Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Altatásos műtét terhesen?

Altatásos műtét terhesen?

Figyelt kérdés
Azok tapasztalatára lennék kíváncsi, akiknek valamilyen műtétjük volt terhesen (nem császármetszés!), hogy hogyan élték meg az altatást és utána a lábadozós időszakot.

2016. máj. 22. 17:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
nem lesz semmibaj babádal.milyen mütéted lesz?
2016. máj. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Azt én is remélem!

Arra vagyok kíváncsi, hogy én mennyi idő alatt szedem össze magam, hogy kinek mi volt a tapasztalata ezzel.

Mennyi időre kell segítséget szervezni, meg gyerekvigyázást, és hogy mennyi ideig nem leszek munkaképes, mert nagyon nem mindegy...

Amúgy az epehólyagomat fogják kivenni.

2016. máj. 22. 20:17
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még két terhesség között volt epehólyag műtétem, 15 hónapos volt a lányom, aki szopizott. Műtét után 2 hétig itthon volt a férjem. 4 hétig nem emelhettem a 10kg lányomat. A műtét után első nap volt nagyobb fájdalmam, arra kellett fájdalom csillapító. Kérdezd meg előre orvost, dokit, hogy tudjanak adni paracetamol tartalmú gyógyszert, mert nekem éjjel voltak fájdalmaim a kórházban, és csak augmentin injekció volt.

Egy hétig még éreztem a hegeket, addig egyáltalán nem emeltem. Utána már kicsit igen, kádból ki-be emelni, kocsiba ki be rakni a gyereket.

Remélem tudtam segíteni.

2016. máj. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, bár olyan ismerősöm nekem is van, akit nem terhesen műtöttek, kifejezetten az érdekelne, hogy mennyire fájdalmas műtét után úgy, hogy ott mozog a baba a hasban (úgy tudom, egy tüsszentés is rendkívül fájdalmas ilyenkor), illetve hogy az altatás simán ment-e, meg hogy a babát rendesen megvizsgálják-e a műtét után (UH-ra gondolok).
2016. máj. 23. 14:56
 5/15 anonim ***** válasza:
3as válaszoló vagyok. Miért műtenek meg terhesség alatt? Veszélyes lenne meg várni a szülést?
2016. jún. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Esélyes hogy nagy pocakkal begörcsölök, és akkor a műtét sokkal rosszabbul jönne ki, most még laparoszkóppal megoldható, akkor szétkaszabolnának...


Egy barátnőm így járt, 8-9 hónapot végig görcsölte, négy hónapos baba mellett műtötték (azt sem szeretném, ha baba mellett kellene), 20 kilót lefogyott, én most vagyok 50 kg, ezt nem engedhetem meg magamnak, illetve diabéteszem van, és a diabétesz diéta plusz az epe-diéta hosszú távon éhhalálhoz vezetne...


Nekem kellett döntenem, az orvos rám bízta, a sebész szerint meg "nincs jó döntés" egy ilyen helyzetben.


A kő már most is okoz tüneteket, az előző terhességemmel akkora hasam volt a végén, hogy a gyomrom a bordámon kívülre türemkedett. A kő is viszonylag nagy, valószínű, hogy irritálva lenne.


Bár ez nem fog kiderülni, mert a műtét mellett döntöttem.

A családom miatt is jobb így, a gyerekvigyázás így tervezhető, ha spontán beavatkozás kell, az iszonyú szívás mindenkinek...

2016. jún. 1. 16:38
 7/15 anonim ***** válasza:

3as vagyok!

Így érthető. Bár nekem azt mondták a kicsi kövek veszélyesebbek, mert azok elindulnak az epevezetékben.

Ezért örülök, hogy nekem a két terhesség között lett egy görcs, amiből félre diagnosztizálás miatt aztán hasnyálmirigy gyulladás lett, 4 nap kórház, infúzió.

Nekem csak terhességi cukrom volt, amire diétáztam, ezt kicsit lazítva tartottam tovább. Nehéz az epe éscukor diétát össze hozni, de nem lehetetlen, csak egy kis gyakorlat.

Én még szoptattam amikor az epe műtét volt, ezért kevesebb altatást kaptam, hogy hamar ürüljön, viszont hamar ébredtem borzalmas fájdalmakkal, amire fájdalom csillapító injekciót kaptam 2 adagot. Viszont abból csak algopirin volt. Később mikor már magamnál voltam, akkor kértem olyan fájdalom csillapítót, ami paracetamolos. Erre érdemes előre felkészülni, megbeszélni orvossal, osztályos nővérekkel.

Kívánom, hogy a műtét minden gond nélkül lemenjen, hamar felépülj, és probléma mentes boldog terhességed legyen.

2016. jún. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igen, ezt nekem is mondta a sebész, hogy a nagy kő kevésbé veszélyes, én mégis tartok tőle, épp a hasnyálmirigy gyulladás nem hiányozna terhesen...


Remélem kapok még választ olyanoktól, akiket terhesen műtöttek, mert ez a része is nagyon izgat, de köszönöm a válaszod!

2016. jún. 3. 11:13
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt 23 hetesen, elpattant egy ér a hasamban. Vakbélre gyanakodtak. Mikor felébredtem, akkor mondták meg. Felvágták a hasam hosszában (de ez életmentő műtét volt), kb másfél órát altattak. Mikor felébredtem, jött egy nőgyógyász (az ügyeletes, plusz az enyém is bent volt műtétnél mint megtudtam), hozott ey hordozható uh-ot, megnézte a babákat (ketten voltak a pocakomban). Intenzíven voltam 1 napot, majd több, mint 1 hetet a nőgyógyászaton. Az első felkelés rettenet volt, 2 nővér állított talpra (másfél nappal műtét után). Kellett 6 hét a felépülésre, sokat feküdtem, csak utána mászkáltam az utcán kicsit, de akkor meg a pocakom is nőtt. Féltettem a babákat, végül nem akartak kijönni :)
2016. jún. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, ez nagyon kemény lehetett.

Mivel engem elvileg nem "kaszabolnak", ezért remélem, hogy hamar felépülök.

2016. jún. 10. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!