Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A negyedik is fiú. Volt, aki...

A negyedik is fiú. Volt, aki hasonló cipőben járt?

Figyelt kérdés

Tegnap tudtuk meg, hogy a negyedik babánk is kisfiú lesz. Magamnak is szomorúan vallom be, hogy bizony csalódott vagyok. Rossz anyának érzem magam...nagyon. És nem a baba miatt, mert őt már most imádom, inkább amiatt, hogy örökre elúszott a lehetőség arra, hogy valaha kislányom legyen. Nem tudok túllépni rajta. És persze az egészség a lényeg, de akkor is így érzek...

Utálom ezt az érzést, ami bennem van. Volt, aki hasonló cipőben járt?


2016. máj. 26. 21:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem sokan. De rossz anya nem vagy. A neme meg nem rajtad múlott, hanem a férjeden. Szóval még ennek a terhe sem téged nyom!
2016. máj. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Jaj már, első, úgy írod, mintha a férj beleszólhatna abba, x vagy y kromoszómás ebihal szakítja-e át a célszalagot. Persze, hogy nem vagy hibás, kérdező, szerintem ez a csalódás teljesen érthető. Az jó, hogy bevallod, és biztos vagyok benne, hogy túl is fogsz lépni rajt. Boldog babavárást!
2016. máj. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Eszter76 ***** válasza:
100%

Dehogyis vagy rossz anya!

Volt nálunk egy előző munkahelyemen egy takarító néni. 6 fia volt és hetedikre sikerült egy kislány nekik. Annyira szerettek volna egy kislányt, hogy addig próbálkoztak, amíg nem sikerült. Szóval miért úszott volna el a lehetőség?

Ha nem szeretnél több gyereket, akkor se veszett el semmi - négy fiad lesz, és te leszel majd a legjobb anyós, mert alig várod majd, hogy a fiaid bemutassák a barátnőiket, akik "pótolják" majd a lányhiányod, és megajéndékoznak egy rakás kislány (és persze kisfiú) unokával is!

Az érzések meg olyanok, amilyenek. Biztos nagyon friss még a hír. Rossz anya tuti nem vagy! Adj magadnak időt, hogy feldolgozd - és közben meg szeresd a fiaidat úgy, ahogy eddig is. :-)

2016. máj. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Minden hit kérdése. Soha ne add fel a reményt!! Szintén boldog babavárást! ;D
2016. máj. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
100%
Ismerősöm mindenképp fiút szeretett volna, nem adták fel. A kilencedik fiú lett. 😀
2016. máj. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz anya.

Én is ezt éreztem,de azért mert lànyom lett,pedig csak.fiút szerettem.volna. Sosem tudtam elképzelni mit lehet kezdeni egy lànnyal. Csinos ruhàk,meg harisnya,hosszú haj... Pfff a hideg kiràzott sokàig, ràadàsul a terhesség is nagyon nagyon nehéz volt.

A végén màr nagyon depis voltam emiatt az érzés miatt, úgy gondoltam nem.tudom majd úgy szeretni, és valahol mélyen azt éreztem nem is akarom őt igazàn. Ezt még leìrni is szörnyű...

De amikor megszületett és ràm tették... Ott megàllt az idő,ahogy a ràm nézett. Imàdom,minden harisnyàs,kisruhàs dolgàt. Az utolsó cseppig elmúlt ez az érzés,helyette most inkàbb bűntudatom van,hogy hogyan is voltam képes ilyeneket gondolni. :-( De biztos ez is elmúlik majd.


Nyugi,nem lesz semmi baj, majd vàltoznak az érzéseid.

2016. máj. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik ilyen agysorvasztó csatornán van ebből egy műsor, hogy emberek, akik belekattantak abba, hogy legyen ilyen is, olyan is. Volt, aki 8 gyerek után is próbálkozott, és végül beültetéssel lett lánya. Bolondok.
2016. máj. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Annyira jól esnek a szavaitok, köszönöm!

Már így is jobb, hogy beszélhetek róla...nem mondom senkinek, mert...nem. Igyekszem minél kevesebbet mutatni kifelé a baba miatt is(hiszen ugyanolyan örömmel kéne várni, akár az elsőt, ugyanazt érdemli), és a srácok sem érezhetik meg, nehogy bármilyen szinten hasonlóan gondolkozzanak a tesóról. Ők nagyon várják és már most agyon puszilgatják :).

2016. máj. 26. 22:33
 9/20 Snorri ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz anya, az ember már csak ilyen....Nekem egy fiam van, és nem akar összejönni a kistesó, lehet nem is fog sikerülni. :((( Én arra gondolok, hogy milyen jó, hogy ő van nekünk, és akárhogy lesz, teljes az életem, hiszen ő már itt van. :)))Meg arra gondolok, hogy pl az egyik unokatesómék már túl vannak a második beültetésen. Nagyon megviseli őket. Azt mondták nekik, hogy lehet így sem fog sikerülni. Nagyon jó emberek, és annyira szeretnének egy gyermeket. Közben a tesójának jön a harmadik...persze örül neki, de biztosan nagyon fáj. Szóval próbálj elégedett lenni azzal, ami van. :))) És gratulálok, és örülnék egy fiú csapatnak.
2016. máj. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Én olyat ismerek, akinek 7 lány után a 8. lett fiú. :)
2016. máj. 27. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!