Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség és méh/darázs allergia?

Terhesség és méh/darázs allergia?

Figyelt kérdés

14 hetes terhes vagyok és allergiás a méh és darázs csípésre, amit bármelyik megcsíp anafilaxiás sokkot kapok és ha nem jön segítség akkor kb 1 óra alatt megfulladok. Nyaralások és egyéb kirándulások idejére mindig váltok ki andrenalin injekciót ami életmentő ilyen esetben.


Az lenne a kérdésem, hogy volt/van-e valaki hasonló helyzetben illetve ha megtörténik a baj akkor az milyen hatással van a magzatra (mind a csípés mind az adrenalin)? okozhat-e vetélést vagy bármilyen fejlődési rendellenességet?


És mielőtt bárki nekem esne, a dokim 3 hét szabin van a google pedig a konkrét kérdésemre nem volt barát.



2016. máj. 26. 13:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Erre én is kiváncsi vok de jöv héten mek dokihoz.
2016. máj. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Erre én is kíváncsi lennék, adrenalint nem, de nagy dózisú hisztamint kell magamhoz venni, nekem kései allergiás sokkom szokott lenni. De jó, hogy eszembe juttattad :)
2016. máj. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az oxigénhiányos állapot a babára nagyon veszélyes.


Amit tehetsz és ez majd gyerek mellett is elkell, hogy legyen mindig otthon, az kálcium ezt lehet ampullában is kapni, és ha bárkinél erös alergia jelentkezik bármire, fulladás pl akkor gyorsan lehörpinti és van idö mentöt hivni.


Nálunk van több nagyon alergiás is a családban, sokszor fulladásig vannak. (méh csak egy de más dolgokra)


Viszont a méhcsipés azért is veszélyesebb terhesen, mert ez az alergiás reakció nagyon gyakori lehet, terhesen olyanra lehetsz alergiás amire normálisan nem, és ezért nagyon sok kismama alergiásan reagál rá.


van egy barátnöm akinek apukája méhész, és öt pl távol tartották nagyon a méhektöl terhesen, mert bizony csúnyán néz ki a fulladás.


Szóval ha lehet figyelj oda, mert ez az alergia nagyon gyors.

2016. máj. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
kb 3 éves voltam mikor kiderült (most 22 vagyok) azóta "szerencsére" csak 2x csípett meg, mindig van otthon kálcium is :) igyekszem mindig elkerülni, de azért így, hogy a terhesség nagy része meleg időre esik azért jobban aggódom a baba miatt mintha csak magamra kellene gondolnom.
2016. máj. 26. 19:48
 5/11 anonim ***** válasza:

Első vok.megkérdeztem a védönőt és kiakasztott.

Azt mondta abban a pillanatban nem fognak a babaval foglalkozni.engem akarnak megmenteni.es majd utana johet a baba.mert neki nem mindegy 2 elet veszik v csak 1.

Miert nem tudnak mindkettonkre figyelni?

Ma megyek a dokimhoz tole is megkerdezem

2016. máj. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekik akart lenni
2016. máj. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

5.

Ne haragudj de ez mindig igy van lesz es volt hiába mentik a babát ha anya nem lesz Téged kötelesek megmenteni !

2016. máj. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jó persze.csak nagyon érzékenyen érintett.hogy hogy nincs olyan ami babának is jó ?
2016. máj. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Fhuuu ez nagyon durva ... de sajnos valahol megértem, ha a pici méhen kívül még nem életképes akkor nem éri meg, hogy csak Őt mentsék meg. Ez egyszerűen borzalmas, hogy ennyire semmibe veszik Őket, elszomorít. De borzasztóan hálás vagyok, hogy megkérdezted és főleg azt, hogy megosztottad velünk az információt !!!
2016. máj. 31. 15:45
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehülyézte a dokim a védőnőt.szteroidot adnak és olyat szoktak adni koraszülés esetén is.igy semmi baja nem lesz.
2016. máj. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!