Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 hetes kismama vagyok, de...

17 hetes kismama vagyok, de most kaptam egy olyan lehetőséget, hogy okj szakmát tehetek le a terhesség alatt. Merjek belekezdeni?

Figyelt kérdés
Veszèlyeztetett terhes vagyok, de állítólag semmi komoly csak a korom miatt, hogy fiatal vagyok. A munkanèlküli ajánlott okj szakmát ami 3 - hónap ès vège. Mondtam ezt ott is de aztmondták, hogyha vègig tudom csinálni akkor semmi baj mehetek. Azèrt akarok menni mert mostmèg lehet de kèsőbb már nem mert már van szakmám. Ez az okj a szemèly ès vagyonőr lenne állitólag nem nagyon kellene ugrándozni de a párom nagyon ellenzi így terhesen. Szerintetek bele merjek kezdeni? Szept 19 vège lenne a tanfolyamnak.
2016. jún. 17. 11:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"csak a korom miatt, hogy fiatal vagyok."


???? Nővérem 19 évesen ikerterhes volt, és nem volt veszélyeztetett... Mennyire vagy fiatal? 15-16?


Terhesen sokkal könnyebb egy sulit/tanfolyamot elvégezni, mint pici babával. Tapasztalat.

Szóval igen, mindenképpen csináld meg, ha lehet.

2016. jún. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mennyire keresettek vajon a női vagyonőrök?


Egyébként nyilván csináld, ha tudod és akarod. Gyerek mellől tényleg nehezebb.

2016. jún. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
19 vagyok ènis. Nemtudom mièrt de ezt mondták fiatal vagyok. Nemtudom mennyire keresnek jól de ha már van egy másik szakma ès nem kell èrte fizetnem akkor mièrt ne vállaljam be? Tudom, hogy nehezebb lenne ezèrt is ragaszkodom hozzá. De a párom teljesen mrg van rèmülve, hogy mi lessz ha valami baj lessz?
2016. jún. 17. 12:00
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
ki kellene deríteni miért vagy veszélyeztetett terhes...ha nincs komolyabb egészségügyi oka én bevállalnám, 39 hetesen vizsgáztam a forgalomban, mellette dolgoztam, veteményest vittem, kreszre jártam vezetni tanultam, semmi nehézséget nem jelentett a hasam. A terhesség nem betegség. Kivéve ha valakinél komoly indoka van - semmiért márpedig senki nem szokott veszélyeztetett terhes lenni, szóval jó volna ha utána járnál hogy mégis miért lettél az.
2016. jún. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
19 évesen szültem a kislányunkat, a 37.hét közepéig dolgoztam,39.héten szültem,senki nem vett a korom miatt veszélyeztett kismamának.Most 8évvel később a kisfiunknál veszélyeztetett terhesként 6hetes korom óta voltam táppénzen,de ennek oka volt, mert a két terhesség között volt egy középidős vetélésem, és kettő magzat elhalás miatti missed abortusz, és a fiamnál is véreztemaz eelején, szigorúan feküdni kellett, ezért lettem veszélyeztetett. Én a helyedben utána járnék a miérteknek, mert 19 évesen a korod közelsem indok erre.
2016. jún. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%

De gondolom ott gyakorlat is van ,nem?Ne haragudj de röhögnöm kell ahogy elképzelek egy 19 éves terhes kiscsajt mint biztonságiőrt :DDDD

Viccet félretéve ,szerintem ne most kezdj ilyenbe bele.

2016. jún. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

nyugodtan belekezdhetsz. mondjuk azt nem értem miért mondod, hogy fiatal vagy a terhességhez ás ezér vagy veszélyeztetett. menj el az orvostól és kérdezd meg, ilyen nincs, felnőtt nő vagy!


azon gondolkozz, hogy van-e értelme elvégezni ezt a szakmát. nagydarab dagi csajszi vagy? mert ha vékony, kicsi vagy akkor nem hiszem, hogy valaha is kapsz munkát. férjemnek el kellett végeznie (katona volt), semmi megterhelő nincs benne, be kell vágni olyanokat amiket ő eleve tudott a katonaság miatt. gyakorlat nincs, mivel a papírokat csak akkor kapod meg hozzá ha kiváltod az erkölcsit és a rendőrségtől szerzel engedélyt, ami mondjuk pénz, nem tudom, jó pár éve 13.000.- volt.

szokott lenni a munkaügyinél varrónői tanfolyam, inkább ilyenben gondolkodnék a helyedben

2016. jún. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7es vagyok. ja és a fegyverhasználati, azt se tudom hogy van, mivel férjemnek lehet fegyvere, de neked arra is el kéne járnod, megtanulni lőni meg pszichológiai vizsgát tenni ha fegyveres biztonsági őr szeretnél majd lenni.

ezeket gondold át, mert ez tényleg olyan szakma amivel önmagában még nem tudsz elhelyezkedni, komoly feltételeknek is meg kell felelni.

2016. jún. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem fegyveres ez a szakma. Ezzel csak annyit èrek el, hogy elmehetek a tescoba v valahová nèzem a kamerát meg ha valami nő lopott akkor azt átnèzhetem. Ennyi nem kell fegyverrel rohangálnom, ezèrt nincs gyakorlat sem ebben a három hónapban. A párom azèrt nem akarja, hogy menjek mert ez úgy van igazából hogy nem kell fizetnibèrte ők fizetnek nekem, hogy járjak de abban az esetben ha abba hagyom vagy ha nem megyek át a vizsgán visszakell fizetnem a pènzt amit ènis kaptam ami 300ezer ft. Ès ő attól fèl, hogy elkezdem itt az 5-hónapban ès ha bármi baj lessz a terhessèggel akkor abba kell hagynom a tanfolyamot ès visszakel fizetni a pènzt. Ennyi
2016. jún. 17. 14:48
 10/10 anonim ***** válasza:

félreértettél, nem azt írtam, hogy neked kell fegyverrel rohangálnod :D


hanem hogy ez a szakma olyan, hogy sok helyen fegyveres biztonsági őrt vesznek csak fel. azonkívül kell költened erre hiába adja magát az okj képzést a munkanélküli, ezzel a papírral még nem tudsz elhelyezkedni, a rendőrség ad ki neked engedélyt az erkölcsi bizonyítványodra és az okj-s képzésedre ami pénzbe kerül, most nem tudom mennyi.


én továbbra is azt mondom, hogy jól gondold át, mert ez nem olyan szakma, hogy a tescoban nézed a kamerát. tele van korkedvezményes nyugdíjas katonákkal és rendőrökkel, őszintén nem hiszem, hogy egy átlagos, okj-s végzettségű nőt bárhova is felvesznek biztonságiőrnek.

de ha neked ez a szíved vágya akkor hajrá, nem lebeszéllek, csak próbálok rávilágítani, hogy ez nem épp úgy van ahogy te gondolod :/

2016. jún. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!