Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetes terhes vagyok két...

8 hetes terhes vagyok két napja a lányom bárányhimlős lett, félek mert én nem voltam bárányhimlős. Mit tehetek hogy ne kapjam el? Ártana a babának ha elkapnám én is vagy csak 10% az esély a rendellenességre?

Figyelt kérdés
2016. júl. 27. 21:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%
Hogyhogy nincs beoltva a nagyobb gyerek es te sem voltal terhesseg elott? Pedig mindenhol ezt szajkozzak.
2016. júl. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Eszter76 ***** válasza:

Beszélj a védőnővel minél előbb!

Remélhetőleg nem kapod el. Ha szerencséd van, akkor valamikor átestél rajta pöttyök nélkül és védett vagy, de lehet, hogy csinálnak vérvételt antitestre.

2016. júl. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
1# ez hulyeseg... minden gyereknek elkell kapnia minnél elobb, mert minnel kesobb kapja el vki annal rosszabb!
2016. júl. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Inkább oltással kapja el. Enyhébb lefolyás, szövődmény nincs.


Igen, terhes nőre kifejezetten veszélyes lehet. Tudtommal lappangási időben fertőz leginkább. Ha még nem kaptad el, akkor maximum annyit tehetsz, hogy a fertőzőképesség végéig a lányodat átköltözteted a nagyszülőkhöz, vagy bárkihez, akiben megbízol.

2016. júl. 28. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én sürgősen elhúznék otthonról, és a lappangási idő alatt imádkoznék.
2016. júl. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát nem húzhatok el sajnos de még idáig nem történt semmi.4. napunk .Végül is ha a gyerekben benne volt már egy két hete akkor csak kijött volna már rajtam.Reménykedem nem fertőz meg vele.Volt amikor ótvaros lett 3 évesen a fenekén akkor még együtt fürödtem vele majd csak nem múlt el neki és elvittem orvoshoz azt mondta fertőző szóval nem kaptam el tőle akkor sem.Remélem átvészelem.Lehet hogy erre a betegségre immunis vagyok vagy nem tudom de 33 éves vagyok csak csalánkiütésem volt gyerekkoromban és néha herpeszem szokott lenni.
2016. júl. 28. 21:55
 7/12 anonim ***** válasza:
Te tudod, a te gyereked. de én beszélnék a nőgyógyásszal sürgősen, ha már tényleg nem tudsz elmenni, vagy a himlős gyereket nagyiékhoz vitetni sürgősen. Egészen addig fertőz, amíg még nem száradt le az összes pöttye!!!
2016. júl. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hétfőn megyek nőgyógyászhoz ott kérek ellenanyag vizsgálatot hátha mégis van bennem ellenanyag.Elmenni nem tudok mert az apja nem vállja betegen más meg nincsen a nagyi Kalocsán lakik én meg Pesten a jó istenben azért bízom de írok majd mi a fejlemény.
2016. júl. 28. 22:21
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem azért, de apuka tudja, milyen veszélyes a himlő terhes anyákra? Ha nem vállalja a himlős gyerekét, mit fog szólni, ha rendellenességgel születik a másik?!?! Gondolom azt sem vállalja...
2016. júl. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk együtt 3 éve .Csak ritkán megy hozzá.
2016. júl. 28. 23:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!