Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hogy szeditek a terhesvitam...

Ti hogy szeditek a terhesvitamint?

Figyelt kérdés
16+3 napos kismama vagyok 6. héttől kezdtem szedni egy doboz femibiont(800) majd ezután egy doboz elevitet. Gondoltam most tartok egy kis szüntet 1 hete nem szedek semmit. Sok gyümölcsöt eszem. Ilyen időszakban ti hogy szoktátok szedni ? Nembaj hogy szüneteltetek egy kicsit ?

2016. jún. 7. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Én végig szedtem, szerintem hiába a sok gyümölcs, sajnos a mostani vegyszeres-fóliás gyümikben nincs annyi vitamin, mint régebben. Ha nem akarod egyfolytában, akkor próbáld meg 2naponta, aztán később lehet, hogy ír majd fel a dokid még pluszba magnéziumot meg vasat.
2016. jún. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Èn nem szedek a 3. hónap óta semmit. A dokim szerint elèg a változatos ètrend, nem támogatja a szintetikus vitaminokat.
2016. jún. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Dokitól hallotam, hogy ezektől a sok vitaminoktól születnek óisábabák és van sok császár. Persze nem vitamint ellenes vagyok fogok szedni még vmikor. A gyümiket amiket eszem nagy része a kertünkben van (cseresznye, meggy, málna) meg néhány ami bolti.
2016. jún. 7. 13:10
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor már sehogy se szedtem.

Gyűlölöm a bogyókat. AMikor megállapította az SZTK-s orvos a terhességet, kapásból 4 félét elkezdett szedetni velem...

14. héten mentem magánba, az volt az első kérdésem, hogy muszáj ennyit szednem?

Mondta, hogy vasat felesleges, teljesen jó a vérképem, magnéziumot csak ha görcsölök, folsavat már nem kell, az elején fontos, vitamint meg ki tudom váltani megfelelő változatos étkezéssel. Onnantól nem szedtem semmit. Tökéletesen jól voltam végig, dolgoztam a 37. hétig, időben szültem egészségesen a fiam.

2016. jún. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én elején szedtem terhesvitamint,de a sok vastól,amire nem volt szükségem problémáim voltak a széklettel, egyszerűen napokig nem tudtam és szenvedtem. Abbahagytam,azóta semmi problémám. Azért folsavat szedtem, de csak az elején,mert akkor van rá szükség. Azóta pedig csak magnéziumot. Nem mondta az orvos, hogy bármire szükségem lenne, jók az eredményeim.

33+4 hkm

2016. jún. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!