy vegyem fel meg kerdeztek h volt e szekletem h ha nem kapom a.beontest.... Aztán jött a dokim megultrahangozott meg megnezte a mehszaj allapotat azt mondta hogy várjunk még pár napot.
2016. máj. 20. 10:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Kitartàst kívànok.

Azért nem semmi hogy ők se tudjàk mit akarnak.

Most màr közela cél:)

2016. máj. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm hát a dokim most emelt a vernyomasom csökkentőm adagjan de még nem mérték délbe 133/83 volt. Nem tudom h a sima szülés lenne előnyösebb vagy pedig a.császár
2016. máj. 20. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!