Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek ha magas a vérnyomá...

Mit tegyek ha magas a vérnyomásom terhesen?

Figyelt kérdés

A dopegyt nem jo, most a fokhagyma kapszulákkal probalkozok napi 3szor, nagyon határártéken van 130/90. Van e még valami ami használna, tea vagy akármi.. ha tudtok segitsetek.

Még nem vagyok terhes de már probálkozunk, és igy is magas a vérnyomásom régota (amit eddig szedtem az jo volt, de most hogy baba projekt elindult kaptam a dopegytet de az nem jo), és félek h terhesen nagyobb lessz, ezért kérném ha valakinek van tapasztalata irja meg. köszönöm



2016. júl. 6. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Orvossal nem beszéltél,hogy nincs-e más szedhető gyógyszer? Egyébként 140/ 90 alatt kell lennie,így a 130/90-es érték neked jó.Ha ennyi lesz terhesen is,akkor az szuper.Nem feltétlen lesz az nagyobb,pláne gyógyszer mellett.
2016. júl. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
persze beszeltem orvossal, dopegyit adhato, de az nem hasznal, és a nifedipin de attol irtó nagyra dagad a lábam és az se nagyon használ. Ma is munka után mikor megjöttem 145/100 volt, aztán bevettem egy foghagymakapszlát és aludtam, most lement 135/90re. ez igy megy mindig, a munkaban mindig felmegy a vernyomasom, ezert erzem ugy hogy a határértéken vagyok mindig.
2016. júl. 6. 18:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Terhesen sokszor alacsony a vérnyomás. Viszont ha semmi nem használ,akkor veszélyes. Szerintem a 130is magas. 120az átlag,de a 140már sok. De a 90/100 alsó érték is sok.
2016. júl. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ha munkába megy fel,akkor táppénz.Annyit nem ér az egész,hogy bajod legyen a babával.Utána meg majd meglátod hogy alakul.
2016. júl. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A 90/100 also érték a vesémtől van, vesekéreggyulladástól, de a nefrologusom szerint nem lessz baj, kicsi az esély hogy a vesém károsodjon, csak a vérnyomást tartsam szinten. Hallottam a bodza teáról hogy vérnyomáscsökkentő hatása van, megprobálom azt is.
2016. júl. 6. 21:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Mennyit szedsz belőle? Én is magas vérnyomásos voltam, a pozitív teszt után kaptam dopegytet, először napi 2-t. Aztán a 18. hét körül emeltük 4 * 1 -re (6 óránként szedem). Most vagyok 38 hetes, végig jó volt a vérnyomásom, naplót kellett vezetnem, napi többször mérnem kellett. De olvastam olyat is, aki 4 óránként szedett belőle 2 szemet. Az adagon lehet emelni, próbálkozzatok a dokival. Sok sikert!
2016. júl. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem szedhetek a dopegyitbol 3nal tobbet egy nap a vesém miatt. A foghagymakapszulabol 3at szedek egy nap es csak azt, mast semmit mert ugy vettem eszre hogy a dopegyitet potyara szedem, semmit nem csinal.
2016. júl. 7. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!