Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen volt a terhességed és...

Milyen volt a terhességed és a szülés? Bővebben lennt olvashatod!

Figyelt kérdés

Mennyi idő után sikerült a baba? Hogy viselted a terhességet? Milyen volt a szülés? Honnan vetted észre hogy hamarosan szülni fogsz? Volt valami komplikáció?


Hamarosan babát szeretnék és kíváncsi vagyok személyes tapasztalatokra:)


2010. ápr. 11. 19:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 29 évesen azonnal terhes lettem, amint nem védekeztünk. Nagyon nyugodt terhességem volt, semmi nem hozott ki a sodromból, valahogy hormonálisan igy sikerült. A szülés kb 7 óra vajúdás után kitolási szakasz legelején császárba fordult át, mert a baba nem tudott becsúszni (rossz szögben volt) a szülőcsatornába. 38. hét után jött a baba, már hétvégén tudtam, hogy max szerdáig meg fog születni. Nem tudom, honnan, másképp fájt a hónom alja, amúgy is már nagyon nagy volt a hasam (vszleg elszámolták a heteimet, mert nem volt világos, mikor volt peteérésem). Nem volt a császáron kivül más komplikáció. Viszont a nyugodt terhességnek nagyon érezhető az eredménye: nagyon nyugodt, leleményes, okos kisfiunk született, aki csak akkor sir, ha tényleg baja van. Sok sikert majd nektek is :)
2010. ápr. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
köszi:)
2010. ápr. 11. 19:59
 3/16 anonim ***** válasza:
50%

Nekünk 3 év után sikerült úgy ,hogy még a dokiknak sem sikerült ,pedig volt inszemináciom is !

A terhességet rosszul viseltem lelkileg totál kész voltam pedig vártuk a babát ,de lehet ,hogy a sok vizsgálat és az előzmény tett be ! Már éppen kezdtem magam beleélni a terhességbe amikor az egyik uh.üres petezsákot mutatott ,gondolhatod a kaparástól már csak 1 vérvétel választott el ami végül jó magas HCG szintet mutatott ,ezzel igazolva a terhesség létét :)Veszélyeztetett voltam egyi korábbi műtét miatt ,majd kiugrott a vérnyomásom és napi 6 ! gyógyszerrel is nagyon magas volt ,korábban sosem !

Innen egyenes út volt a császárszülés ,amit nem bántam meg ,sőt az egészet valahogy már másként látom és most van egy gyönyörű kisfiam aki holnap lesz 7 hónapos !Egy tanács ha meghallgatsz ,egy nőnek ezt át kell élnie !!! Sok sikert !!!

2010. ápr. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2010. ápr. 11. 20:11
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk három hónap próbálkozás után jött össze a baba, és az elején nem voltam valami jól:( 8. héttől a 20. hétig hánytam, mint a lagzis kutya:) De amikor elmúlt, teljesen kivirultam, és onnantól nagyon élveztem, bár a végén már minden kényelmetlen volt, alig vártam, hogy kibújjon:)

4 nappal később jött, szombaton éjjel felébredtem valami fura tompa fájdalomra, ami jött-ment (jósló volt, nem rázott meg különösebben, inkább fura volt:D)

Másnap délelőtt semmi nyoma nem volt, hogy jönni akarna a fiam, de délután elindultak a fájások, bementünk, már bő kéttujjnyira nyitva voltam, rá 10 percre el is ment a magzatvíz:) Fájásgyenge lettem, 9-ig semmi fájás (még örültem is, hogy "csak" ennyi volt a szülés:D. Persze nem tágultam, úgyhogy oxitocint kaptam, 22.50-re kint is volt a fiam:) Mondjuk az oxitól megtudtam, milyen az igazi fájás, de legalább gyorsan lezajlott:)

Gátmetszést nem éreztem, a varrást sem, másnap már ültem, nem volt nagyon gáz:)

ҝ

2010. ápr. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Hú, mennyi kérdés :)

Hát, elég gyorsan teherbe estem, épp az elhatározás küszöbén álltunk. Nagyon boldog terhességem volt, nehézségnek azt mondanám, hogy a végén nagyon vizesedtem, olyan bokáim voltak?! De ez sem aggasztott különösebben. A szüléstől rettegtem, mégis csodálatos élmény volt! Annyira izgalmas volt minden, el sem hittem, hogy ez velem történik és meg tudom csinálni! Elkezdett folydogálni a magzatvíz reggel, kaptam oxitocint. Igazából olyan szűk 3 órát fájt nagyon, de érdekes módon elröpült az idő, valahogy nem ezen a földön jártam :) Elkezdtem nyomni és pár nyomás után a férjem felkiáltott, hogy látja a buksiját. Meglepődtem: máris? Este fél 6-ra lett meg a kicsikém. Tényleg kicsi volt -mások szerint-, 2700 gr, mert a méhlepény nem dolgozott rendesen. Ezt mondanám még komplikációnak. Azt a mai napig nem értem, miért nem látták ezt a dolgot ultrahangon... makkegészséges és már nem pici.

2010. ápr. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

4 év után terhes lettem, nem tervezett, de nem bántuk. sajnos méhen kívüli lett. 2 évre rá újra terhes lettem, erre a kislányra már nagyon vártunk. terhességem 7. hónapjáig dolgoztam semmi problémám nem volt, se az elején, se a végén. se hányinger se más. be kellett mennem beindításra 0 40. héten, mert kezdett zöldülni a víz. 21 óra alatt nem sikerült megszülni, nem voltak olyan erősek a fájásaim, amilyennek kellett volna lenni. enyhe menzis görcs. de a babával kezdett gond lenni, így császározni kellett. nagyon gyorsan felgyógyultam, a kislányom 3600g-al született egészségesen.

kisfiam nem volt betervezve, de nem bántuk meg, h jött. a két gyerek közt 22 hó különbség van. a terhesség alatt semmi gond nem volt. 37. héten fájásokkal kórházba kerültem, mire odaértem, elmúlt. (1 órás út) sajnos ez is császár lett. 4000g-al született meg a fiam.

2010. ápr. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

De sok kérdés!

Elkezdtünk próbálkozni és a következő mensim már el is maradt és pozitívat teszteltem. Viszonlag jól viseltem a terhességet,mondjuk ez a terhesség szakaszától is függött. Probléma mentes volt, de végét már nem annyira szerettem.

Nem vettem észre hogy szülni fogok, én egy egész éjszakán át elvoltam öt perces fájásokkal. Kórházba voltam már mert túlhordtam és befektettek, nem gondoltam hogy ez már az, azt hittem jobban fog fájni. Végül reggel a nővér megnézett és mondta hogy irány a szülőszoba. Akkor már 2percesek voltak.

A szülés borzalmas volt.

Igen, volt komplikáció.

2010. ápr. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat:D Várok még..:)
2010. ápr. 11. 20:26
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Első terhességem 2 éve egyből gyorsan összejött (fog.gátló abbahagyása után rögtön) elején hánytam,a végén vizesedtem és borzasztóan fájt a hátam.Túlhordtam a fiamat, egy hajnalban eszméletlen fájdalmakra ébredtem gondoltam is hogy ez már a szülés lesz:) 5 óra múlva a kezemben volt a bébi:) 3300 gramm volt, nem egy nagy baba:) Én mondjuk majdnem ott maradtam szülés után mert nem húzódott össze a méhem és rengeteg vérem elfolyt mire rájöttek mi a baj és segíteni tudtak.

A második baba nem jött olyan gyorsan össze, hónapokig próbálkoztunk, viszont semmi bajom se volt, imádtam terhes lenni, és pontosan a 40.hétre született meg a lányom már 2 napja olyan furcsán fájogattam, de össze se volt hasonlítható azokkal a fájásokkal amik az első babámnál voltak, ezért nem is igazán tudtam, most akkor elinduljunk e a kórházba vagy ne. Végül csak bementünk, ekkor már 3 ujjnyi voltam (de igazából fájdalom nélkül) majd a kórházban burkot repesztettek és 40 perc múlva megszületett a lányom 4400 grammal és 61 centivel igazi óriásbébiként:) semmi komplikáció nem volt, gyönyörűen szopizott, minden oké vele azóta is:)

2010. ápr. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!