Arthat a babanak?

Figyelt kérdés

19 hetes terhes vagyok,eddig semmi baj nem volt a labor eredmenyemmel,viszont most kaptam meg es a bakterium nagyon sok lett,azt mondtak hogy hugyuti fertozes lehet,nagyon megvagyok remulve,ez bajt jelent?

Veszelyes a babara?Lesz valami baja,sajnos mar nem mehetek a dokimhoz csak hetfon,igy varhatok addig de megorulok....nagyon felek,soha nem volt.

Valakinek volt,lett valami baja a babanak vagy neki?

Mit kaptatok vagy mit szedtetek hogy megszunjon??

Azt mondtak hogy rengeteg kismamanal elofordul es nem kell aggodni,de nem tudok nem aggodni.

Bocsanat az ekezetek miatt,telorol vagyok es megakartam kerdezni!!



2016. jún. 17. 19:08
 1/9 anonim ***** válasza:

ne aggódj, az nem segít. hétfőig nem lesz baj, de utána menj el dokihoz mindenképpen, mert erre szedni kell valamit hogy elmúljon. akkor lenne baj, ha nem kezelnéd, mert akkor pl vesemedence gyulladást is kaphatnál. de hétfőig nem lesz baj, nyugi.

31hkm

2016. jún. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem is volt! A megengedett 60 helyett 1600 volt a baktérium! Kaptam rá antibiotikumot. Emellé még hüvelyi fertozesem is volt amire meg kupot kaptam. Ez volt a 26. hét környéken. Szerencsére elmúlt! En azért aggódtam, h nehogy emiatt koraszules legyen. Sajnos a hüvelyi fertőzés többször visszatért a terhességem alatt, pedig nem vagyok rá fogékony es az első terhességnél semmi ilyen nem volt... A lényeg, a gyogyszer segíteni fog! Es hétfőig semmi gond nem lesz!!! Nekem tobb mint egy het utan adta a gyógyszert a doki!

36hkm

2016. jún. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is 2x volt húgyuti fertőzésem terhesség alatt. Kaptam rá antibiotikumot, semmi baj nem lett.
2016. jún. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szelen koszonom a valaszokat,most evvel megnyugtattatok.

Akkor hetfoig nem lesz baj,biztos?

Ha a doki nem tud hetfon akkor szerdan,de jovoheten mindenfele keppen megvizsgalnak.

Felek hogy koraszules lesz ebbol,amit nem szeretnek vagy valami baja legyen a babonak azt se szeretnem.

Es ram nezve baj?Ebbol nekem lesz valami rossz?

2016. jún. 18. 08:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem, semmi baj nem lesz, de hétfőn mindenképp menj orvoshoz!
2016. jún. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Mono144 ***** válasza:

Az első terhességemnél nekem is volt, sajnos Monural port kaptam rá, ami egy elég erős antibiotikum. Viszont ilyen fertőzések esetén figyelj arra hogy rengeteget igyál, mosd át a szervezetedet. Vehetsz tőzegáfonya teát, és javaslom a probiotikum fogyasztását, mely segít a teljes felépülésben.


A tőzegáfonyalé olyan anyagokkal rendelkezik, melyek segítik a terhes nőket a hugyúti fertőzések kialakulásának megelőzésében, ami náluk fokozott veszéllyel áll fenn. Phyllis Balch táplálkozási tanácsadó szerint az áfonyalé hippursavat termel a vizeletben, ami elősegíti, hogy e savas atmoszférában a baktériumok elpusztuljanak. A tőzegáfonyalé ezenfelül a hugyhólyag belső falát sikamlóssá teszi, így megakadályozza, hogy a fertőzéseket okozó baktériumok megtapadhassanak itt.


Időtartam



A húgyúti fertőzések a terhes nőknél a legnagyobb valószínűséggel a 6. és 24. hét között alakulhatnak ki. Ez idő alatt a magzat gyorsan növekszik és kitolja az egyes szerveket megszokott helyükről. Ez a hólyag további nyomásához vezet, ami megakadályozza, hogy a vizelet kényelmesen távozhasson a hólyagból. Így a pangó vizeletben a baktériumok könnyen felszaporodhatnak és ezek hugyúti fertőzéseket okozhatnak. A tőzegáfonyalé fogyasztása ez idő alatt azonban nagyban csökkenti ennek veszélyét. Természetesen azt fontos tudni, hogy a hugyúti fertőzések súlyos vesegyulladáshoz is vezethetnek, így ha az áfonyalé fogyasztásával néhány nap alatt sem enyhülnek a tünetek, akkor mindenképpen forduljunk orvoshoz, aki antibiotikumot fog felírni.


Figyelmeztetés



Annak ellenére, hogy a tőzegáfonya számos jótékony hatással rendelkezik, ne vigyük túlzásba a fogyasztását, mivel a túl nagy mennyiségben fogyasztott tőzegáfonyalé oxálsav tartalma miatt növeli a vesekő kialakulásának kockázatát. Sőt nagyon fontos az is, hogy a tőzegáfonyalevet tisztán, a lehető legkevesebb édesítéssel fogyasszuk, mert csak így fejtheti ki pozitív hatásait.


Jobbulást! és ne idegeskedj :)

19hkm

2016. jún. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szelen koszonom mindenkinek a segitseget.

Neked utolso kulon koszonom,probalkozom nem idegesgedni,de hat szerintem tudjuk hogy nem konnyu.

Kiprobalom de elotte megkerdezem az orvost.

Koszonom szepen.


Ha lehetne egy olyan kerdesem,hogy a szexxel ilyenkor mi van,nem vagyunk egyutt amiota kiderult,de a parom nem birja es csak hetente talalkozunk a munkaja miatt.

2016. jún. 18. 17:53
 8/9 Mono144 ***** válasza:
Amíg teljesen nem gyógyulsz meg semmiképpen sem javaslom a szexet, sajnos a hugyuti fertőzés hamar felmegy a hüvelybe. Vigyázz most nagyon magatokra!
2016. jún. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen tenyleg a valaszokat,akkor mar csak a vasarnapot kell kibirnom es utana orvos hetfon.
2016. jún. 18. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!