Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 hetes kismama vagyok....

22 hetes kismama vagyok. Felvazasra vörös áfonya?

Figyelt kérdés
A vörös áfonya ugyan az mint a tőzeg áfonya? Fel vagyok fázva és van itthon egy csomag cukrozott aszalt vörös áfonyám.tudom hogy ez is jo felfázás ellen de várandósan is?
2016. jún. 3. 20:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha ilyen gondod van, akkor a legjobb, amit tehetsz, hogy elmész orvoshoz sürgősen és kikezelnek belőle normálisan.

Jó a házipatika, csak nem mindig és nem minden esetre. Megelőzésre biztos jó, de ha már megvan a baj, a fertőzés-gyulladás, akkor azt gyógyszeresen ki kell kezelni, mert nagyon könnyen lehet belőle mondjuk egy vesemedence gyulladás, ami nagyon nagy baj.

2016. jún. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Menj orvoshoz vizeletvizsgálatra, lehet hogy antibiotikum kell.

A felszálló fertőzésekkel nem jó viccelődni terhesen (sem).

2016. jún. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A tőzegáfonya a megelőzésre jó csak, nem a kezelésre.

Orvossal konzultálj mindenképp.

2016. jún. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Rendben koszonom a valaszokat a nogyogyaszom a tozegafonyat mondta felfazasra ezert kerdeztem h ugyan az -e a ketto? De hetfon mindenkeppen megyek hazi orvoshoz es o majd elkuld vizelet vozsgakatra de addig van 3 napom meg....
2016. jún. 3. 21:07
 5/11 anonim ***** válasza:

Milyen tüneteid vannak?

3 nap az rengeteg!

Nekem karácsonykor volt hólyaghurutom és én is tőzegáfonyáztam, meg ülőfürdőztem, hogy majd "kikúrálom magam". 25-én kezdett fájni a vizeletürítés, 28-án hajnalban mentem az ügyeletre, a vizeletem gennyes volt, fehérje és vér is volt benne (szemmel ezt nem lehetett látni!), pedig akkor még nem voltam terhes sem, piszok fájdalmaim voltak.


Azonnal mennék orvoshoz, nem várnék 3 napot, baba is van a pocakodban, ez nem játék!

2016. jún. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
holnap nyitva van a mammutban a centrumlab, irány be egy pisivel reggel és az ügyeleten már fel is tudod íratni a gyógyszert.
2016. jún. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Bizony, ha már megvan a baj, akkor maximum kiegészítő kezelésre jó, de inkább megelőzésre. Egy vesemedencegyulladás egyrészt jobban fáj, mint a szülés (volt mindkettő, tudom miről beszélek), másrészt a magzatot is veszélyezteti.

Antibiotikummal fogják kezelni, de ehhez laboreredmény, vizsgálat kell, mert nem mindegy, hogy melyik antibiotikumot és mennyi ideig kell szedni. Ezt orvos nélkül, otthon tilos kezelgetni!


Az antibiotikum mellé, után nyugodtan ihatsz vörösáfonyát, némileg besegít, de önmagában nem ér semmit egy kialakult fertőzésnél.

2016. jún. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kecskemeti vagyok ugyh a mammut nem fog menni :/ de meg oldom akkor ugyeleti orvosnal. Bar mondjuk ugy gondolom h varandos noknel mindenkeppen a vizelet vizsgalat az elso eljaras nem pedig az antibiotikum felirasa....ugy h meg pontosat nem tudnak mondani...koszonom a valaszokat. Aki esetleg meg tud hozza szolni valamiz azon kivul h azonnal orvoshoz kell fordulnom azt megkoszonnem.
2016. jún. 3. 21:59
 9/11 anonim ***** válasza:

Azonnal orvoshoz kell fordulni, de vigyél vizeletet és kérd meg, hogy csináljon egy tesztcsíkos ellenőrzést. Az kimutatja, h van e fehérje vér v baci. Ha van, akkor kell antibiotikum, ez tényleg nem.játék. ha nincs, akkor volt egy felesleges köröd. De legalább nyugodt a lelkiismereted.

A tőzegáfonyába koncentrálltabb az a cucc, ami segít tisztítani a hólyagot, de aszalt gyümiben nincs annyi, mint egy kapszulában.

Ha baj van, ez nem elég, de ha hajlamos vagy felfázni, nagyon jó szolgálatot tesz megelőzésre.

2016. jún. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia

Àllandó felfàzàssal küzdök ill nàlam a gond a hüvely gyakori fertőzése és onnan terjed àt.

Nem babàsan én is próbàlkoztam teàkkal ha munka miatt nem tudtam dokihoz menni.

Néha bejött.

Ez attól függ mu a baj.

Nem ismerema vörösàfonyàt.

Minden nap megelőzésre védőnő kérésére tőzegáfonyàt iszok fél litert.

Ennek ellenére mikor baj van nem tud segíteni hisz a hüvelygond adott és ahova antibiotikum kell ott ez kevés.

Mindenképp orvost tudok javasolni.

Sok bő folyadékot hogy jól mossa àt a hólyagot.Enyhe kamillateàval steril gézlappal vagy vattàval fürdés után külső lemosás de ez csak enyhìt a dokiig.

A bacik maradnak.

Jobbulást!!

2016. jún. 4. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!