Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A haskeményedés miért baj a...

A haskeményedés miért baj a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Kulfoldon elek, itt csak a folsavat ajanljak szedni a terhesseg alatt. Az elso terhessegem alatt is sokat kemenyedett a hasam mar az elejetol kezdve, azt mondtak, hogy semmi baj, teljesen normalis. Most a masodikat varom, 13 hetes vagyok es mar most is szokott kemenyedni. Ha megint megkerdezem, megint azt fogjak mondani, hogy normalis. Magyarorszagon mit mondanak az orvosok, miert baj a haskemenyedes? Olyat is olvastam, hogy valaki a sok kemenyedes miatt ment tappenzre. Ez veszelyes lenne? Szedjek magneziumot?
2016. júl. 24. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Sziaa! Én most kezdtem el kemenyedni. Azonnal 3x1 vagy 3x2szem magne b6ot irt a dokim. Azt is mondta h ha ez nem javul akor táppénz mert kinyilhat a méhszáj és beindítja illetve beindulhat idő előtt a szülés. Eddig egysze sem vizsgált meg kezileg m nem volt probléma a terhességem alatt viszont most azonnal megnézte h nem e azért keményedik a hasam m kinyílt. Akkor viszont onnantól szigorú fekvés. Hála az égnek zárt volt, de nagyon kell figyelni és sok magneziumot kell fogyasztani. Ezt neked is ajánlott még ha kint normálisnak tartják a keményedést. Üdv

20hkm

2016. júl. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Minden terhességem alatz sokat keményedtem, főleg félidőtől.

Sőt most a negyedikkel máraz első harmadban is napi szinten.

Ettől nem nyílik ki a méhszáj.

Ha görcs is társul mellé az már baj.

Én nem szedek extra mennyiségű magnéziumot sem.

Napi 1-2. db. Azt is inkább a lábikragörcs miatt.

22 hkm

2016. júl. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Én külföldön élek, itt azt mondják az orvosok, hogy maga a keményedés nem gond, csak, ha fájdalom is kíséri. A sima keményedés ráadásul sokszor javítja a méh vérkeringését is. Szóval nekem azt mondták, hogy a fájdalom nélküli keményedéssel nem kell foglalkozni. 33+4 hkm
2016. júl. 25. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Vki elárulná, hogy mit ért keményedés alatt?

Milyen érzés?


Mert nekem görcs nélküli hasfeszülés sose volt, és arra is azt mondták, keményedés, fogyasszak sok magnéziumot.

2016. júl. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Orgazmus után érezheted pontosan, hogy milyen a keményedés.

Mintha vákuummal beszippantaná valaki a hasadat, a felülete külső tapintásra is kemény. A has ilyenkor elveszíti gömbölyded formáját, inkább "kockára" hasonlít, vagyis a méh teljesen rásimul a babára, akinek ki is rajzolódik a formája.

A magnézium ezen amúgy nem sokat segít.

Fájdalom nem társul hozzá, inkább csak feszítő érzés.

A szülési fájások is ilyenek lesznek, de ahhoz már erős fájdalomérzet is társul.

2016. júl. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor az a nagy helyzet, hogy nekem ilyenem sosem volt. A jóslóim is menstruációs görcsök voltak combba sugárzó fájdalommal és szülési fájdalmakat is máshogy éltem meg (mert túl vagyok rajta).

A terhesen átélt orgazmusról se tudok nyilatkozni, mert a béka segge alatt volt a libidóm, a hátam közepére se kívántam, nem terhesen pedig nem ilyen.

2016. júl. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, olyan mintha kőből lenne a hasad, de nem fáj. Az én orvosom azt mondta, hogy van, aki ezt nem tapasztalja meg, van akinél meg sokszor előfordul. Ha nincs fájdalom, nem kell vele foglalkozni.
2016. júl. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!