Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kapott valaki C vitamint...

Kapott valaki C vitamint terhesseg alatti verzesre barnazasra? Hasznalt valamit? Elmult a verzes? Baba megmaradt?

Figyelt kérdés
2016. jún. 4. 21:55
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
rutascorbint? igen, kaptam. placebo amúgy, pont annyit használ, csak higgy benne :)
2016. jún. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A c vitamin annyiban segít, hogy fokozza az érfalak rugalmasságát, ezáltal csökkenHET a vérzés.

Magát az okot biztosan nem szünteti meg, arra progeszteront (Utrogestan, Duphaston) szoktak adni, de még az sem garancia semmire, csak növeli a megmaradás esélyét.

Hányadik hétben vagy?

2016. jún. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

2. valaszolo: a progeszteronpotlas sem megoldas a verzesre. Az a progeszteronhianynal segit, ami a verzes egyik lehetseges oka a sok kozul. A legtobb esetben meg sem nezik, hogy van-e hiany, csak felirjak, mert artani nem art, max nem hasznal.


Kerdezo: a C-vitamin, vagy rutascorbin akkor segithet, ha pl gyengebbek az erek, elpattannak konnyen. Akkor ezeket erositheti, igy a kesobbi verzest megaladalyozhatja. De csodat nem kell varni tole.

En pl verzekeny vagyok, volt reszleges placentalevalasom az egyik terhessegem alatt, eros verzesem volt. Szednem kellett a rutascorbint, de ilyen szintu problemanal inkabb csak az ima segit.

De nekem terhesseg nelkul is van gyakran pecsetelo verzesem a veralvadasi zavarom miatt, emiatt nagy dozisban szedek c-vitamint es rutascorbint kura szeruen. Ebben szokott segiteni.

2016. jún. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok. nálam detto mint a 3.-nál :)

elsőnél részleges méhlepény leválás, másodiknál hematóma. olusz ha ez még nem lett volna elég, kb.mindentől vérezgettem. volt, hogy azt lőtték be oknak, hogy a fekvőrendőrön átmentem autóval és a zökkenéstől... kb mindentől el voltam tiltva, de tényleg egyszer ahogy sétáltam, beleléptem egy kisebb gödörbe és szintén bevéreztem.

én aszkorbinsavat is tettem az innivalómba, így tényleg jó nagy dózisban vittem be, de igazából nem szüntette meg a vérzést, viszont baba köszöni jól van, első meg már nagy és okos :)

erre nyilván a hormon feleslges lenne és gondolom nem is lehet a 3. trimeszterben

2016. jún. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

mehszajseb miatt en rutascorbint kaptam, az is reszben a C-vitaminra alapszik.

Annyit segitett, hog az erek nehezebben mennek szet a terhelestol, de onmagaban mehszajsebre nem eleg, nekem nem terhesen mulasztotta el egyutt a huvelykup+rutascorbin.

A vagilact es hasonlok is hasznalhatok amugy terhesen is, de a dokid tud mast is javasolni.

2016. jún. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Akkor nem segit de nem árt ha szedem. 6 hetes körül lehetek. Orvos azt mondta napi 2x1 1000mg os C vitamin jót tesz. Elég sérülékeny a méhszájam. Sokszor vérzek együttlét után.... Azt mondta ez segit majd.....
2016. jún. 5. 07:36
 7/8 anonim ***** válasza:

6 hetesen nem elégednék meg a C vitaminnal. Írass fel progeszteron pótlást az orvossal. lehet, hogy nem az a baj, de nem árthatsz vele, viszont ha progihiány miatt vérzel, megmenti a babát.

Ha kifejezetten szex után vérzel, akkor lehet, hogy néhány hétre érdemes lenne szüneteltetni az együttléteket. Ez nem javasolta az orvosod?

Azért ne ijedj meg! Nekem három gyerekem van, mindegyik terhesség alatt vérezgettem, még a második trimeszterben is, és nem volt semmi elváltozás vagy baj (hematóma, lepényleválás, stb).

Nálam tényleg a méhszáj volt a vérzés oka, a méhen belül minden rendben volt.

A babával minden oké? Pulzálást legalább látott már az orvos UH-n?

2016. jún. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szia. Köszönöm a hosszu válaszod. Nem még nem latott. Annyit mondott szedjem a C vitamint. Meg látjuk mi lesz. Hozzs teszem ma mar csak egy pötty barna foltom volt. Meglátom holnap mi a helyzet. Ha nem javul akkor megyek hisztizni. Köszönöm mégegyszer.
2016. jún. 5. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!