Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy csinálnátok? Írnátok...

Hogy csinálnátok? Írnátok véleményt?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, mi lenne a jobb.

Ikreket várok. Három szobánk van, az egyikben mi vagyunk, a másikban a most 17 hós lányom, a harmadikba volt tervezve a kistesónak. Most ugye ketten vannak. Eleinte úgy gondoltam, hogy talán kéne csináltatni egy nagyobb kiságyat, és együtt altatni őket, hiszen odabenn is mindig együtt voltak, szegények kibújnak egy vadidegen világba, legalább maradjon meg valami ismerős odabentről, legyenek együtt.

Aztán elgondolkodtam hogy talán külön mégis jobb lenne, mert pár hónap múlva úgyis külön kell tenni őket, mert ha már kúsznak, fordulnak, zavarják egymást alvás közben is.

Most meg már ott tartok, hogy lehet jobb lenne külön szobában is, hogy ne keltsék fel egymást.

Bár a külön szoba macerás lenne, azt nem hiszem hogy úgy csinálnánk először, de szerintetek lehetnek egy kiságyban először (apa tudna csinálni szélesebbet), vagy rögtön külön kiságyba egymás mellé, vagy ne is tegyem az ágyakat egymás mellé? Mi a véleményetek?


2010. ápr. 16. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Nincsenek ugyan tapasztalataim, de szerintem egy helyen altasd őket, éppen azért mert ikrek, ezt szokták meg, hogy mindig tudnak egymásról. Szerintem érdemes két kiságyat összehúzni, így együtt is alszanak-meg külön is, szóval nem forognak rá egymásra vagy ilyesmi.

2010. ápr. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
én a legelején amíg nem mocorognak tutira egy ágyban altatnám őket, utána pedig szorosan összetolva a két ágyat külön ágyakban
2010. ápr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ikreim voltak, sokáig - több, mint egy éves korig -egy ágyban aludtak (úgy,hogy a labuk volt középen, a fejük meg az ágy egyik ill. másik végében) , egyáltalán nem zavarták egymást. Minél közelebb vannak egymáshoz, annál nyugodtabbak voltak. Külön szobát csak 10 éves koruk után igényeltek (elvileg volt két szoba, de állandóan az egyikben voltak, és aludni is úgy szerettek), de a mai napig a szabadidejük jó részét közösen töltik el - persze nem csak kettesben, de a baráti tásaságuk is közös.


Szerintem nem kell még megnagyobbitani sem az ágyat, nyugodtan hagyd öket minél többet együtt.

2010. ápr. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy szobában az ikrek.Eleinte lehetnek egy ágyban,később külön ágyban.A két ágy ne legyen egymás mellett,mert akkor piszkálják egymást,ha nagyobbak.

A családomban több ikerpár is van.A tapasztalat az,hogy majdnem mindig egyszerre ébrednek,és egyszerre éhesek is,Ha nem tudja az anyu egyszerre szoptatni őket,akkor akire később kerül sor,éktelen sívalkodást csap.

Nem lesz könnyű velük,ki kell tapasztalnod,hogyan a legjobb nekik és neked is.

mindannyiótoknak.

2010. ápr. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
hát az egy szoba nekem egyértelmű, közös ágy, talán addig, amig még picik úgyis látod, ha elkezdik egymást kapargatni....a fiam szétkarmolta az arcát 2 naposan, persze ő egyedüli lakó volt, tehát ezt meg kell figyelni...ismerős két külön ágyba fektette az ikerlányait, egy szobába
2010. ápr. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Öcsémknél is együtt aludtak az ikerlányok az első pár hétben, de aztán külön kiságyban. nem egyszerre ébredtek és aludtak el, néha fel is ébresztették egymást, de már elég hamar megtanultak egymás álmára figyelni. Most 6 évesaek, néha igénylik, hogy együtt aludjanak, meg hogy ágyat cseréljenek.:) A 11 éves nővérkével vannak egy szobában, a nyáron a nagy külön fog költözni.
2010. ápr. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
az én ikreim egy szobában vannak, külön ágyban, de a két ágy össze van tolva. Sajnos együtt nem aludtak, mert az 1. mindig felköltötte a 2.at. Igazi forgolódó baba a kezdetektől fogva.
2010. ápr. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én egy szobában altatnám őket, külön ágyban, ami egymás mellé van tolva (úgy, hogy a hosszabb oldaluk van összetolva)
2010. ápr. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is egy szoba, a többi meg azon is mulik, hogy egy vagy ket petejüek, mert az egypetejüek azert jobban hasonlitanak egymasra. De majd ugyis a babak döntik el, mert ha sirnak egymasert össze kell rakni öket, ha meg zavarjak egymast külön kell rakni öket. De az egymegnagyobbitas szerintem is felesleges, az elsö egy ket honapban siman elfernek egymas alatt (fej-lab-lab-fej alapon)Utana pedig en szetraknam öket külön agyba.
2010. ápr. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!