Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veteles utani terhessegnel...

Veteles utani terhessegnel azonnal tappenz?

Figyelt kérdés
Ev elejen missed ab-om volt.Ma vagyok 5 hetes a kalkulator szerint.Jovohet kedden megyek orvoshoz.Fizikai munkat vegzek.Kerhetem mar kedden h vegyen tappenzre?Nagyon felek nehogy megismetlodjon.
2016. aug. 4. 10:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a doki meg tudja állapítani a terhesség tényét, akkor igen.

Sőt, nekem automatikusan megadta a veszélyeztetett terhes státuszt.

2016. aug. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
62%
Igen. Nekem ápr.-ban volt missed abom, most 10 hetes vagyok. A doki egyből mondta már 5 hetesen!
2016. aug. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
81%

Attól függ, mi okozta az előző missed ab-ot. Ha genetikai rendellenesség, akkor teljesen fölösleges, ez most egy másik embrió, aki ugyan olyan eséllyel életképes, mintha nem lett volna a missed. Ha progeszteronhiány miatt ment el, akkor most pótolni kell a progit és szintén fölösleges otthon unatkozni.


Szerintem nem automatikus, azt kell összességében vizsgálnia az orvosnak hogy mi volt az előző vetélés oka (persze amennyiben ismert) és mi a helyzet a jelenlegi terhességgel. Nekem volt vetélésem a 23. hét végén, következőben 20. hétig dolgoztam irodai munkában.


Ha a munkád veszélyes a terhességre, akkor kell kapnod más munkát, ha nem tudnak adni, akkor otthon maradsz és jár a távolléti díj. Nem a táppénz a megoldás ebben az esetben.


9-es kóddal amúgy akkor mehetsz táppénzre, ha igazolt élő terhességed van, azaz van szívhang. Jövő kedden ez még nem valószínű.

2016. aug. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!