Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aneszteziológushoz milyen...

Aneszteziológushoz milyen papírokat kell vinni?

Figyelt kérdés

36 hetes kismama vagyok, elküldtek aneszteziológushoz.

Sosem voltam még. 1 éven belül készült EKG leletet kérnek (nekem nincs, ott sem voltam még soha, de mondta a védőnő, hogy az nem gond, mert akkor ha az anesztes úgy gondolja, akkor ő elküld), valamint eddigi műtétek zárójelentését is kérik. A fiam 7 éve másik kórházban császárral született, egyéb műtétem nem volt, de nem találom a zárót. Többször költöztünk már a 7 év alatt, és ha fejre állok sem tudom, hogy hol van. Pedig már 3 napja azt kutatom, minden egyéb leletem megvan az előző terhességemről, a fiam zárója, amivel hazaengedték, csak az enyém nincs meg.

Valamint, ami még rajta van, hogy:

Minden eddigi betegségével/műtétével kapcsolatos egészségügyi dokumentumát hozza magával.

Tavaly volt hepatitis A fertőzésem (nem voltam kórházban, csak vérvételekre kellett járnom).

Olyan 10 éve volt egy vesekövem (nem igazolódott be, mert mire a kórházban kivizsgáltak, addigra kiürült, picike volt csak), de 3 napig bent tartottak.

Volt autó balesetem, ami zúzódásokkal járt, de a vizsgálatok után hazaengedtek a kórházból, az is több, mint 10 éve volt.

Ezeket mind ássam elő? És ha nem találom meg?


2016. júl. 16. 16:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem kell. Terhességgel kapcsolatos papírok, ekg, nagylabor és vércsoport.

Műtéti előzményekről ugyis csak megkérdezni fog, nem fog 10 kg papírt átolvasni.

2016. júl. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pláne, hogy amúgy is elektronikusan lekerdezheto már vagy 10 éve a betegeletut, ergo mindent lát a gépén....
2016. júl. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, még holnap megpróbálom a császáros zárót megkeresni, de ha nem találom se idegesítem magam. :)
2016. júl. 16. 17:26
 4/5 anonim ***** válasza:

MOndjuk azt nem értem, hogy hogyhogy nincs EKG-d, amikor az a terhesgondozás része...

Nekem most volt egy műtétem terhesen, és egy héten belüli teljes labor kellett, EKG, ellenanyag szűrés, fül-orr-gégésztől lelet, mellkas röntgen (egy éven belüli), nekem azt mondta sebészem, hogy ez a műtéti protokoll része.

És pont az EKG-t elfogadta a nő, amit a terhesség elején készítettek.


De lehet hogy császárnál nem kell ennyi minden, azt nem tudom.

Az fontos, hogy a mostani terhességed összes leletét vidd magaddal, gondolom legkorábban is csak két hét múlva lesz a műtéted, addig még elvégzik a hiányzó vizsgálatokat...


Azon a zárón ne sresszeld magad, mert az anesztes kikérdez töviről hegyire, és majd elmondod, amit tudni akar.

2016. júl. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk pl semmit. Ill. az utolsó 38 hetes vérvételi eredményt + mivel én negatív vsgyok az ellenanyagos eredmények. Van egy kitöltendő kb 4 oldalas papír, amit ha odaérünk adnak és ki kell tölteni, ebben vannak kérdések arról milyen műtéteid, betegségeid voltak, volt-e vérátömlesztés, gyógyszerallergia stb. Ha behívnak csinál egy ekg-t közben megnézi a papírt ha kérdése van felteszi (mert mondjuk nem egyértelmű amit írtál) aztán megírja a javaslatot, hogy milyen verzió lehet ha császárra kerülne a sor a természetes szülés során.
2016. júl. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!