Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik a jobb kismama torna?...

Melyik a jobb kismama torna? Rubint Rékáé vagy Kállai Ildikóé?

Figyelt kérdés
A terhesség előtt nem tornáztam, és azt hallottam, hogy azoknak nagyon megterhelő a Réka féle torna
2007. nov. 15. 06:01
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
miért most akarod elkezdeni ha eddig nem tetted?a kisbabádra kellenne vigyázni nem az ilyen anorexiás nőket utánozni!megterhelő mind a kettő ha eddig nem csináltad!
2007. nov. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert eddig nem mozgott most miért ne kezdhetné el????

Én sem sportoltam azelőtt, viszont a védőnő javasolta, hogy akár most el is kezdhetném.

Ezektől a tornáktól abszolút nem lesz semmi baja-tudod, jobb később mint soha.

Bár én egyiket sem ismerem-de csak fokozatosan fogj hozzá, és ne erőltesd meg magad, ha fáradsz pihenj...csak annyit csinálj amennyit bírsz.

2007. nov. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól teszed, hogy szeretnél tornázni, sajnos nem ismerem sem a Rubint Réka sem a Kállai Ildikó féle tornát mert gyógytornászhoz járok terhestornára, de felhaborító amit az első válaszoló írt Neked. Szerintem nagyon fontos a terhestorna ha a doki nem tilt el tőle, állítólag azok a nők akik terhestornára jártak vagy mozogtak sokat a terhesség alatt, könnyebben szülnek. Ahogy a második hozzászóló is írta, fokozatosan kezdj hozzá, én a helyedben kikérném a családorvosom, vagy ha lehetne egy gyógytornász véleményét is. Sok sikert és jó munkát a tornához :-)
2007. nov. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Szia! Én a Kállai Ildikóét tornáztam az első terhességem legejétől, de szerintem nem megeröltető, bár én előtte is mozogtam... :-)

Az első válaszoló pedig bujjon el saját maga elől.

A terhestorna neked is és babádnak is jót tesz és tényleg könnyebb a szülés.

Az első válaszolónak nem adnék gyereket a kezébe. Felháborító...

2007. nov. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem a Kállai Ildikóét kezd el, nekem is megvan és kétféle nehézségi fokozatú torna van rajta. Az egyik azoknak akik nem tornáztak eddig, a másik akik edzésben voltak azoknak készült. Nekem egyik sem volt megterhelő, bár én mindig konditerembe jártam, de az első részét nyugudtan csinálhatod és ha az már túl könnyű lesz, csinálhatod a második részét is. Arra figyelj, hogy addig csináld míg jól esik és igyál közben elég folyadékot.

Boldog babavárást! (16. hetes kismama)

2007. nov. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Szia!

Én sem tornáztam rendszeresen a terhességem előtt és most kezdtem el a Rékára. Először nem ment végig, meg nem is akartam erőltetni, de szerintem nagyon jó. 20 perc az egész, de éppen elég. Külön van bontva trimeszterenként. Próbáld ki, nekem bevált. Sok sikert a tornához és a picúrhoz! 9 hetes kismama

2007. nov. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Én 17 hetes vagyok és Ráka gyakorlatait végzem. tudom ajánlani, de ha korábban nem tornáztál, akkor csak annyit csinálj, amennyi jólesik. a torna hasznos neked is és a babának is. nem ártasz vele, de konzultálj előtte az orvosoddal!

2007. nov. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szióka! Igaz nekem még nincs babám, de már erősen azon vagyunk, hogy legyen.

Bár akkor mikor anyukám szült minket a tesómmal, akkor a bátyámmal lévő terhessége alatt még a 7. hónapban kézilabda edzésre járt, és a meccseken is játszott, igaz csak heteseket dobott.

Amikor pedig velem volt terhes, azt mondta, hogy minden nap száz felülést csinált meg velem egészen a szülés napjáig.

Elmondása alapján csak enyhén fájtunk neki, és nem szenvedett velünk sokáig.

Ezek alapján azt tudom javasolni, hogy kíméletes tornába még senki sem halt bele.

Azt, hogy a kettő közül melyik a jobb, nem áll módomban eldönteni.

Én úgy választanék, hogy mindkettőt megnézném, és amelyik jobban tetszene, azt választanám és a magam tempójához igazítva végezném.

2007. nov. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
27%
A negyedik válaszolónak én irtam elsőnek és képzeld van egy gyönyörű hétéves kislányom.Unom már azt ha valaki terhes lesz akkor kezdd el figyelni magára és kifordulni önmagából.Miért nem lehet természetes módon megélni a terhességet?A kisbabára figyelni és nem arra,hogy hogyan fogok kinézni utána?!
2009. jan. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Elég későn, de most találtam rá erre, mert most érdekelt. Én mindkettőt kipróbáltam, eleinte a Rékás tornát végeztem, de annyira idegesített a sok nyávogás, meg az, hogy torna közben elkezd sétálni, te meg nézed, hogy neked is föl kell állni, vagy mi? Erre egy pár perc múlva bejelenti, hogy neked tulajdonképpen folytatnod kell, csak ő éppen most számol be, hogy kik lesznek a gyerekének a keresztszülei, vagy éppen ecseteli a terhesség alatt betartott diétáját, vagy az esti adag vörös borát... Mivel nekem nem a puszipajtásom valahogy úgy érzem, semmi közöm a magánéletéhez. De torna közben kiteregeti azt is.

A Kállai féle torna sokkal fegyelmezettebb. Ő végig veled csinálja, miközben mondja a tennivalódat.

2012. júl. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!