Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ugye nem lesz baja a babánknak?

Ugye nem lesz baja a babánknak?

Figyelt kérdés

Nagyon szépen kérek mindenkit hogy csak a kérdésre válaszoljon! A párommal 3-szor történt meg eddigi terhessége során (15 hetes elmúlt most) hogy alkoholt ivott egy rossz társasággal (belevitték) és 2-szer drogozott.

Tehát ennyi alkalom volt összesen. Első alkalommal pezsgőztek ez történt kb. a 10. heten. A 12. heti ultrahangon kiderült hogy a baba egészséges, szépen fejlődik. Utána a 13. hétben már töményt ivott: kb. 2 dl-t és 1 üveg vörösbort. Ami szívott az egyetlen kis csík volt ami felpörgette kb. fél óráig. A harmadik alkalommal a 15. hétben szintén töményet ivott, kb. 2 és fél dl-t és szintén egy hasonlót szívott. Nem volt semmi baja neki, nem volt rosszul és nem is hányt.

Nem fog többé előfordulni, jobban fogok rá figyelni és foglalkozni vele, teljesen maga alatt van hogy lehetett ilyen gyenge hogy hagyta magát belevinni. Csak normális válaszokat kérek akik tényleg tudják a választ, hogy megnyugodjunk. Köszönöm!


2016. júl. 19. 09:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/104 anonim ***** válasza:
100%

Csak reménykedni lehet, hogy minden rendben lesz.

A következmények nem beláthatók.

Senki nem tudja Neked megmondani.

Az minden esetre jó ötlet, hogy nem hódol többet a káros szenvedélyeknek.

És az is "szerencse", hogy a drogokat a 12 hét után fogyasztotta, ettől függetlenül kicsit sem jó...


Az orvosnak legközelebb én szólnék, bár sokat tenni ő sem tud, de esetleg még extra vizsgálatokat kérhet.

2016. júl. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/104 anonim ***** válasza:
100%

"Csak normális válaszokat kérek akik tényleg tudják a választ, hogy megnyugodjunk."


Ilyet nem hiszem, hogy kapni fogsz. Nagy valószínűséggel sérült ettől a baba.


Egyetlen egy nőt ismerek, aki "csak" marihuánázott párszor a terhessége alatt, a gyermeke szellemileg lemaradott, bár el kell ismerni, nyugodt gyermek...

2016. júl. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/104 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális választ!

A párom nem mer szólni a dokinak erről mert fél hogy baj lesz belőle. Tehát nem fogunk szólni, csak végig izguljuk az egészet. :((

2016. júl. 19. 10:06
 4/104 A kérdező kommentje:
A marihuanáról én is olvastam hogy mit tehet a magzattal, de ez nem az volt.
2016. júl. 19. 10:07
 5/104 anonim ***** válasza:
100%

Arra még orvos se tudja megmondani a választ, hogy a magzati alkohol szindróma mennyi alkohol után alakul ki, és mennyire lesz súlyos.

Ahogy azt sem tudni előre, hogy mit okozott az a két csík akármi. Bocs, hogy járatlan vagyok a témában, gondolom kokain.

"2.2.2.1. Kokainhasználat a terhesség ideje alatt

A kokain kis molekulatömege és jó víz-/lipidoldékonysága miatt akadály nélkül áthatol a placentán és bekerül a magzat szöveteibe, ahol norkokainná, egy rendkívül mérgező vegyületté alakul, amely napokig a magzatvízben és a magzat fejlődő szervezetében maradhat. Szűkíti a placenta ereinek űrterét, így a szövetek oxigénellátottsága nagymértékben gyengül. Ennek következtében a magzat a szokásosnál lassabban fejlődik, a fejlődésben különböző rendellenességek alakulhatnak ki. Előfordulhatnak drámai idegrendszeri tünetek is, görcs, szélütés, agyérrendszeri összeomlás, idegrendszeri vérzéses szövődmény.

A terhesség korai hónapjai alatt a kokainhasználat növelheti a vetélés kockázatát, később koraszülést indíthat el, vagy a magzat elégtelen fejlődését eredményezheti. Gyakori a meconiumürítés (meconium = a magzati életkorban keletkező sötétzöld-fekete színű béltartalom, mely a megszületés után az első széklettel ürül), a lepényleválás, az anyánál a szülés alatti fájásgyengeség.

Előfordulhat halvaszületés."


Bármi történhet, de ebben a szakaszban leggyorsabban a szervek és az agy fejlődik, ha torzulást már nem is okoz, később még bármikor kiderülhet, hogy agyi rendellenességet okozott.

Ezeknek pedig igen széles a skálája az autizmustól a fogyatékosságig.

2016. júl. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/104 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az orvostól kell megkèrdezni!
2016. júl. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/104 A kérdező kommentje:
nem is kokain volt, ez is biztos.
2016. júl. 19. 10:08
 8/104 anonim ***** válasza:
90%

Normális választ vársz? Választottál volna egy normális barátnőt...

Én nagyon remélem, hogy a babának nem lesz baja, de azt is remélem, hogy észhez tér, aki ekkora barom... Te jó ég... Szegény gyerek!!! Minek kellett neki baba? A mindene kéne legyen, vigyáznia kéne rá... nem mer szólni az orvosnak... Hihetetlen milyen embernek lesz gyereke...

2016. júl. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/104 A kérdező kommentje:
esetleg itt interneten nincs olyan, ahol lehet kérdezni és ingyenesen megmondják?
2016. júl. 19. 10:11
 10/104 A kérdező kommentje:
ő normális volt, én hanyagoltam el kissé.
2016. júl. 19. 10:12
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!