Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves Anyukák! Akik már...

Kedves Anyukák! Akik már átestetek rajta tudnátok tapasztalatokat írni? Nagyon erős torokgyulladásom van. Két orvos látott. Teljesen különböző javallatot mondtak. Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
Az első doki ügyeleten volt, mentem amikor tudtam, hogy lásson valaki. Azt mondta mivel terhes vagyok nem ad antibiot és gargarizáljak, c vitamin stb. Ma el tudtam menni a házidokimhoz. Ő azt mondta, hogy ez a babának sem jó és azonnal antibiotikum, mert nagyon csúnya a torkom. Az első doki azt mondta ha lázas leszek 39 fok fölött vegyek be max 1 db algopirynt. A masodik doki azt mondta, hogy 38 után mehet napi akár 3x2 algopiryn is. Totálisan két ellentétes orvosi vélemény. Tanácstalan vagyok , hogy most mit tegyek. Nem akarom, hogy baja legyen a babámnak 6+4 terhes vagyok.

2016. aug. 10. 22:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Van olyan antibiotikum, ami még az első trimeszterben is ártalmatlannak bizonyult a babára nézve, de tény, idelis eetben nem vennénk be gyógyszert terhesen. A gyulladás (nem maga gyulladás, hanem a baktériumok) azonban sajnos tényleg okozhatnak bajt a babánál is, akár vetélést is sajnos, én ezért a helyedben kezelném a betegséget, főképp, hogy a szövődményeket elkerüljem.
2016. aug. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ez eleg pathelyzet, lehet nem art, lehet igen. Sajnos nem tudja megmondani senki. Esetleg kerdezd meg a vedonot, ha mar voltal, vagy hivd fel a nodokisat. O tud segiteni.


A 3x2nekem soknak tunik. Engem meg szoptatni sem engedtek mikor a mellem miatt nem ment le a lazam es injekcioval kaptam egy adagot.

De egyet szerintem meg bevehetsz. Inkabb a hutofurdot preferalja mindenki.

Hazi gyogymodnak a sos vizes gurgalizalas segithet. Persze, ha eltudod viselni. En sajnos hanytam tole.

2016. aug. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szia! En is 6 hetes voltam, mikor durvan belazasodtam...39-40 fok. Elmentem az ugyeletre, mert a dokim epp szabin volt. Az ugyeletes azonnal antibiotikumot irt, melle algopirynt. Azt mondta, a laźat mindenkepp le kell vinni mert a tartos hősokk arthat a babanak. Az antibiotikumra (most nem emlekszem h augmentin volt e vagy dalacin) azt mondta, tobbet art ha nem veszem be mimt ha beveszem, mert ha nem szunik meg a gyulladas, a laz sem szunik meg es akar el is mehet a baba...szoval beszedtem, utana a sajat dokim a kontrollon is megerositette a masik orvos allaspomtjat. Azota makk egeszseges 2 eves lanyom van amugy...
2016. aug. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még nem gennyes, de honnan tudjam, hogy már van e bakteriális felülfertőződés vagy "csak" még a vírus miatt olyan ronda. Megijedtem amit irtatok a bakteriális fertőzésről, h akar el is mehet a baba. Akkor viszont holnap reggel első dolgom kiváltani a receptet.
2016. aug. 10. 22:46
 5/13 anonim ***** válasza:
A gyogyszereszt is kerdezd meg. Tud o is tanacsot adni.
2016. aug. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Babás csoportunkban egy kismama feltehetően a nem megfelelő kezelés miatt (nem elegendő dózisú gyógyszer) vetélt el. Igaza van a korábbi válaszolóknak. A kezeletlen betegség sokkal nagyobb baj, mint egy kis antibiotikum.
2016. aug. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Na a gyogyszereszre ne hallgasd..en is ugy mentem a patikaba hogy terhes vagyok es adjon lazcsillapitot. Erre rubophent adott aztan a doki jol lecseszett hogy azt terhesen nem szabad.
2016. aug. 11. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én ugyan ebben voltam 7 hetesen és egy gyengébb augmentint kaptam. Jobban árt a gyulladás a szervezetedben mint az antibiotikum. Voltál már vérvételen,vizelet vizsgálaton. Nekem ott mindent kimutatott,a gyulladást, fehérje és baktérium is sok volt a vizeletemben muszáj volt szednem. 11 hetesen már nem voltam beteg de visszaküldtek vizelettenyésztésre és még mindig sok volt a baci ezért kaptam még egy adag augmentint. Elszedtem . Most 17 hetes vagyok...most voltam megint vizelettenyésztésen és mostanra lett végre szép tiszta.
2016. aug. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia! Igazuk van az elöttem szólóknak. Én 8 hetes terhes voltam mikor begyulladt a torkom.A nagymamám mondta h igyak meleg tejet,csillapítja a gyulladást...igaza lett,nekem bejött:) jobbulást neked!
2016. aug. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
tejet.....jesszus....ha eddig nem volt bakteriális fertőzése akkor tuti lesz...ne haragudj kedves utolsó, de mindenki tudja, hogy tejet nem iszunk ilyen esetben...növeli a nyákképződést, ingerli a torkot és melegágy a baktériumok megtelepedéséhez.
2016. aug. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!