Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nőgyógyászhoz hogy kell járni...

Nőgyógyászhoz hogy kell járni terhesen: muszáj mindig magánrendelésre vagy hogy?

Figyelt kérdés

Ugye a magánrendelés elég sok pénzbe kerül. Már egyszer voltunk és legközelebb is arra megyünk. De utána már másként szeretnénk mert ez rengeteg pénz így. Mit fog gondolni a doki vagy hogy kell járni egyáltalán, ti hogy csináljátok?


Köszönöm előre is a tanácsokat!


2016. máj. 26. 15:13
 1/8 anonim ***** válasza:
én végig a kórházi ambulanciára jártam a dokimhoz. tudtam, mikor rendel, akkorra kértem időpontot.
2016. máj. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Én végig magánba jártam az első terhességnél is, illetve most is csak oda megyek a másodikkal. Egyébként kérsz időpontot az sztk-ban és adnak, nem kötelező egy magánrendelés sem. Arra viszont számíts, hogy nem fognak havonta ultrahangozni!
2016. máj. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Dehogy muszáj. Én sokszor jártam az sztkba (nálunk tiszta, kedves orvosok, a férjem bejöhet), de az uh-juk nem elég jó minőségű, így azokra külön jártunk abba a kórházba, ahol végül szültem is.


A doki nem fog semmit gondolni, ha többé nem mész, nagy valószínűséggel azt sem tudja, hogy ki vagy.:)


A mi kórházunkban havonta volt uh és vizsgálat egész terhesség alatt, így mi havonta jártunk a férjemmel.

2016. máj. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A fogadott dokik általában elvárják, hogy magánba menj.


Ha nem fizetsz, puszira nem fog külön időt szakítani rád, mikor épp ügyel a kórházban és ellátja a TB-re érkezőket.

Persze ha mindig a kórházi rendelési idejében mész, akkor nyilván ellát ugyanúgy, ahogy másokat, csak várnod kell, és szülésnél is lehet, hogy épp az aktuális ügyeletesnél fogsz szülni, nem nála.


Szóval lehet simán a kórházba járni terhesgondozásra, csak akkor számítanod kell rá, hogy éppen az lát el aki ott van és úgy, ahogy ő gondolja.

2016. máj. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ha fogadott dokit akarsz akkor mindig hozzá kell járnod a vizsgálatokra. ha nem akarsz fogadott dokit, akkor járhatsz sztk-ba is.
2016. máj. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én terhesgondozásra jártam a helyi nőgyógyászhoz, 28 hétig, utána fogadtam orvost. Tp papírt az sztk ad, időközönként megyek, amint látta, hogy van fogadott, több vizsgálatot nem csinált, csak a tp papírt adja ki.

A fogadotthoz havi 1x megyek egyenlőre, gondolom az utolsó hónapban gyakrabban. Így nem olyan drága, de mivel nyáron szülök, így csak pár orvos nem megy épp szabira, az egyiket felkértem, aki jó.

2016. máj. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem fogadtam orvost, sztk-ba jártam, szerencsére kisvárosba, ahol mindig ugyan az a doki volt. Csak a 4 kötelező Uh volt, de nem is jó a babának folyton az Uh!
2016. máj. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Miért lenne muszáj? Én egyszer sem voltam magánrendelésen, nem is megyek ezután sem, eddig egy centet sem költöttem orvosra vagy vizsgálatra, mindenki kedves és aranyos így is.
2016. máj. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!