Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Apasági nyilatkozatért fizette...

Apasági nyilatkozatért fizettetek valamit? Vagy létezik egyáltalán olyan önkormányzat, aki pénzt kér egy ilyen papírért?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 18. 20:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Születés előtt nem kérhet, illetékmentes. Miután ezt központi törvény határozza meg, ettől nem térhet el az adot önkormányzat.
2010. ápr. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
adott, bocs
2010. ápr. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszod! Én is így tudtam, mivel nekünk sem kellett fizetni. A barátnőm most vár babát és neki azt mondta valaki, hogy 50 000 Ft körül van. Érdekes... Ennyi pénzért jó lett volna az én vezetéknevem is :)
2010. ápr. 18. 20:43
 4/10 anonim ***** válasza:
Ingyenes, nem kell érte fizetni. Mi 6 napja csináltattuk meg :)
2010. ápr. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Dehogy kell fizetni!
2010. ápr. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Önkormányzatnál akarja csináltatni? Biztos, hogy nem közjegyzőnél? Ott szokott az ellenjegyzés nagyjából ennyi lenni. Persze a papír egy fikarcnyival sem ér többet. Mondd meg neki, hogy a területileg illetékes önkormányzathoz menjenek.
2010. ápr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2010. január 1-jétől mind az azonos, mind a különnemű párok kérhetik élettársi kapcsolatuk nyilvántartásba vételét a közjegyzőknél. A nyilvántartásba vétel az élettársi kapcsolathoz képést egy kivétellel új jogokat és kötelezettségeket nem keletkeztet, csak az élettársi kapcsolat fennállásának bizonyítását könnyíti meg. Az egyetlen különbség az élettársi kapcsolathoz képest, hogy az anya különnemű nyilvántartott élettársára vonatkozik az apasági vélelem, tehát nem kell külön apai elismerő nyilatkozatot tenni, az élettárs automatikusan a gyermek apjának minősül.
2010. ápr. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az apasági nyilatkozathoz kell egy közjegyzői okirat arról, hogy nincs bejegyzett élettársi kapcsolatod(közjegyzőnként elétrő, nekem 2200 volt), azért sajna kell fizetni, az orvosi igazolásért sem kell és magánál az anyakönyvi hivatalban sem.
2010. ápr. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
21.13-as vagyok. Mi 6 napja voltunk megcsináltatni, ahogy írtam is. Azért írok ide újra, mert pl itt Nógrád megyében nem kell külön csináltatni az élettársi kapcsolatról a papírt. Hanem itt az apasági nyilatkozat szövegébe belefoglalják, és így nem kell érte külön fizetni.
2010. ápr. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Én is így tudtam. Bár ezzel az élettársi kapcsolat bejegyeztetésével nem vagyok tisztában, ez mindenféle képpen kell, hogy kiállítsák az apaságit? Tavaly mégcsak szóba sem került nálunk, mikor mi voltunk az Önkormányzatiban, pedig lehet, hogy mi is beleirattuk volna a papírunkba :(
2010. ápr. 19. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!