Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorbeteg kismamák/anyukák,...

Cukorbeteg kismamák/anyukák, kinek hogy alakult az élet a szülés után?

Figyelt kérdés
Babával minden rendben lett? Meddig kellett diétázni? Volt még egy terhelèses cukor vizsgálat a szülés után x idővel? Hogy lehet egy újszülőtt mellett is rendesen végigcsinálni? (Nekem elég sok idő a méricskélés...) Vagy szülés után már lehet egy picit lazábban? Szoptatást mennyire befolyásolta? Köszi a válaszokat!!
2016. máj. 23. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Négy gsereem van, mind a néggyel cukros voltam. Mndegyiük egészséges. Én tartottam a détát elég szgrúan. Szülés után viszont ami belefért. Mivel vettem cukormérőt nem mentem a szülés után terhelésre. Ellenőrzöm időnként itthon, eddig rendben van.
2016. máj. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is elkezdtem válaszolni, de én is csak GDM-es voltam/vagyok.

Szerintem Kérdező alapból cukorbeteg, nem?

Az egy kicsit más azért.

2016. máj. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Bocsi,igen, szerencsére mèg csak terhességi cukrom van. Nőgyógyászom szerint jó lenne még sokáig tartani a diétát,hogy idős koromban ne alakuljon ki a II-es típusú...

De azért jó lenne majd mèg neha uzsis doboz meg cukormérő meg mérleg nélkül elindulni valahova...

2016. máj. 23. 21:42
 4/5 anonim ***** válasza:
A védőnőd nem informált jól. Én is rákérdeztem a diabetológusnál erre, hogy valóban igaz e, hogy terhességi cukrosoknak késöbb könnyebben lehet 2 es diabétesze. Valóban igy van, de nem törvényszerű. Viszont: szülés után elvileg visszaáll a cukor, így felesleges a diétát szigorúan tartani. Nekem azt mondta, h a diétából az egészséges étkezés alapköveit tartsam meg, mint a teljes kiörlésű kenyér, a délelőtti nagy GI indexűek kerülése, és a nagy vércukoringadozás kiküszöbölése. Sport és napi rendszeres étkezés, de nem óramű pontossággal. Böködni nem is szükséges. Kétévente a háziorvostól kéresz felülvizsgálatot. Ennyi.
2016. máj. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindkét terhességnél GDM-em volt, az elsőnél abszolút nem foglalkoztam a diétàval, teljesen egszséges és tökéletes súlyú babàm született.

A 2-nál a 35. héttől már inzulin is kellett, úgyahogy próbáltam tartani a diétàt. A kiírt napon indították a szülést a cukor miatt, előző este nyomtam be az utolsó adag inzulint, onnantól fogva diétázni sem kellett (az elsőnél sem),

szintén tökéletes baba. Annyi volt hogy amíg bent voltunk a kórhàzban bizonyos időközönként nézték az Ő vércukràt (mindig jó volt), nekem pedig 3 hónapon belül el kellett mennem cukorterhelésre (tökéletes volt az eredmény). Mondta a diabetológus hogy 2 évente csináltassak egy terhelést, ha szeretnék mégegy babàt akkor pedig előtte mindenképpen vizsgáltassam ki magam.

Ha kellett is volna szülés utàn diétàznom akkor sem sikerült volna, van hogy az első falat ételféleséghez is csak legkoràbban du 3 körül jutok...

2016. máj. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!