Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Úgy érzem, mintha egyedülálló...

Úgy érzem, mintha egyedülálló anya lennék, pedig nem vagyok az?

Figyelt kérdés

A párommal terveztük a babát, 8 hónap után lettem terhes. Nemsokára szülök. Amióta terhes vagyok, főleg az utóbbi 3-4 hónapban nagyon furcsán kezdett el viselkedni. Állandóan eljár itthonról a barátaival, több munkát vállal, alig van már itthon. Az orvoshoz is sokszor anyukámnak kell elkísérnie, mivel egyedül nem mehetek sehova, mert olyan alacsony a vérnyomásom, hogy sokszor elájulok, és ezért mindig kell, hogy legyen velem valaki.

Holnap kéne mennem a gyerekorvoshoz a receptekért, és már mondtam neki, hogy mivel ő holnap nem dolgozik, ezért ugye lejön-e velem. Azt mondta, hogy persze, lejön. Erre ma újra szóba került, mondta hogy ja bocs, mégsem jön, mert fodrászhoz megy. Senki nem ér rá elkísérni, egyedül viszont nem tudok elmenni, nem tudom, mit csináljak.

És annyi ilyen kis apróság van... Mindenben én döntök egyedül, semmi nem érdekli a babával kapcsolatban. Még jó, hogy a 4D ultrahangra el tudtam rángatni, oda se akart jönni (de amikor ott voltunk akkor láttam, hogy tetszett neki, de közel se volt annyira meghatva mint én). Úgy érzem, hogy már most én vagyok mindenért felelős. Mintha csak nekem születne nemsokára gyerekem, neki nem.

Ő azt mondja, hogy azért jár el ennyit, mert később már nem lesz ideje, és most kihasználja amíg még mehet. Úgy beszél az egészről, mintha a fiunk születésével abbamaradna az élete. Mintha mindent fel kéne majd adnia amint megszületik.

Próbáltam már beszélni vele erről, de nem akar. Én egyedül meg nem tudok tenni semmit, ha ő nem hajlandó dolgozni a problémákon. Már felajánlottam, hogy menjünk párterápiára, ha kettesben nem tudjuk megbeszélni a dolgokat, azt mondta hogy ő biztosan nem jön el velem. Aztán mondtam, hogy ha nem tudjuk megbeszélni a problémákat, lehet könnyebb lenne, ha egy levélben leírnánk. Ebbe beleegyezett. Én megírtam a levelem neki, és oda is adtam, ő viszont csak halogatta, aztán kijelentette, hogy nem fog írni semmit, mert nincs mit mondania.

Teljesen el vagyok keseredve. Nem gondoltam volna, hogy ennyire magányos leszek. Nem tudom mi a baj, és már hónapok óta ez megy, és én nem tudom megoldani. Már azon is gondolkodtam, hogy talán jobb lenne, ha szétválnánk, de a fiunk miatt akarok még egy esélyt adni a kapcsolatunknak. Csak már annyi új esélyt adtam, és soha nem változik semmi...

Úgy érzem, hogy egyedülálló anya vagyok, pedig van párom. Volt valaki hasonló helyzetben? Valami tanács?

36hkm


2016. júl. 19. 15:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
54%
Holnap fodrászhoz megy, menj el vele, utána menjetek el együtt a dokihoz.
2016. júl. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát nagyon úgy tűnik,hogy hárítja a felelősséget,lehet beijedt :( túl sok mindent nem tehetsz,tudom fáj,de hagyd békén,hátha ha megszületik a baba akkor észhez tér.
2016. júl. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
27%

Bírd már ki azt a kis időt. Meg fog változni, ne kínozd már.


Egy gyerek születésével három születés történik, mert egy anya és egy apa is születik.

2016. júl. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 acelsziv ***** válasza:
96%
Nehéz eset. Vagy megváltozik szülés után, vagy tényleg egyedülálló anyuka leszel...
2016. júl. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
52%

"Csak már annyi új esélyt adtam, és soha nem változik semmi... "


Nem leszek népszerű,de nyilván nem új a dolog, és talán gyereket sem kellett volna vállalni.

Ha otthagyod,akkor az legyen végleges! Nincs visszaút! Mert így csak ölni fogjátok egymást!

2016. júl. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
1-es, jó lenne, de időpontra megyek én is a dokihoz, és ő meg pont ugyanakkorra foglalt időpontot a fodrászhoz...
2016. júl. 19. 15:50
 7/23 anonim ***** válasza:
25%
Akkor menj el nélküle.Fogj egy taxit oda is,vissza is,vigyél magaddal ennivalót,és jó sok folyadékot igyál,legyen a táskádban is.A dokinál pedig ülj le azonnal,ha kell szólj,hogy adjanak helyet mert ájulós vagy.
2016. júl. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
78%
Ha meg pampog a párod a taxi ára miatt,akkor mond hogy el kellett volna kísérnie ahogy meg volt ígérve akkor nem kell a taxi sem.
2016. júl. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
A baba előtt egyetlen probléma volt csak a kapcsolatunkban, az, hogy nem hajlandó elvenni/eljegyezni. Ez fájt, de betudtam annak, hogy a szüleinek rossz házassága van, és nem akar az ő sorsukra jutni. Ennek ellenére még mindig bánt, hogy eljegyezni sem akar, mivel én már a kapcsolatunk elején kijelentettem, hogy nekem ez fontos, és ha neki nem, akkor inkább ne húzzuk egymás idejét. Ő akkor azt mondta, hogy ő is akar eljegyzést, házasságot. De azóta se történt semmi, pedig nemsokára 4 éve, hogy együtt vagyunk. Ezen kívül tökéletes volt a kapcsolatunk, és most is amikor együtt vagyunk, akkor el tudok feledkezni arról, hogy milyen rossz minden igazából, mert olyan jó vele. Nevetünk, beszélgetünk, minden jó, de aztán megint elmegy és van hogy napokig nem látom.
2016. júl. 19. 15:53
 10/23 anonim ***** válasza:
64%

ajjj tök ellentétes dolgokat állítasz egy mondatban!


"Ezen kívül tökéletes volt a kapcsolatunk, és most is amikor együtt vagyunk, akkor el tudok feledkezni arról, hogy milyen rossz minden igazából, mert olyan jó vele."


Magadnak ne hazudj!

2016. júl. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!